Как да сваля някое друго килце :-)

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Volksrod
Автомобил:
Двигател:

Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Volksrod » Пет 26 яну 2018 8:53

Давайте идеи, споделяйте мнения!
Дрехите ми отесняха! Как да сваля някое друго килце без да си давам много зор? Знам - фитнес и велосипед, резултати ще има, но няма ли други начини?

Потребителски аватар
Re5Pec7
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD

Re: Закъсвация :-)

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 26 яну 2018 8:56

:wild

Потребителски аватар
Rqhovo
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Контакти:

Мнениеот Rqhovo » Пет 26 яну 2018 8:59

Хранителен режим ,не гладуване,а режим.

Потребителски аватар
forski
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Контакти:

Мнениеот forski » Пет 26 яну 2018 9:03

Хранителен режим, движение и упражнения. Друг шанс нямаш, със строги диети и гладуване най много да се до разболееш!

Потребителски аватар
groznika
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM

Мнениеот groznika » Пет 26 яну 2018 9:51

Как свалих 25 кг. за една година:

Първо спрях всякаква майонеза във всичките и форми. Руска салата, картофена и тн. съдържащи майонеза. Принципно много я обичам и присъстваше всеки ден на масата.
Спрях или поне сведох до минимум употребата на всякакви газирани напитки (бира, фанта, кола и др.)
Намалих захарта и почти изключих сладкото от менюто си.
Наложих си да започна и да обядвам (преди се хранех веднъж дневно - късно вечер).
Опитвам се да вечерям преди 19:00-20:00 ч., а ако не е възможно вечерям в ограничено количество, колкото да не ми стърже стомаха.
Преди лягане изпивам по една голяма чаша 400-500 мл. вода.

Така постигнах редукция на теглото до 142 кг. за около 12 месеца.

Тука по празниците му отпуснах малко каиша и върнах 4-5 кг, но след възстановяване на режима нещата отново поеха надолу.

Понеже целта ми е дългосрочна се опитвам да включвам промените в режима поетапно за да не си създавам дискомфорт и шок на организма.
Планирам ограничаване на въглехидратите (хляб, картофи и тн.)
Таргета е под 140 до лятото и 130 до края на годината.
Паралелно с намаляването на теглото се стремя да повишавам и движението. Тук ми е най-голямата драма, но го постигам с повечко разходки, ходене на пазар пеша и други дреболии.
За съжаление времето в момента не е подходящо за активно движение и предразполага към напълняване, ноооо... затоплянето предстои. :)

Обещал съм си като стигна 130 да спра отново цигарите. Миналия път като ги спрях качих 20 кг. и сега тази опция малко ме плаши :D

По отношение на мотивацията:
Мотивацията в подобни случаи е най-важното нещо. За съжаление тук универсална формула няма. Всеки трябва да я намери дългосрочно за себе си.
В моя случай като оставим на страна всички негативи от свръх теглото (почти 170 килца), преди малко повече от две години ми се роди дете. Дете, което бих искал да отгледам, а не да хвърля топа от някой инфаркт на 40 г. Не, че има някакви гаранции... в тая работа ред няма, но все пак да се остави човек на течението е леко несериозно и безотговорно. :)

И така, на база моя опит с тези работи мога да заключа следното:
Бързо и лесно решение няма! За трайни и дългосрочни резултати трябва категорична промяна в начина на живот. Формулата "гладувам две седмици преди морето" не бачка ;)

Надявам се горното да е от полза на някого. Ако не... здраве да е :)

Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот R.o.s.e.n » Пет 26 яну 2018 10:02

Според мен са подредени така по важност:
1. Хранителен режим, но направен от специалист, понеже има значение прекалено много индивидуални неща - структура, кръвна група и т.н
2. Упражнения/Активен спорт - поне 4-5 пъти седмично. По-добре някакъв спорт, защото не ти доскучава, намираш и нови приятели.
3. Избягвай колата за къси, а когато имаш време и за по-дълги разстояния. Аз лятото ходя пеша до работа и обратно, тръгвам доста по-рано, за да не закъснея без да бързам и ходя съвсем спокойно - това дори само по себе си има страхотен ефект при мен.

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 26 яну 2018 10:06

Да споделя и аз, стигнах 98кила и реших малко да се взема в ръце. Никога не бях се съобразявал какво, кога и по колко ям. Движех се достатъчно , спортувах и нямаше проблеми с излишните калории. До момента, в който живота ми леко се промени, работа зад компютър целодневно, липса на време за спорт и движение, от леглото в колата, от колата пред компа, колата, телевизора , леглото... режим на чичко. Лека по лека от 80 кила станах 98 и започнаха да ми тежат. По съвет на познат започнах 90 дневната диета. Изкарах до първи воден ден 45-ти ден и вече бях свалил 16 килограма. Не съм се ограничавал в количествата храна, просто се яде определен тип храна всеки ден. Най-хубавото е , че не се лишаваш от нищо, но просто така са съчетани нещата, че като ядеш само определен тип храна някак нямаш толкова апетит да се тъпчеш. Хапваш, не ти е особено вкусно само картофи примерно да ядеш и по някое време се отказваш, ако пък ти е сладко си ядеш колкото можеш. Друг плюс на тази диета е , че си създаваш култура на хранене кои храни с кои е хубаво да се съчетават, забързваш метаболизма, храносмилателната система знае точно какво я очаква и тялото обработва нещата по план без изненади и смущения. От тогава стоя на килограми 82-84 като ям всичко, не се ограничавам , не спазвам диета, просто веднъж организма като влезе в час нещата си вървят така и се саморегулират. Отпускаш се по празниците, качваш 2-3 кила , които от само себе си се стопяват за една две седмици без да полагаш усилия. Не закусвам, така съм бил винаги, обядвам задължително но не обилно, вечерята ми е най-същественото ядене, но до към 8 часа гледам да съм приключил. Звучи обратно на много теории , но при мен работи. Спорт лятото карам байк но не мога да кажа, че е ежедневно, около 1000км годишно максимум се събират по километраж. Газираното почти не присъства в менюто ми, не готвим мазно вкъщи, намалихме хляба, сладкото не мога да го откажа, ям си доста сладко, месо предимно пилешко , пуешко и сухо свинско това обичам, не е заради диетите, салати задължително с всяко ядене, плодове и вода.
Щом си тръгнал по пътя на свалянето и виждаш резултат просто се иска воля и да не се отказваш, нормалните килограми са здраве, по-важно е от това да си натъпкал корема с боклуци ей така щото ти е вкусно :)
Успех!!!

Потребителски аватар
group®
Темерут
Темерут
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот group® » Пет 26 яну 2018 10:14

Квото и да е - трябва да е бавно!
120 до 84кг свалих за година и кусур само спорт, бе да пипам храната и бирата. Не съм фен на диети. То като спортуваш и организма сам си казва колко и какво.
Сега като не спортувам толкова съм 94 пак без да пипам храна.

Потребителски аватар
Stivi
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Stivi » Пет 26 яну 2018 10:30

Volksrod написа: Как да сваля някое друго килце без да си давам много зор? Знам - фитнес и велосипед, резултати ще има, но няма ли други начини?

Без зор става с хапчетата от рекламите или някое от онези уредчета дето си лежиш на дивана и правиш плочки :) Само дето накрая си пак толкова дебел,но с едни пари по-беден,а в лошия случай си си докарал и здравословен проблем от мизериите в хапчетата :a045 Отслабването като принцип е елементарно,намаляване на боклуците които ядеш и увеличаване на физическата активност,само дето тези прости принципи се оказват мноого трудни за изпълнение без воля и мотивация icon_idea

Потребителски аватар
forski
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Контакти:

Мнениеот forski » Пет 26 яну 2018 10:38

Общо взето ситуацията е следната, ако приемаме повече калории от колкото изгаряме килограмите се качват. Ако горим повече килограмите намалят, ако изгаряме толкова колкото приемаме теглото ни не се променя.

Потребителски аватар
milmar
VW експерт
VW експерт
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC

Мнениеот milmar » Пет 26 яну 2018 11:11

Захарта, хляба и газираните напитки, трябва да намалеят или изчезнат. От няколко години вафли, торти и разни подобни избягвам и почти не ям, рядко - черен шоколад, а сладоледа - не мога да го изключа за сега :smile . Целта ми е да поддържам килограми, защото трудно постигнах моите (пак са малко в плюс), а лесно ги качвам.
Захарта не трябва да се ползва въобще, трябва да се забрани!

Потребителски аватар
Volksrod
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Volksrod » Пет 26 яну 2018 11:23

Благодая за съветите :-) само да се позатопли и яхвам коолото, знам, че там резултата е сигурен!

Потребителски аватар
milmar
VW експерт
VW експерт
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC

Мнениеот milmar » Пет 26 яну 2018 11:34

Захарта доставя огромно количество безполезни и най-често излишни калории, 400/100г. Едно парче торта или две вафли и след това трябва да караш колело поне час за да ги "избиеш", а това са "екстра" калории, не са единствените калории, които трябва да се изразходят. С една дума, яде ли се сладко, няма такъв спорт просто ...
това ми попадна за спорт -> калории

Потребителски аватар
toraborat
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002

Мнениеот toraborat » Пет 26 яну 2018 11:40

Потребителски аватар
Volksrod
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Volksrod » Пет 26 яну 2018 11:51

Относно водата, пиеш, когато ти се пие или жулиш яко и пикаеш?
Плодове, кои са подходящи и кэи не?

Върни се в “ОФФ-Топик - други”