демонтаж на изолация на тръби от парно

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот mupk0 » Чет 02 апр 2015 8:27


Здравейте. Наскоро се сдобих с апартамент и гараж и почнаха ремонтите типично по нашенски. В момента ремонтирам ( ако така може да се каже ) гаража. В него има стари главни тръби за парно . от тея по-големите там ф70 ли са или повече. Съседните гаражи са ги махнали,а при мен не са. Самите те са обвити в нещо като вата ( стъклена може би) и с някаква замаска са замазани. Въпроса ми е с какво трябва да внимавам при демонтажа на ватата. Ако е стъклена знам ,че не трябва да се вдишва и да се пипа нежно :) предполагам гумени ръкавици и маска биха свършили работа,но реших да попитам ,ако някой вече го е играл този филм. Също така не е редно да се хвърля в коша предполагам.




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот Vizor » Чет 02 апр 2015 9:15


Гледай да не се доближава до кожата ти като за начало. След това няма измиване и ако случайно ти попадне на гърба.. тежко ти. Ще бутнеш къщата сигурно от чесане :D

Аз лично тръби за парно (ако работи разбира се) бих си ги оставил в гаража :D


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот Stivi » Чет 02 апр 2015 9:22


Щом съседните гаражи са ги махнали едва ли говорим за работеща инсталация,най-безболезнения за теб начин е да намериш някой ром /не за пиене/ и да му предложиш да вземе едни тръби ако си ги свали от тавана,само трябва да уточниш че ако след демонтажа има едно боклуче на земята няма джилезо за него icon_idea Сигурен съм че за час ще се организира бригада и тръбите изчезват :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот kris11 » Чет 02 апр 2015 9:33


Маска и очила задължително, ръкавици също. Ако не напукана и разпадаща се я остави. Ако е напукана я подмажи с теракол .
Ако решиш да я махаш, имай в предвид ,че старата стъклена вата е ад.Добре и някакъв костюм /от тънък найлон да сложиш/. Но оголени тръби недей оставя - конденз и ще капе вода.
Ще ти дам идея какво да използваш за изолация после на лични/откъде и отстъпката ми/.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот VWGT » Чет 02 апр 2015 9:57


аз бих ги увил в нещо (найлон) и разрязал на парчета
бих и платил на някой циганин да свърши работа
постоянно бих го наглеждал как работи, идеята е минимално количесто от ватата да попадне в гаража, щото иначе няма изкарване от там, докато не я изнесеш със собствените си дробове


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот LILO&STICH » Чет 02 апр 2015 10:03


С вода не става ли да се напръскат,и после да се измие гаража :rolleyes


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот mupk0 » Чет 02 апр 2015 10:09


Значи ситуацията е следната...в СтЗ замалко да има ТЕЦ,но се е разминало. Всички блокове от едно време имат заготовка за парно и до там. Мазилката на тръбите не се рони и е в идеално състояние. Нищо не тече по тях. Идеята ми беше да я махна и да нарежа тръбата на парчета защото ме съмнява да има вариант да я свалим и държим докато я режа на ръце. Все пак ще тежи предполагам обилно. А и самите тръби пречат в гаража. Понеже съм неук и затова питам...още съм нов във света на ремонтите. Досега само труд съм хвърлял без да мисля и планирам. Поне в апартамента повечето ми е ясно. Ако някой е връзвал фурна,ширм и керамични котлони за вграждане ( термоплот ) моля да ми каже или пише ,за да задам един въпрос.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот VWGT » Чет 02 апр 2015 10:13


да, то задължително след това трябва и стените да измие, щото това си е прах дефакто
въпросът е количеството, което остане за отминване да не е като за лопата и метла (щото и такова къртене може да му спретнат)

при всяко вкарване и изкарване на колата, газовете от ауспуха вдигат всичко във въздуха


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот mupk0 » Чет 02 апр 2015 10:39


Това със стените ще е чудо...инсталацията е външна а и предният собственик е изкъртил мазилкатас цел канал ,но го е заравнил и до там :) значи ясно..обличам се кораво ,мокря къде квот може и хубаво ватата да е влажна. Махам бавно и спокойно и в чували. Тръбите са над входмата врата на гаража ,а колата се вкарва с муцуната напред. Супер значи


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот Росен2 » Чет 02 апр 2015 11:49


Това не е стъклена вата....


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот silent » Чет 02 апр 2015 19:37


като не е ..кажи какво е де....
Колега навремето ватата беше на суджуци и с нея се увиваше тръбата след това рабоца и замазка ....леко закърти замазката и внимателно я свали с рабицаъа и пробвай да не ръчкаш много ватата и да ясвалиш на големи части...сложи си маска и и гледай да нямаш открити части на тялото..


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот golfer » Чет 02 апр 2015 21:26


Стъклената вата ти е най-малкият проблем.
Замаската отгоре е от цимент и азбест. Азбеста е изваден от употреба преди години поради факта, че е канцерогенен при вдишване.
подкрепям предложенията по-горе за ромите
даже викни повечко :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот kris11 » Чет 02 апр 2015 22:10


азбеста руснаците ин украинците още си го използват и произвеждат и не им дреме. Не режи с ъглошлайф по замазката за да не се вдига прах. Голфера е прав за мангалите, само,че преди това всичко ценно да изчезне от гаража и смени ключалката.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот calm » Чет 02 апр 2015 23:00


Тая работа циганин няма да я барне за без пари. Няма да им е"икономически изгодно" само джелезото да отнесат :a045

Не махай цялата изолация, а само на местата дето ще режеш. От топлофикация режат тия тръби с оксижен и падат много бързо.


Потребителски аватар
Митко Величков
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 12 окт 2014 12:57
Автомобил: Volkswagen Golf 2 -1.6 GTD - TDI
Двигател: SB - 4T - 1991
Местоположение: Шумен

Re: демонтаж на изолация на тръби от парно

Мнениеот Митко Величков » Чет 02 апр 2015 23:20


Колега не пипай нищо на този етап. Не ватата е опасна а замазката върху нея - това е АЗБЕСТ / канцерогенен материал / - ако не искаш да наредиш на себе си, на семейството си и редица хора около теб поради некомпетентност можеш да ми звъннеш за да ти обясня какъв е редът за отстраняването му. Прочети какво причиняват азбестовите фибри при вдишване и се замисли дали да го махаш хей така с този и онзи. Не си мисли, че няма да останат фибри които да ви навредят. 0898826242 ми е телефона



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Terranozavar и 55 госта