Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 04 яну 2020 0:49

Аз ползвам един от 2 години x20team и няма грешка, сглобил съм мебелите за цял тристаен апартамент барабар с кухнята, де що има етажерки и рафтове съм дупчим за дебели 8мм във панелката, последно слагах лед Платон в таванната плоча и му набих 4 дюбела 8мм като не съм го оставяш да си почива а нацелиха и арматура та въртях и през нея , отделно съм политал фарове, отдел и детайли, на тормоз без да го пазя точно заради гаранцията и като ударен го ползвам.... Батерията му се мята редовно на ъглошлайфа им който взех без батерия. Нямат грешка поне при мен. Отверки обаче взех на стойка дето са за стена много отверки и накрайници ... Гола вода са, кръстати те се замазват, правите се посукват на S.. дръжките са калпави също, за сефте съм разочарован от нещо тяхно.

fetleto
Автомобил: VW Baraka
Двигател: IMA

Мнениеот fetleto » Съб 04 яну 2020 1:04

Моя го ползвах за удар в банята- пробих отвори за дюбели за вентилатора. Стана тогава. Удара му върши работа. Механиката му е добра (редуктора).
Всъщност претоварващият режим идва при пробиване на големи отвори в метал. Там машината заклинва и спира. Токовете на късо са огромни и електрониката гори.
При монтаж на мебели товара е малък.

Виж от отверките в гаража на стената дето съм ги сложил съм доволен. Тези с черните оксидирани остриета. Не съм кривили или замазвал. Дръжките леко са започнали да се скапват. Не са направени да деанят на масла и триене много. :smile
Степенчатите свредла от 8 лева с титан нитритно покритие също са ок.

Специално тези моите вертове от първите гледах един клип на които собственика беше разбил патрона до тотален радиален луфт. Самият верт беше видимо много използван и захабен. Но работеше. Явно го е ползвал много и не се оплакваше.
Аз отоврих и другите два ветра и им намазах термо-паста на прекъсвачите. И те бяха сухи. Така поне ще съм сигурен че това няма да е причина за последваща щета и на другите два.
Остава да видя как ще рециклирам двете батерии без чипове. На едната с чип и сложих Панасоници и за сега работи, а другата не става.

Потребителски аватар
ktamen
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ktamen » Съб 04 яну 2020 8:34

fetleto написа:един клип на които собственика беше разбил патрона до тотален радиален луфт.

Точно това се случи и с моя винтоверт и стана почти невъзможно да пробивам където искам, просто патронника се мандахерца свободно във всички посоки. Ама това е основание за рекламация и ми го смениха с нов. Новият е със скапан патронник, докато стягам бургия, вътре нещо задира много злобно и едва ли ще изкара много време.

fetleto
Автомобил: VW Baraka
Двигател: IMA

Мнениеот fetleto » Съб 04 яну 2020 12:36

ktamen написа:
fetleto написа:един клип на които собственика беше разбил патрона до тотален радиален луфт.

Точно това се случи и с моя винтоверт и стана почти невъзможно да пробивам където искам, просто патронника се мандахерца свободно във всички посоки. Ама това е основание за рекламация и ми го смениха с нов. Новият е със скапан патронник, докато стягам бургия, вътре нещо задира много злобно и едва ли ще изкара много време.

Да разбирам че и твоят е от първият ударен модел, а не е от новите Х20 ?

Потребителски аватар
ktamen
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ktamen » Съб 04 яну 2020 14:55

Не е ударен, 20 волта пише, купих го преди 4 години.

powerade
Автомобил: Seat Cordoba
Двигател: AGR 2002

Мнениеот powerade » Съб 04 яну 2020 22:36

В Кауфланд има някакъв перфоратор, от тия големите, 1500 вата 5 джаула удар - 109 лв. Не го отварях, ама куфара си тежеше, което значи, че и в машината е вложен материал (не е хубаво да тежи много, все пак с ръце се работи, ама пък масивното е по-здраво

ПП: от Кауфланд отново, чистачките са на 3 лв, на мен ми харесват. Също едно зарядно, ама по-голямо и си тежи (има явно голям траф вътре) на 20 лв.
IMG_20200114_133654.jpg

Мочачос_ТДИ
Автомобил: Ауди А4 Б6
Двигател: AVF 2002

Мнениеот Мочачос_ТДИ » Сря 22 яну 2020 13:53

Ето го и вече окомплектован и с 4амперова батерия. Събота в плевенския Лидъл имаше останали 4 броя батерии на промоционална цена 50лева, та отнесох една веднага. Зарядното е 4.5 а така,че си я зарежда идеално.
За сега съм много доволен от винтоверта,дано издържи дълго.Изображение

Потребителски аватар
petko5
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ

Мнениеот petko5 » Пет 24 яну 2020 11:44

Здравейте колеги,
Някакви впечатления от телескопичната тресчотка и от акумулаторният полиращ апарат ?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Благодаря предварително :th_up

nikolay_v
Автомобил:
Двигател: BSX

Мнениеот nikolay_v » Пет 24 яну 2020 11:58

И мен ме интересува голямата тресчотка дали е 1/2

Потребителски аватар
samo_pechka
VW експерт
VW експерт
Автомобил: yamaha drag star 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Пет 24 яну 2020 12:28

Кога ще я има тресчотката? Трябва ми такава и на мен с 1/2 квадрат
П.п. не съм купувал въобще тресчотка на лидл, но не вярвам да е по-калпава от сходни нонейм марки, бях напънал сериозно такава и устиска ( с крак ) . Ще гледам я взема и след време ще споделя дали я бива.
П.п видях я. Голямата е с 1/2 квадрат, а двете дето са заедно едната е 3/8, другата-1/4

Потребителски аватар
icotoooo
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:

Мнениеот icotoooo » Нед 26 яну 2020 9:52

А някой дали има впечатления за автобокс куфарите в Метро.Гледах ги в магазина и ми се сториха доста зле като качество и изработка,но нямам база за сравнение понеже не съм разглеждал на живо други марки.Идеята е да се ползва 2-3 пъти в годината при недостиг на място в багажника (да имам някаква опция).

Потребителски аватар
petko5
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ

Мнениеот petko5 » Нед 26 яну 2020 20:14

Въпреки че темата е за ЛиДЛ, аз лично не бих заложил на "Бокс" от Метро, мое мнение !
Марките са известни... и има много писано за тях..., като "NEUMANN", "HAPRO", "HAKR".... и "THULE", разбера се :wink
Само "FARAD" не купувайте... :wink

Писахте, че имате опция...., използвайте я :th_up

Успех от мен :th_up

Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 28 яну 2020 17:49

icotoooo написа:А някой дали има впечатления за автобокс куфарите в Метро.Гледах ги в магазина и ми се сториха доста зле като качество и изработка,но нямам база за сравнение понеже не съм разглеждал на живо други марки.Идеята е да се ползва 2-3 пъти в годината при недостиг на място в багажника (да имам някаква опция).

Пипни го, натисни го , огъни го и ще видиш - кекава изработка

Потребителски аватар
icotoooo
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:

Мнениеот icotoooo » Сря 29 яну 2020 6:42

Да точно,аз го огледах и ми се стори съмнителен,обаче до сега не съм гледал други и нямам база за сравнение.

Потребителски аватар
samo_pechka
VW експерт
VW експерт
Автомобил: yamaha drag star 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Чет 30 яну 2020 12:45

Няколко думи за тресчотката. Първи впечатления : много добри !! Взел съм си 1/2 квадрат. Ситна стъпка на зъбчатката, много положения на рамото , доста масивна. Минус- покритието на самата дръжка. Можеше да е друго, можеше да е по-добро. Пълно щастие няма, за толкова пари -толкова. Не погледнах за производител , но май на Овим беше .
Не съм я напъвал на серозен размер винт/болт все още . Но ще споделя по-късно.

Върни се в “ОФФ-Топик - други”