Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот VWGT » Пет 11 мар 2016 9:44


така е, джамъра вече е без пари.
Тук човек вече трябва да си прецени как да си направи алармата и кой тип крадци да бори с нея. Защото универсално решение ... сигурно има, ама струва маса пари и пак човешкия фактор (грешка) не може да се избегне. Ако измислиш нещо много уникално то сигурно няма да е просто и всеки път да го активираш и дезактивираш ... на теб самия скоро ще ти омръзне и сам ще компроментираш системата :)

Попринцип ако ползваш СОТ имаш три начина за постоянна връзка с тях, телефонна линия, ГСМ, радио антена. Последните 2 с джмър може да се заглушат. Телефоната линия се премахва само с рязане на кабела. Ако си си платил на СОТ-а за мониторинг, те до няколко минути при прекъсване на връзката към тях ще разберат, че е отпаднала и биха предприели някакви действия (биха).
Моят опит с тях показва, че при някокло фалшиви сигнала стават лениви. Реагират бързо и всеки път само при натискане на паник бутон.

Ако ще се пазиш само от мангали и наркомани, нещо което ще свърши работа е лепенката + прилична ключалка. Те търсят бърза и лесна плячка. Най-често са оборудвани с отверка, клещи/щанга и най-много ножици за метал. Това е максимума от който следва да се пазиш според мен, без да си създаваш трудности и неудобства на самия теб.
Може да си сложиш някаква аларма, само да пищи от време на време, ама ... тогава разчираш основно на съседите и не знам какъв ефект ще има. Вече ако някой по-сериозен те нарочи ... първо трябва да има причина, второ ще те проучи предварително много добре и ще намери начин дори и да си със СОТ.

В крайна сметка ти си прецени колко пари си склонен да вкараш в тази идея (и колко реално ще пазиш).

Прост пример: http://vbox7.com/play:fee463f299
къщата е проучена със сигурност, имали са различни сценарии на действие. Най-вероятно бавачката е била в неправилната стая по време на обира, или е отивала на там. Звънят, тя се отклонява, те печелят време, може и да ги е притеснила малко, но в крайна сметка взимат своето, въпреки сложните аларми. В крайна сметка не са използвали нищо технологично, само заблуда. 100% алармата е имала зониране, но собствениците са пропуснали да го активират, щото всеки път да го пускаш и спираш ... омръзва :)




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот Barboukov » Пет 11 мар 2016 16:22


Сложи си една хубава система с IP камери. Има вариант, при който записите са доказателство в съда. Инфо ще ти дам на лични ако ти представлява интерес.

Така или иначе, докато дойдат сотаджиите, крадците няма да ги има вече. Ако си с видеонаблюдение, ще ги видиш кои са... (освен ако нямат маски).


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот Stif » Пон 21 мар 2016 9:55


След като прочетох отговорите, за които благодаря отново и направих проучване се спрях на СОТ 161. Та тази фирма предлага към месечната такса при желание от клиента допълнителна такса /размера на която е плюс 20% от месечната/ за да поемат техническата поддръжка на монтираната техника.В противен случай еднократната такса за техническа поддръжка е 15 лева.
Та въпроса ми е да включа ли в месечната такса и тази за техническа поддръжка? Често ли се налага да се прави ремонт на монтираната техника?
Благодаря.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот vucata » Пон 21 мар 2016 13:32


Според мен е излишно. Виждал съм системи на над 10-12 години, които все още работят с новия мониторинг на 161, Вип Секюрити и така нататък.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот VWGT » Пон 21 мар 2016 14:42


според мен също е излишно. Аз съм с некво DSC на 10+ години и до сега съм сменял един път само батерията на сирената.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот icotoooo » Пон 21 мар 2016 20:54


При СОТ161 техниката тяхна ли е или клиента си я купува?Това е важно,защото сумата май не е малка.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот virus_2005 » Вто 22 мар 2016 2:36


Спомних си за тази статия от едно време

Крадец съветва: Не слагайте СОТ, а двойна врата


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот vucata » Вто 22 мар 2016 7:48


Статията е доста несериозна вече, защото при аларма отговорника може да бъде повикан, и апартамента да се огледа заедно със служителите на СОТ-а. Това разбира се е до договаряне от страна на отговорника и фирмата изпълнител. Вярно е, че няма как да се огледа апартамента, къщата, склада и така нататък, ако отговорника не подпише по-специален договор, тоест е съгласен служителите да влизат в помещението. Има такива клиенти, не се чудете. Системата се плаща от клиента, ако той няма такава стара. По-новите системи са много по-трудни за обезвреждане от крадците и това не е за подценяване. Не си мислете, че като лепне тиксо на датчиците и може да си вилнее на воля. Съвет от мен. При аларма от апартамента, къщата, склада, гаража или каквото и да е било, изрично поискайте да изчаква патрула отговорник. Дали ще сте Вие лично, майка Ви, баща Ви, жена Ви или пълнолетно дете, или комшия- все тая. Важното е да се направи оглед на обекта, за да се избегнат циркове от статията.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот Stif » Вто 22 мар 2016 9:44


В момента има промоция и техниката е на фирмата /СОТ 161/ ,плаща се само за монтажа.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот VWGT » Вто 22 мар 2016 10:17


статията изобщо не е несериозна, особено ако помислите над нея.

има няколко залитания, но аз съм абсолютно съгласен с този реален или не автор. Масовият крадец минава и заминава, той търси бързото и евтиното. Ако на едно място работата запече, оставя и пали към следващото. Той иска да се прибере по живо по здраво и да си живее живота. Вече трябва или много да си заслужава риска, или да е тотално изпаднал наркоман.

Датчиците не се ли байпасват не с тиско, а със стъкло?
Ако някой все пак реши да слага аларма, да се консултира, има всякакви типове датчици, които реагират на удар, обемни, магнитни и тн. Има врати с електронни брави, за които от вън никой не знае. Ако отлкючиш долната ключалка, но примерно до 10 секунди не отключиш електронната брава, алармата се активира. Не е нужно да пищи, важното е да звънне на 1-2 телефона, дори може да не са СОТ-аджийски. Извикайте един човек/фирма за монтаж, друг/а после да е СОТ-а, щото не знам колко взимат СОТ-аджиите, но аз ако мислех да ставам крадец, първо щях да поработя в СОТ-а, ей така за обща култура. За тази "професия" това е "университета".
Както и да е, с две думи проявете въображение :)


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот vucata » Вто 22 мар 2016 15:12


Нещата са много по-сериозни от преди. Мал шанс е да те вземат в СОТ с криминално минало, особено грабежи, взлом и прочее, а именно хората от контингента са с такива досиета. Крадец не ставаш за 1 ден, или си такъв от малък, или не си. И най-вече едва ли ще ставаш крадец кокошар да разбиваш апартаменти в които не знаеш какво има. Вече изискванията към лицата работещи в такива фирми са много високи...разрешителни за оръжие, чисто съдебно минало и така нататък. Живота вече е такъв, че крадците вече залагат на сигурно- магазини за алкохол и цигари, магазини за техника, складове. Апартаментите са вече почти отживелица. Най-честите случаи на разбити къщи и апартаменти са по празниците, затова казвам ако слагате СОТ система, дайте един ключ на някой близък, който живее на близо, комшия също може. При аларма СОТ фирмата знае, че отговорника иска задължително оглед при аларма, независимо кога е тя. Така се установява дали наистина е имало или има опит за разбиване на апартамента, и процента за сполучлив обир намалява драстично. Примерно на мен апартамента в кв. Сухата река се опитаха 3 пъти да го отворят, като последния беше преди 2 седмици. Един и същи метод, рязане на топката на вратата и развиване на болтчетата, които държат патронника. И при 3те опита безуспешно заради СОТ-а. Момчетата реагират веднага, позвъняват ми от центъра им, казват ми, че има аларма и аз задействам лице веднага да им съдейства за оглед. Последния случай беше най-куриозен, защото леля ми беше в апартамента. Доволен съм от услугата. Другото важно нещо е, може да не искате да Ви се поставя стикер на вратата. Всичко е въпрос на договорки с фирмата изпълнител.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот sportul » Вто 22 мар 2016 19:13


За 2 мин ,нищо не можеш да направи , все пак крадците няма да чакат последните секунди да избягат ,те тръгват примерно 1мин и 30 сек което е много малко за кражба :)

От DSG Идват много бързо даже и фалшиви сигнали не признат , но оборудването им е около 700лв .


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот VWGT » Сря 23 мар 2016 10:08


не знам някой СОТ да реагира за 2 мин на аларма от апартамент.
също така ми е интересно, ако апартамента е на 10-ти етаж, с аснасьора ли се качват, или тичат пеша нагоре?


pepone
Мнения: 200
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: the island

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот pepone » Чет 24 мар 2016 15:30


аз 5та година съм с DSC , не са идвали освен 1 път като дядо ми влезна :mhihi и не успял да я изключи, нямам лепенки, а и защо да имам?, с двойна врата съм, имат 1 минута да отворят втората, тва с джамерите не знам дали може да стане, поне до колкото ни обясниха, в момента който те джамнат и няма сигнал се праща кола


danchoiliev
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 23 яну 2019 11:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Моля,препоръчайте фирма за СОТ

Мнениеот danchoiliev » Сря 23 яну 2019 11:51


Значи пичове на тия които се чудят искам да кажа че определено има разлика и предпочитам да имам СОТ. Бяха ми ограбили къщата в Аспарухово (от Варна съм). След тоя случай реших да ползвам услугите на ей тия момчета [url]http:.......[/url] охрана + видео наблюдение и от тогава нямам грижи. Имаше 1-2 сигнала но без поражения. Така че който се чуди дали да използва СОТ - препоръчвам.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта