Нови телефонни измами!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот anonym0us » Чет 26 юни 2014 20:55


На мен последните дни, ме тормозят все различни номера, започващи с код 0875 :rolleyes Ма не вдигам, че знае ли човек каква сметка ще му сложат! С две думи, на непознат номер, избягвам да вдигам.




Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот Благовест » Съб 28 юни 2014 9:11


Калоян Кирилов написа:+44 800 088 2205 .


Туко-що при мен:
+43 664 164 4838
Естествено,след като спря да звъни,го блокирах! :death На Ментел съм... :c010


Потребителски аватар
tresto
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 23 сеп 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков-Бургас

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот tresto » Чет 24 юли 2014 22:14


+94 (71)1875162
Имаше и други номера,но съм ги изтрил,този е най пресен от преди 2 дни.Звънна ми в 2 през ноща.
Картата ми е норвежка и съм в Норвегия в момента.
Проблема май е интернационален!


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот Milanov » Пет 25 юли 2014 8:51


tresto написа:+94 (71)1875162
Имаше и други номера,но съм ги изтрил,този е най пресен от преди 2 дни.Звънна ми в 2 през ноща.
Картата ми е норвежка и съм в Норвегия в момента.
Проблема май е интернационален!




Information on phone number range +94 71XXXXXXX

Number billable as mobile number
Country or destination Sri Lanka
Original network provider* Mobitel


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот Milanov » Пет 25 юли 2014 13:19


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1301082

За нов вид телефонна измама съобщават от столичната болница "Пирогов". Измамниците се обаждали по телефона на случайни хора, представяли се за изпълнителния директор на болницата проф. Стоян Миланов и искали от гражданите пари за лечение на техни близки.

От "Пирогов" са категорични, че изпълнителният директор на болницата не се обажда на никого, за да иска средства за лечение на пациенти на болницата. В случаите, в които се налага близки на пациенти да заплащат, това става по надлежния ред на касата на болницата, а човекът, който е платил, получава официален документ за това, посочват още от болницата.

Оттам призовават да се обърнем към полицията, ако някой ни се обади, представяйки се за директора на „Пирогов" проф. Миланов и поиска пари за каквато и да било форма на лечение на наши близки и познати.

Това са телефонни измамници, които злоупотребяват с името на директора, категорични са от болницата.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот Milanov » Пет 01 авг 2014 9:08


http://technews.bg/article-72779.html#.U9s8YuN_vKY
Засечена е SMS измама „Спешно Обади ми се”
Обаждането до номера отсреща начислява в сметките ни 30-60 лв.
За нова SMS измама алармираха потребители във Facebook. Схемата на престъпниците се потвърждава и от мобилни оператори. Ако получите SMS, който гласи „Спешно Обади ми се”, не се лъжете да наберете номера, защото сметката ви ще набъбне с поне 30 лв.
„Обадих се на моя позната, която работи в мобилен оператор, и тя ми каза, че това е нов вид измама. Ако наистина се бях обадил, самото вдигане отсреща щеше да ми се таксува за около 30.00 лв.”, разказва в социалната мрежа потребител с псевдоним Н.В. Черния Княз - един от получателите на измамния SMS.
Това е нова схема, при която измамниците наемат телефонни линии с допълнително таксуване в държави като Албания и Македония. Много други потребители също потвърждават, че са получили подобно съобщение.
още по темата
Крадци управляват банкомати чрез SMS-и
Твърди се дори, че таксата е 60 лв., ако човек се излъже да се обади на номера или да върне SMS. Атаките с измамния SMS се разпространяват от доста време. Изпращачите са от африкански страни като Гана, Бурунди и Конго, има и от Унгария.


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот kiril_bulgaria » Пет 01 авг 2014 11:33


Това е нормално за африканските държави. Нищо ново.

Чести са и друг тип измами. Кандидатстваш за работа. Естетествено, ти си одобрен, след лека дискусия уговаряте заплата, в твоя полза и всичко това по е-маил. Доволен си като слон. Не буди никъкво съмнение. Няма банкови сметки да ти искат, няма нищо, което да те тревожи.
След известно време, когато вече напълно си спокоен, ти дават телефон, на който да се обадиш, в удобно за тебе време, за да направите кратко интервю за твойте познания по английски език. Все пак имаме си доверие, ама трябва и да проверим дали знаете технически английски. Е, това е импулсен телефон. Накраят на месеца продаваш колата, за да платиш сметката.


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот shotik » Пет 01 авг 2014 18:53


Някой би ли обяснил ,къде отиват тези пари -в този на който връщаш обаждането или смс или в касата на мобилния оператор ?


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот georgebonev » Съб 02 авг 2014 9:06


Мисля си, дали, ако им се забранят изходящите обаждания/смс на тези "импулсни", донякъде ще се реши проблема. След като само "събират" пари, могат да си правят реклама по друг начин (но ще им е по-скъпо от сега).


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот agumba » Съб 02 авг 2014 10:59


Нищо няма да забранят, от цялата далавера, най-много печелят операторите, те са за бой. Каква ще е тая сметка от 30-60 лв на обаждане? От километри е ясно, че е измама, и то, с активното участие и на съответен оператор! Я да им лепнат солени глоби, и съм сигурен, че подобни схеми ще се изпарят тутакси!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 02 авг 2014 14:17


:scare3 :scare3 Наплашихте ме.... все още не са ми пращали такива смс-и, по-принцип картата ми е към МВР и не знам дали могат и да изпращат смс-и или може би са защитени по-някакъв начин... ! :gruebel


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот georgebonev » Съб 02 авг 2014 21:10


TiL написа:И как ще стане този номер я кажи? Отиде ти и смс плащането за синя зона, отидоха ти и сумати други услуги за които можеш да заплатиш с смс със допълнително начисляване.

Мисълта ми беше да нямат възможност за изпращане на смс-и от рода на "Обади ми се...", както и изходящи от тези "импулсни" номера.
Синя зона и ДМС дарителските са извън тези рестрикции...


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот maxpayne » Съб 02 авг 2014 22:16


Проблема е с чуждите номера, не с българските. За да се справят с това е нужна обща база данни на всички оператори, където импулсни телефони се отбелязват и когато звъниш на такъв да чуваш предупредително съобщение.

Иначе за нашите е елементарно да въведат максимална стойност от 2лв на смс, като за държавни или общински структури да има изключение. Ама не им е изгодно на операторите.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот toshara » Нед 03 авг 2014 7:24


И на мен ми прозвъня няколко пъти номер започващ с +44,но не съм си и мислел да звъня :mhihi


Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: Нови телефонни измами!

Мнениеот jamie1 » Пет 22 авг 2014 16:03


Искам да благодаря на форума,че я има тая тема.Днес брат ми получи съобщение от номер от Кипър в което съобщение питат го питат колко му дължат за ремонта на къщата им.Веднага се сетих за тази тема и казах на брат ми и на майтап да не им отговаря,защото явно е измама щом след час същия номер пак му прати съобщение свързано с ремонта на къщата в което го питаха за цената на материалите нужни за ремонта.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта