Въпрос свързан с родната ни полиция

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Apokalipsisa
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 31 окт 2013 19:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот Apokalipsisa » Пет 08 авг 2014 13:07


Здравейте колеги,вчера ми написаха акт за несложен обезопасителен колан и за фаровете(не ги бях пуснал през деня).Така аз съм си виновен моя си е грешката.Само искам да попитам(ако някой е по-навътре в нещата),има ли право патрулната кола и полицаите да се скрият зад 90 градусов завой,точно 10 метра след ъгъла?До колкото си спомням бях чел някъде,че патрулната кола трябва да се вижда отдалеч.В моят случай,точно след завоя,служителя на реда ми изскочи пред колата като нинджа с палката и бях принуден да набия спирачки(за малко го бях лепнал на капака).Нямах време да пиша възражения,защото бързах.Още по-тъпото беше,че колегите полицаи след като ми написаха акта,запалиха патрулката дадоха мръсна газ и отлетяха нанякъде без да са сложили предпазен колан и без да са пуснали фаровете :D Аз съответно останах с отворена уста,с акт в ръка и гледах как патрулката отминава..... Та сега има ли смисъл да пиша възражение и да ходя в КАТ,или въобще няма такова нещо в правилника,че патрулните коли трябва да се забелязват отдалече?




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот IRRITATING » Пет 08 авг 2014 13:16


Плати си акта и не си хаби нервите Няма как да докажеш ,че са те спрели точно там нито ,че са карали без фарове и колани


Apokalipsisa
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 31 окт 2013 19:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот Apokalipsisa » Пет 08 авг 2014 13:19


Всъщност в акта,полицаят е описал къде точно съм спрян за проверка и е описана улицата и номера на която е била паркирана патрулната кола.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот anonym0us » Пет 08 авг 2014 13:26


Apokalipsisa написа:Нямах време да пиша възражения,защото бързах.

Вече не бързаш. Ама мина сянка през поле, и ще си платиш АКТ-а, защото няма възражение и си се съгласил и подписал. Трябвало е да възразиш, и без това са ти писали АКТ, не фиш. Не го мисли, няма как да докажеш нищо.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот xalerrelax » Пет 08 авг 2014 13:40


Можеш да оспорваш постановлението , което ще излезе по акта.
Мисля , че беше в 7 дневен срок.
Тези драсканици по акта , няма смисъл от тях..според мен.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот myrshavija » Пет 08 авг 2014 13:42


anonym0us написа:
Apokalipsisa написа:Нямах време да пиша възражения,защото бързах.

Вече не бързаш. Ама мина сянка през поле, и ще си платиш АКТ-а, защото няма възражение и си се съгласил и подписал. Трябвало е да възразиш, и без това са ти писали АКТ, не фиш. Не го мисли, няма как да докажеш нищо.

Липсата на възражения в самия АУАН не пречи да се обжалва наказателното постановление. Подписът удостоверява, че си го получил, а не, че си съгласен.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот anonym0us » Пет 08 авг 2014 13:46


И като пише възражение след 7 дни, какво мислите, че ще стане?! По-важното е какво възражение ще пише! Нали няма да обвини полицията, че си върши работата докато той кара, без колан и без пуснати светлини!
Ако пусне възражение, ще бъде отхвърлено, бъдете сигурни! Ако иска да стане нещо по-добре да се свърже с адвокат, защото ако не си наясно с нещата (Закона) само да си драскаш логика никаква, трябва да знаеш как да подходиш.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот myrshavija » Пет 08 авг 2014 13:56


В конкретния случай аз смятам, че няма да има полза, ако се обжалва. Не това коментирах. Конметирах неверните неща, които си написал ти.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот xalerrelax » Пет 08 авг 2014 13:56




Apokalipsisa
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 31 окт 2013 19:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот Apokalipsisa » Пет 08 авг 2014 14:08


И все пак никой не ми отговори на въпроса - пише ли някъде в закона,че патрулната кола и служителите на реда,трябва ясно да се виждат отдалече?


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот anonym0us » Пет 08 авг 2014 14:17


Трябва, като те спира да има 150м видимост и да не те лови от засада.

Чети и ще разбереш, мн. неща http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=72054

п.п ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ
Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост;


Apokalipsisa
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 31 окт 2013 19:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот Apokalipsisa » Пет 08 авг 2014 15:01


Ясно,благодаря за отговора :) Ще разпитам какво може да се направи по въпроса,но в случая в акта е описано къде съм бил спрян(адрес и номер),а съответния адрес се намира точно 10 метра след 90 градусовия завой и няма абсолютно никаква видимост.Всъщност служителите на реда създадоха предпоставка за ПТП,тъй като след завоя,следва изключително стръмна пресечка и всички се засилваме с някъде към 45-50 километра в час,а полицаят изскочи точно там и трябваше да набия спирачки,както и всички зад мен,защото щяхме да се нанижем един зад друг.Не знам кога ще се оправи тази държава,полицаите следят за нарушители,а тях кой ги следи?До сега в Кюстендил не съм видял една патрулка с включени фарове през деня,а пък една вечер в 9 и 10 часа лятно време(вече навънка се беше стъмнило едвам се виждаха колите без фарове)за малко не се забих в една патрулка която се движеше с голяма скорост и без включени фарове вечерта?!Тогава беше върха на наглостта просто....Да не говоря че в нашия град не съм виждал и нито един полицаи да слага колан или пък да пуска мигач....


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот doaiena » Пет 08 авг 2014 16:52


Вадиш телефона и снимаш къде е паркирана патрулката, през това време може да ги питаш защо се крият, да им обясниш, че си виновен и не бягаш от отговорност, но и, че те са в нарушение, всичко това без да гасиш камерата!


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот beuchat » Пет 08 авг 2014 17:56


Защо българинът масово,когато е виновен за нещо,гледа в паницата на другия?
За това,че си карал без колан и фарове ще си платиш глобата,не виждам как можеш да оспориш.Нали не смяташ да пишеш във възражението,че ти си карал без колан и фарове,ама и полицаите са били като тебе и затова трябва да ти отпадне актът?
Научете се да спазвате законите и проблемите ви с полицаите ще намалеят драстично!


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Въпрос свързан с родната ни полиция

Мнениеот Haralampi » Пет 08 авг 2014 18:43


Beuchat е напълно прав!

Ако смяташ, че полицаите са създали опасна ситуация, не са си вършили работата правилно или каквото и да е друго нарушение на ред или закон или служебно задължение, можеш да пуснеш съответната жалба. Тя обаче няма как да е като възражение на твоя акт - карал си без колан и фарове и това е факт без значение дали на съседната улица някой е карал и с превишена скорост, дали някой през това време е бил паркирал неправилно и дали къщата встрани е строена законно или не. Това са различни нарушения без връзка помежду си. Това, че Полицаите не бива да се крият е въведено именно за да не създават опасни ситуации, а не за да ти дадат време като ги видиш да намалиш скоростта, да си сложиш колана, да прекратиш разговора по телефона и да си включиш фаровете...!!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 274 госта