Колко ток плащате?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот viksanlg » Съб 29 юни 2019 21:35


Има достатъчно реми в нета пък ако не се лъжа и във форума на тема отопление на климатик и образуване на мухъл в помещенията.В яслата на дъщеря ми се утопляваха с климатик тип колонни тяло и имаше мухъл от влагата чак по матраците на децата въпреки двата влагоабсорбатора закупени от родителите...Вече 3та година я лекувам от алергия срещу плесен и мухъл ,която се появи там изразяваща се в сини кръгове под очите,зачервяване и сърбеж на очите и затруднено дишане. Лично аз не бих си причинил на второто си дете това и не искам да чуя за климатик,а лечението на годишна база не са няколко стотин лева ,а хиляди.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот ktamen » Съб 29 юни 2019 22:17


toraborat написа:Обори, ме... Искам, да, се, науча ! :gruebel

Ей сега ще ти извади цитат от евангелието на Матея и ще те обори :mhihi
viksanlg написа:Има достатъчно реми в нета пък ако не се лъжа и във форума на тема отопление на климатик и образуване на мухъл в помещенията.В яслата на дъщеря ми се утопляваха с климатик тип колонни тяло и имаше мухъл от влагата чак по матраците на децата въпреки двата влагоабсорбатора закупени от родителите...Вече 3та година я лекувам от алергия срещу плесен и мухъл ,която се появи там изразяваща се в сини кръгове под очите,зачервяване и сърбеж на очите и затруднено дишане. Лично аз не бих си причинил на второто си дете това и не искам да чуя за климатик,а лечението на годишна база не са няколко стотин лева ,а хиляди.

Значи климатикът овлажнява и е причина за мухъл :th_up
Newcastle United написа:Това скапано нещо ( и толкова вредно, за децата в ранна възраст ), като климатика, как пък не Ви излезе от устата ...
Относно, плюещите конвекторите, навсякъде съм с ADAX-и и разликата с климатика е от тук до небето ...
Сушенето на въздуха, ******* ******** на дечицата, които тепърва се адаптират, а Вие 4-5 месеца в годината, им ******** умишлено ******** с вашата икономия ...
Купувате "конвектори", за по 50-60 лева от икономисване и плямпате глупости ...
Аз лично, за всяка бройка съм платил, по над 300 лева, но по колкото и да плащам, здравето на детето ми е най-важно ...

П.С. Сигурен съм, че всеки от тук четящите, месец по месец ги изпушва, или изпива тези 100-150 лева разлика ... Мислете и за другите ... [/size]

А пък според други го изсушава :gruebel
Нещо се обърках изсушава или овлажнява или хем изсушава хем овлажнява?
toraborat написа:Климатикът изсушава въздуха лятно време. Зимата го изсушава точно колкото всяка друга нажежена метална пита, включително и конвекторна :mhihi. И колко точно влажен си мечтаете да е въздухът зимно време по принцип? Не знам за пестенето, но 900лв срещу 7000лв....
Климатикът има прахов филтър и огромен дебит на въздух, демек почиства въздуха в стаята от прах и разнася топлината много ефективно. А лятото децата спят като къпани на 24 градуса вместо на 29 - коя е по-вредната температура вие кажете. Вземете се осведомете как работи един климатик, не слушайте баба си... Единственото важно при климатик в детска стая е да е правилно разположен и насочен.

Ето това мнение е като за учебник, кратко, точно и изчерпателно.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот toraborat » Съб 29 юни 2019 22:31


Спирам да пиша, не е релевантно. Само за колегата viksanlg, отидете в проклетата градина и им кажете да проветряват Ежедневно. Наблюдавам същото в нашата градина, не отварят, децата седят на 30 градуса вътре и сакън да не се разболее някое. Все едно така е по-полезно. Слагат групово всички връхните дрехи и разтварят за половин час. Така се лекува влагата.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот viksanlg » Нед 30 юни 2019 9:33


Разбира се че съм ходил, когато детето ми беше там ,но когато навън е минус 5 градуса с вятър, колко дълго можеш да проверяваш в детска спалня при положение ,че спят 25-30 деца и всяко отделя достатъчно топлина и влага !Когато детето го преместих в друга градина с парно такъв проблем с мухъл не е имало ...
Както и да е , оспами се темата :stumm


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот summer_smile_ » Чет 11 юли 2019 12:05


Придържайте се към темата, която е "Колко ток плащате?", а не "Климатик или конвертор е по-малко вредно?".


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот w_smith » Пет 19 юли 2019 6:27


Досега зимата съм плащал максимум 280-290 лв. Двустаен с два климатика, конвектор адакс (по-ефективвен от климатик ;-)) и бойлер. Лятото съм падал до 80 и няколко като ходим на море, иначе 90-100 лв. Сега ни санираха/изолираха блока по програмите и ми е любопитно с колко ще падне сметката за ток през зимата. Ще пиша пак през зимата.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот drotomir » Пет 19 юли 2019 21:12


Конвектор по ефективен от климатик не съществува , единственото преимущество е комфорта на отопление , но пък за сметка на това сметките са некомфортни.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко ток плащате?

Мнениеот w_smith » Съб 20 юли 2019 5:30


Но пък съществува ирония, която явно ти е убягнала.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 252 госта