Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Съб 23 май 2015 23:23


Както се подразбира от заглавието имам проблем на вилата - очевидно за се заселили съсели в подпокривното пространство. Зачетох за тях в нета и ми се изправиха косите-тая гад нямала гонене, нямала морене...нищо. Та случайно ако някой има някакъв опит в борбата с тея гадинки да сопдели, че съм пред нервна криза. Най-големият проблем е, че няма никакъв достъп до подпокривното пространство-представлява дюшеме, после вата и керемиди. Тия гризачи са се наврели между дюшемето и керемидите и е някакъв ужас-тропат, влизат в къщата, правят бели. :banghead Вие сте ми последната надежда за някакъв начин за изселването им от там. :icon_sad :icon_sad




Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот calm » Съб 23 май 2015 23:38


Врагове на обикновения сънливец са основно нощните грабливи птици и златките. По-рядко, но също така става плячка и на дневни грабливи птици, котки, белки, змии и въобще всякакви хищници с подходящ размер.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот muns61 » Съб 23 май 2015 23:38


Купи си от зоомагазин пор.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 24 май 2015 1:25


muns61 написа:Купи си от зоомагазин пор.

Ама да е пор вдовец.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 24 май 2015 6:16


На вилата на язовира се бяха навъдили пак на покрива, след като умря на 18 години котарака Топър :bishop - той като беше там на вилата имаше само насекоми :mhihi . Обаче дядо ми откри ново младо коте-ловец(порода шарен мишелов - обикновена котка с развити ловни наклонности :mhihi )- супер пъргаво - и на каквото шумне някъде се стрелка. Аз го качих на покрива, то се навря вътре.... след 5 секунди съселите се изстреляха от покрива напосоки(аз видях 4, колко са били незнам). Котката се научи сама да се качва на покрива и повече съсел не сме видели и чули..... а как пищят през нощта тия гадини- колкото и пиян да си легнеш- пак те будят :drunk
Моя съвет - котка, ама не няква ленива дето само чака да грабне нещо от масата.... а ти трябва да направиш достъп за котката до покрива, пусни я там и гледаи сеир :newsm66
Това, както и топър, хваща и змий, гущери и каквото види.. а ако види куче-директно му скача- полудява.... една немска овчарка яде ноктите ( добре, че не беше агресивно кучето, че пак въри търси котка)...


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Нед 24 май 2015 17:14


Котка много хора казват, че е добър вариант, но проблема при нас е, че не се живее във вилата постоянно...няма как да живее вътре сама. А и разстоянието между керемидите на покрива
и дюшемето от вътрешната страна е няма и педя (поне там, където се вижда) не вярвам да може да влезе котка там :banghead Това е и основният проблем, няма абсолютно никакъв достъп от никъде...вчера мислих дори по варианта да разпокривам покрива :screwy


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот tdi fen » Нед 24 май 2015 17:29


може би капан за живо улавяне защото другите капани като се хване сега в тази жега "леко" замирисва http://www.ita-bg.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B5/%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D1%8A%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B5-5006 иначе когато си там можеш да им залагаш плоскост намазана с лепило за гризачи или такива капани http://www.newfresh.org/shop/product/165/metalen-kapan-za-plah.html
http://www.newfresh.org/shop/product/619/kapan-za-plahove-supercat-s-primamka.html


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот viksanlg » Нед 24 май 2015 19:26


Продават се такива машинки против плъхове с ултразвук.Въпреки всичко не се препоръчва да се включват, когато има хора там, защото може и да не го чуваш но боли главата.Знам го от опит аз и колегите ми.На работа имаше такъв проблем.За сега проблема изчезна...Устройството прилича все едно на адаптер за волтове,но си пищи яката.Единия не се чуваше, а другият се чуваше като постоянно си менеше честотата на пищене.


Потребителски аватар
julio 21
Мнения: 104
Регистриран на: Пет 26 дек 2014 20:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот julio 21 » Нед 24 май 2015 20:00


http://m.youtube.com/watch?v=9-glMeQ-hSM
пробвай това, тоя вика че има резултат.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 25 май 2015 5:22


Ето няколко неща да погледнеш:
http://www.otrovi.com/borba-sas-saseli/index.php
http://ddd-control.eu/saseli.htm
Успех :th_up
пп. Аз почти преборих мишките в къщата на село, където не живее никой и се ходи там 3 4 пъти в годината. Почистих максимално абсолютно всичко, което може да им е храна- дори боклуците си нося обратно в Кж... Оказа се, че си имам и еднометров смок- домошар, който също действа :icon_lol


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Пон 25 май 2015 9:39


viksanlg написа:Продават се такива машинки против плъхове с ултразвук....

Да, ама се оказва, че звукът не преминава през прегради и силно се поглъща от меки тъкани. А при мен няма достъп до подпокривното пространство и не мога да го сложа там (а сложа ли го в стаята има таван-преграда един вид) а също под покрива има вата, която също би пречила на звука.

polovera_9n3 написа: Почистих максимално абсолютно всичко, което може да им е храна- дори боклуците си нося обратно в Кж... Оказа се, че си имам и еднометров смок- домошар, който също действа :icon_lol

В къщата няма грам храна, те си носят от вън. До къщата имаме леска. Предишните години събирахме по около 5кг. лешници. Миналата година не можахме да вземем нито един лешник (без преувеличение). Бяха събрали всичко, после ги намирахме изядени в къщата.
А при теб смока като че ли е главният фактор, били доста ефикасни казват.
Явно ще пробвам всички видове капани (лепило, капан клетка, казаха ми за голяма кофа или бидон с малко вода на дъното, ще слагам и отрова)...като ходим ще вземаме от съседите котка на заем, тяхната поне лови животинки...дано имаме някакъв успех, че иначе... :cry


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот anonym0us » Пон 25 май 2015 9:54


Нареждаш им отрова (но я разопаковаш с ръкавици, не с голи ръце) слагаш я на една хартия отровата и я оставяш. До 1 седмица няма да има една мишка


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот dlug » Пон 25 май 2015 10:39


От твоите уста в божиите уши. А дано...ще сложа да видим


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот vaskoto1 » Пон 25 май 2015 10:56


НЕ слагай никакви отрови! ще изпоизмрат из недостъпни места и ще смърди на мърша с векове!
при нас се бяха настанили на село, ама бяха достъпни и ги изловихме и ги изхвърлихме ръчно. и не се върнаха повече... слава богу...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Молба за съвет-как да се преборя със съсели в къщата???

Мнениеот forski » Пон 25 май 2015 11:03


Пробвай и с лепило за плъхове, продава се в едни туби из ветеринарните аптеки, намазваш го хубаво на няколко кръга в/у стъкло или ламарина и слагаш по-средата нещо вкусно.
Дано да имаш успех, а ако не хванеш съсел то мишка или плъх със сигурност, на село имам бялка даже май не е една, и точно поради тази причина не я закачам и не я гоня, за такива дребни гризачи е страховит хищник :smile



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 305 госта