Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот nokiangage » Пон 27 окт 2014 23:55


Здравейте колеги, някой може ли да ми обясни идеята зад новата реклама на Infinity Black Carbon Edition като на прост човек, че аз не я схващам и ме извинете предварително? Което аз разбирам е въпросният нов модел показван да се кара в гората - с което аз предполагам искат да покажат, че става не само "до Мол-а" а и за по другите пътища, но после ме учудва и фразата "индивидуалността изгражда характера" при положение, че един велосипедист кара първо до колата и после я прескача? Само не разбрах каква индивуалност и характер може да се изгради ако те прескочи велосипедист :rolleyes ? Да търся ли и аз някох велосипедист да прескочи Passat-а, с надеждата да поеме повече индивидуалност и характер :mhihi ? Но както и да е, минаваме към сцената в която се подминават 2 коня естествено пак в гората - не мога да разбера в тази сцена каква е идеята - да се покаже, че е по-мощен модела от два коня ли и каква в същност роля играят въпросните коне - имат ли някаква друга роля освен маргинален образ в обобщението? Наистина има много различни и интересни реклами на повечето видове марки, но честно тази не я схващам много ...

ПС. Да не споменавам и рекламата на новата Astra, която не можела да закъса и била "най-доброто от немските инженери" :h020 , което вкарва Mercedes, Audi, VW и BMW и аз не знам в коя група, че Хлопел да мине пред тях :tnk ?

Последна промяна от nokiangage на Вто 28 окт 2014 9:04, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Рекламата на Infinity Black Carbon Edition

Мнениеот kossel » Пон 27 окт 2014 23:58


Това е важно на рекламата да те накара да се замислиш. Аз като видя реклама веднага мютето давам :icon_lol


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Рекламата на Infinity Black Carbon Edition

Мнениеот Stivi » Вто 28 окт 2014 0:36


Аааа,тази за Астрата е много добре измислена ! За Инфинити съм съгласен че е тъпичка !


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Рекламата на Infinity Black Carbon Edition

Мнениеот forski » Вто 28 окт 2014 6:40


Пускайте и някакви линкове към въпросните реклами (ако има такива) че да е по-нагледно :biggrin

п.п. Както са казали хората, няма лоша реклама, щом ти е привлякла вниманието значи действа :biggrin

Последна промяна от forski на Вто 28 окт 2014 8:05, променено общо 1 път.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Рекламата на Infinity Black Carbon Edition

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 28 окт 2014 7:19


Факта,че си пуснал тема и се коментира рекламата,означава,че рекламата е свършила своята работа.
П.П.
Подсети ме как се казваше оня прах за пране,дето прави всичко сам!

:beer


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Рекламата на Infinity Black Carbon Edition

Мнениеот nokiangage » Вто 28 окт 2014 8:37


Разбирам какво имаш предвид колега и дори и да си е свършила работата предизиквайки обсъждане, така или иначе те няма да могат да си монетаризират рекламата от мен, понеже аз няма да си го купя. А пък на тия с "уникалните" реклами за прахове не мога да им се начудя как на всеки две седмици вадят "революционно нова формула" с екстракти от уникално рядка папуанска лавандула, екзотичен воронежки клек и други подобни... :banghead А всичките жени по света, които постоянно носят в дамската си чанта поне кило прах за пране или поне 5 литра омекотител, не им ли идва тежко и неудобно в ежедневието? :mhihi

Иначе по темата, в Европа правилата и законите на рекламата и маркетинга не забраняват ли даден производител да нарече своя продукт най-добрия от всички? Гледах въпросната реклама на английски и там това изказване го няма, явно са го добавили специално за нас... Примерно в Щатите тези ограничения ги няма и предполагам повечето сме гледали реклами от там, които са забранени на стария континент поради същите причини. Според мен на повечето хора им е ясно, че Opel не са най-добрите и няма и да бъдат, но просто ми изглежда смешно... А кака Шифър като споделя от професионален опит, че въпросната Astra е невъзможно да се счупи и закъса, това сериозно ли го казват и дали е написано в гаранционните условия? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Рекламата на Infinity Black Carbon Edition

Мнениеот forski » Вто 28 окт 2014 8:55


Aми рекламите за храни...
Всички са екологично чисти, натурални, с природни продукти, от 100% мляко и месо, здравословни, лековити и т.н. а всъщност са си чиста отрова :horror


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот Pet_rov » Вто 28 окт 2014 9:10


Не е вярно бе, колега! Я си спомни рекламата за маргарин с "вкус на масло" :screwy


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Рекламата на Infinity Black Carbon Edition

Мнениеот siso_k » Вто 28 окт 2014 10:02


nokiangage написа:Разбирам какво имаш предвид колега и дори и да си е свършила работата предизиквайки обсъждане, така или иначе те няма да могат да си монетаризират рекламата от мен, понеже аз няма да си го купя. А пък на тия с "уникалните" реклами за прахове не мога да им се начудя как на всеки две седмици вадят "революционно нова формула" с екстракти от уникално рядка папуанска лавандула, екзотичен воронежки клек и други подобни... :banghead А всичките жени по света, които постоянно носят в дамската си чанта поне кило прах за пране или поне 5 литра омекотител, не им ли идва тежко и неудобно в ежедневието? :mhihi

Иначе по темата, в Европа правилата и законите на рекламата и маркетинга не забраняват ли даден производител да нарече своя продукт най-добрия от всички? Гледах въпросната реклама на английски и там това изказване го няма, явно са го добавили специално за нас... Примерно в Щатите тези ограничения ги няма и предполагам повечето сме гледали реклами от там, които са забранени на стария континент поради същите причини. Според мен на повечето хора им е ясно, че Opel не са най-добрите и няма и да бъдат, но просто ми изглежда смешно... А кака Шифър като споделя от професионален опит, че въпросната Astra е невъзможно да се счупи и закъса, това сериозно ли го казват и дали е написано в гаранционните условия? :Mr Green Fun


Няма да си го купиш защото нямаш възможност или защото не ти харесва. Има лека разлика :wink Предполагам, че ако имаш едни 200к ей така за харчене, поне би отишъл да го видиш в шоурума. Пък там нищо не се знае... :wink

Не е забранено да наречеш своя продукт най-добрия. Забранена е сравнителната реклама - поне при нас, а предполагам и в Европа - т.е. в рекламата не да кажеш че Асра е най-добрата, а че е по добра от Голф (което както всички знаем е невъзможно). Затова и се чудя на Клаудия Шифър защо ходи да се излага, ама тя си знае - все пак не се живее с 300 EUR пенсия :mhihi


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот zografski » Вто 28 окт 2014 10:21


Тая реклама е най-голямата "с вкус на масло" :h020 И аз като я гледах за първи път се спуках от смях...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 28 окт 2014 11:21


Много ме радва като седна да вечерям и оня да изплюе кръвта в мивката.Но после "измият" усраната тоалетна чиния и нещата си идват на мястото.
Като гледа човек рекламите по БГ телевизиите,остава с впечатление,че българина яко страда от пърхут,болезнен мензис и подут стомах.
:mhihi :mhihi :mhihi
За това обичам да гледам Формула 1 по Скай Спортс,на немски,там рекламите са кратки,и са само за бира и коли.
Виж,РТЛ е грозна работа,по 10мин реклами.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот forski » Вто 28 окт 2014 11:42


Мммм даааа, рекламите на продукти които се борят с отделянето и почистването на секрети, течности и газове от човешния организъм са N.1 :mhihi
A кървавата храчка в мивката е шедьовър :a045

Последна промяна от forski на Вто 28 окт 2014 11:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот instantaccess » Вто 28 окт 2014 11:45


Незнам дали е заради рекламата, но специално в София доста често взеха да щъкат Инфинити-та. Като обикалям из града поне по няколко на ден засичам. Така, че явно оказва влияние.
А и като че ли се понаситиха хората с възможности на Бенцове и Хиксове и искат нещо по-така.

И в този ред на мисли си стояли Батман и Робин на един покрив и Батман казал на Робин: - "Абе нещо ми е тъпо едно такова, демотивирано...". При което Робин казал: - "Това е лесно, пусни си рекламата на ФИбанк".

Рекламите са нещо, което търси и открива нашите слабости - заради гадните храни и напрегнатото ежедневие имаме проблеми със стомаха и пием сода и твърдим, че ни помага. Булшит!


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот dlug » Вто 28 окт 2014 17:26


Рекламата като цяло има няколко цели и това да бъде разбрана от 100% от хората със сигурност не влиза в тях. Освен това е насочена към определена група потребители (т.нар. таргет група, ако трябва да сме модерни :c020 ) и в случая най-важното е точно в тази група да направи впечатление, т.е. да се разходиш да видиш колата на живо. И лично според мен точно въпросните две реклами в този смисъл са си свършили работата-направили са впечатление. А дали са тъпи или не не мога да коментирам. Не ми допадат особено, но не ме и дразнят


Потребителски аватар
randity
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 04 сеп 2011 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпроси за рекламите на Infinity, Astra и други подобни

Мнениеот randity » Вто 28 окт 2014 19:50


Рекламата на Инфинити:

Нещото, което ми направи впечатление. Качва се ония в колата, натиска старт бутона и в този момент от колоните на телевизора излиза един прекрасен звук на 8 цилиндров бензинов мотор. В следващия момент обаче, дават кадър отвън и забелязваш немалкия надпис "3.0d". Е поне малко да бяха го направили като хората.

Рекламата на Астра:

Не си ли спомняте рекламата на Тойота Авенсис, където едни отворили капака, пък тези в другата кола казват: "Авенсис/Тойота никога не може да закъса". Дейба, то същото уе, само с малко разлика в годините и сценария :smile



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта