Новата бензиностанция Марешки?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
astrata
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 08 фев 2013 23:00
Автомобил: Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: Varna

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот astrata » Пон 26 окт 2015 19:55


Един комшия работи на бензиностанцията и ми каза че горивата са от Румъния.Ама дали е 100% сигурно .




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Stivi » Пон 26 окт 2015 20:44


Ами той ако взима горивата от складове в Констанца примерно цистерната от там ще стигне по-бързо до бензиностнацията му отколкото от Бургас :wink


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот sportul » Пон 26 окт 2015 21:19


Много голяма опашка има , за да спестя 2лв не бих чакал 1 час .


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот red rider » Пон 26 окт 2015 21:40


Голям праз са цените. В Русе има поне три бензиностанции на които цените са същите. Половината град зарежда от тях, но никой не прави рекламки в нета :a045 . Сещам се и за Попово, газта беше 0,85 на табела, със сигурност има и по другите градове. Какво толкова се чудите? И Газпром тръгнаха с 200 но сега никой не ги споменава :deal


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот imedarov » Вто 27 окт 2015 8:37


Stivi написа:Ами той ако взима горивата от складове в Констанца примерно цистерната от там ще стигне по-бързо до бензиностнацията му отколкото от Бургас :wink


Няма как цистерната да зарежда от склад в Констанца и да разтоварва в бензиностанцията директно. По закон, горивото трябва да мине през данъчен склад (петролна база) на територията на България. Има предложение закона да се промени и да може да се ползват складове на съседни страни членки на ЕС, но не е минало през парламента още.


Потребителски аватар
Jijooshu
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 18:03
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1989
Местоположение: Варна

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Jijooshu » Вто 27 окт 2015 11:03


До колкото разбрах, газта е същата като тази на Шел и като цяло не е кой знае каква като качество (поне моя кошник с газ от Шел и ОМВ не иска да върви). За 95 не чувам добри отзиви, 100 октановия бил добре. Опашки действително има, по няколко пъти на ден минавам от там и единственото спокойно време за зареждане там е вечер. За дизела нямам отзиви, нямам печкаджии покрай себе си :mhihi

В тоя ред на мисли, преди няколко дни друга бензиностанция, в близост до тази на Ма(га)решки (срещу отбивката за Пени) е смъкнала газта на 0,82. Аз лично си зареждам от там от край време и съм с добри отзиви.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот AugustinerFan » Вто 27 окт 2015 13:25


$100 написа:
vucata написа:До колкото си чувал е огромно понятие. И влагай ги в нещо, също е огромно понятие. Говориш на посоки без конкретен отговор по темата, а само чул от някой нещо си.
Ще се порадвам доста ако модовете оставят темата. Може пък пак да си говорим как Марешки е отворил още 20тина бензиностанции скоро и висчки да се чудите как е на печалба.

Явно имаш по-достоверна информация за бизнес качествата на Марешки. Или чисто и просто се радваш, ако някой пусне евтино гориво. Както казаха по-горе, един друг турбо банкер имаше банка с много добри лихви - накрая цялата държава плаща 4 млрд за майсторлъка му. Но преди 2г със сигурност е имало самодоволни хорица, радващи се колко изгоден влог са си направили.



Марешки отдавна знае как да прави бизнес и не може да бъде сравняван с финансовия балон на въпросния банкер.От години е в бизнеса с лекарства като продава на най-ниски цени! Не знам колко на брой са аптеките му в страната но са десетки http://mareshki.com/ Има и страничен бизнес.Като нищо може да спретне и верига бензиностанции,не се учудвам.Рядкост са такива координирани и самоуверени хора с невероятен усет за бизнес.Прави го защото го може,бай Иван работи в корабостроителницата като заварчик - защото е добър заварчик ... пирмерно.Радвайте се че ще има евтино гориво.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот DragoGT » Вто 27 окт 2015 13:36


да знае как да прави....
контрабанда, ментета....

влиза в малките градове, подбива пазара, фалира местните малки аптеки и после си прави каквото знае като монополист...
голям бизнесмен...
ама той нашенеца за малко далавера ще продаде майка си
нещо евтинко и вече е светец, деятел, бизнесмен...

забравихте "фитнеса" му на плажа и другите му простотии :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Stivi » Вто 27 окт 2015 14:04


DragoGT написа:забравихте "фитнеса" му на плажа и другите му простотии :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi


Баш фитнес на плажа на Марешки ни е проблем,други заграбиха целите плажове и имотите около тях без да се чуе дума, ама ние да гледаме Марешки ! На мен да ми продават качествено гориво на 15% по-ниска цена от останалите пък нека шефа да е престъпник,ако е такъв си има МВР и прокуратура да го докажат !


Потребителски аватар
Juiced
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 09 яну 2010 8:51
Автомобил: Hyundai Terracan
Двигател: J3
Местоположение: Varna

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Juiced » Вто 27 окт 2015 16:18


Аз заредих и двете коли там, не е лоша нафтата(не виждам разлика с тази от Еко ), повече от 5-10 минути не съм чакал, организацията е страшна.
Едно мога да кажа, нафтата не е румънска - веднъж в месеца зареждам румънска нафта и знам как върви печката.
Но 12 кинта икономия на резервоар мен ме устройва :Mr Green Fun ,било то само да видя по пътя на връщане как по другите бензиностанции има само кафеджии.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот 777 » Вто 27 окт 2015 17:22


Може да правим залози колко дълго ще продължи зарибяването. Предполагам след някой месец цените ще започнат да се доближават до останалите бензиностанции.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот Vizor » Вто 27 окт 2015 17:37


Не мисля. Мисля, че залага на голямото количество за печалбата в случая.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот 777 » Вто 27 окт 2015 17:40


Останалите големи на дребно ли играят или са по-лакоми?


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот siso_k » Вто 27 окт 2015 17:47


DragoGT написа:
влиза в малките градове, подбива пазара, фалира местните малки аптеки и после си прави каквото знае като монополист...
голям бизнесмен...
ама той нашенеца за малко далавера ще продаде майка си
нещо евтинко и вече е светец, деятел, бизнесмен...


Аз в това не виждам нещо лошо. Аз съм от малък град, в който имаше само една аптека. В града живеят предимно стари хора и цигани. Познайте цените какви бяха - двойни. Хората ходеха до най-близкия голям град (на 75 км.) за да си купуват лекарства. От около 2-3 години има аптека на Марешки и местния феодал - ще не ще, свали цените до нормалните.

Това какъв човек е Марешки, дали има фитнес на плажа или някъде другаде, където не трябва, не значи че не прави добър бизнес.

Както писа колегата по-горе - да се радват варненци на евтиното (дано да е и качествено) гориво. Ако успее да разбие картела на големите вериги - супер.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Новата бензиностанция Марешки?

Мнениеот 777 » Вто 27 окт 2015 17:52


siso_k написа:Ако успее да разбие картела на големите вериги - супер.

Ти го изкара Робин Худ. Блажени са верующите се казва в такива случаи.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта