Въпросчета за топлоизолация ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Въпросчета за топлоизолация ?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 20 окт 2016 21:25


Имам напредвид ,че ако се случи така ,че настъпи рекламация,ще ти извадят хиляди причини за да НЕ ти уважат гаранцията-не ти говоря за конкретната фирма.Говоря ти за действителността в държавата ни.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Въпросчета за топлоизолация ?

Мнениеот Stivi » Чет 20 окт 2016 21:25


Това ми звучи като да ти излезе златна тази изолация за да ти дадат 10г гаранция, на която ако решиш да се позовеш някога ще ти намерят 10 причини да не ти я уважат icon_idea
Докато съм писал колегата ме е изпреварил със същото заключение ! Просто си търси фирма /бригада/ с добри устни препоръки на която да идеш да видиш обект лично ,и не се занимавай с гаранции !


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпросчета за топлоизолация ?

Мнениеот VWGT » Чет 15 юни 2017 14:45


по повод на 27 етажния блок в Лондон и пожара ... колко огнеопасна е санирането?
Има ли начин как да се обезопасиш?
Процесът по саниране достатъчно сигурен ли е?

(конкретно за блока се говори, че проблема по-скоро е бил в облицовката, с пластмасови елементи, като че ли не е изолацията, ама все пак)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Въпросчета за топлоизолация ?

Мнениеот ktamen » Пет 16 юни 2017 7:31


Гледах по Дискавъри, при това ставеше въпрос точно за Англия, че там използват вълна за вътрешна изолация. Освен, че е около два пъти по-добър изолатор от вати, фибрани, стиропори и прочее, не гори лесно като стиропора и не е канцерогенна като ватата.
Изолация над 5 - 10см е безсмислена защото и при тази дебелина загубите през стените са много малки сравнение със загубите от вентилацията. А спирането на едновремешната вентилация през проветривите дървени прозорци май не е толкова добра идея, както ни се струваше преди да я изхвърлим и да я заменим с ПВЦ.


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпросчета за топлоизолация ?

Мнениеот Milenkatara » Съб 16 сеп 2017 19:29


Здравейте отново. Трябва ни този път само,че за апартамент да се направи изолация. Всички майстори са много заети. Някой да даде координати? За София става въпрос.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 234 госта