Глоба липсваща винетка

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Iezekil » Вто 14 юни 2016 8:30


Човека един вид си признава,че е пил,няколкото водки нали се сещаш,че не ги е глътнал наведнъж?Разбираш ли основното,че нарушение има но бива пренебрегнато?Съдът можеше да накаже дето се вика и двете страни.
Алкохол в кръвта над 0,5 до 1,2 промила -лишаване от правото да управлявам МПС за срок от 6 до 12 месеца,




Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Strosner » Вто 14 юни 2016 11:36


Съдът не е наказател, а арбитър, не може да "наказва" по своя инициатива. Искът е за допустимостта на наложеното наказание, дали то е изрядно юридически, а не, кой, какво, и кога е пил! За това си има друг орган, и ако той не си е свършил добре работата, завършекът е логичен.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот lubo007 » Пон 01 авг 2016 9:08


инжектопляктор написа:
muns61 написа:Тоеа, което написах в предния си пост по адрес на автора, е валидно за доста от пишещите тук.
За съжаление...

Ти всеки път когато сменяш колата, ще й купуваш нова винетка ли? Аз ще си купя годишна винетка и искам да си я ползвам на колата. Дори и да продам колата, няма да продавам винетка, а кола. Искам на новата кола да си сложа винетката, която съм купил за тази година. Ако се мислиш за много патрон, аз нямам намерение да плащам по 10 пъти една и съща такса.


И аз съм на това мнение! Ако имаш 2 коли - 2 винетки ли трябва да вземеш ако само ти си управляваш колите! не мисля че може с 2 - те коли едновременно да се излезе извън градът! (струва ми се тъпо).
Винетката се плаща за това че използваш пътя - движеш се по него, а не да седи колата в гаража и да я ползваш за морето и почивки!
Спряха ме преди 2 дни! провериха ми документите и искаха да ми напишат акт че нямам винетка (не била залепена както трябва)! Пояснявам: в бумът на кражбите, винетката си я свалям вечер и я лепя когато пътувам извънградско. няма да пояснявам как я лепя, но нито е скъсана, нито е повредена нито, нито е изглеждала странно на вид нито нищо. Беше си залепена, просто беше замазано стъклото покрай винетката и за това се усъмниха! Обясних на полицаите че си я свалям, защото биха покрили винетен стикер при кражба, но не и челно стъкло - при което ме гледаха странно!


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот drago_tr » Пон 01 авг 2016 12:05


Гледам дълга и тълувателна тема се е заформила тук.
Ония ден ме спираха и мен...е така за проверка. На катаджията му наизвадих една купчина бележки и листчета, които сигурно са по-малко като обем от инструкцията да изстреляш космически кораб в космоса. Безумие!
Не ви ли стана ясно....Всичко е направено да могат да те дялнат и да се вземат едни пари за празната ни хазна. Днес си забравил това, утре онова...е така стават нещата.
На Катаджията трябва да му се даде в ръцете един таблет и той като ти въведе номера на колата и всичкото досие за тази кола да ти излезе, а не да ме карат мен да им държа и да им мисля разни бележчици и лепенки и дай това, дай онова. На предното стъкло не трябва да има НИЩОООООО!!!!!!
Е така трябва да е...по европейски, от където ние сме мноооого далеч.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот $100 » Пон 01 авг 2016 21:28


drago_tr написа:На предното стъкло не трябва да има НИЩОООООО!!!!!!
Е така трябва да е...по европейски, от където ние сме мноооого далеч.

Огледай европейските коли и ще видиш разни лепенки по предното стъкло. Ако не друго поне за техн. преглед.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот инжектопляктор » Пон 01 авг 2016 23:52


$100 написа:Огледай европейските коли и ще видиш разни лепенки по предното стъкло. Ако не друго поне за техн. преглед.

И това причина ли е мафиотски да ни изнудват с бумаги, след като в други страни отдавна функционира електронно правителство? Или това е някаква конспирация, някакъв зъл замисъл, съзаклятие с производителите и монтажниците на автомобилни стъкла, така че когато ти счупят стъклото и ти откраднат винетката, хем да си купиш ново стъкло, хем отново винетка да си купиш и отново да платиш на държавата?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот kris11 » Вто 02 авг 2016 10:27


инжектопляктор написа:.... съзаклятие с производителите и монтажниците на автомобилни стъкла, така че когато ти счупят стъклото и ти откраднат винетката, хем да си купиш ново стъкло, хем отново винетка да си купиш и отново да платиш на държавата?


Стига спами. Дай 1 пример на счупено стъкло заради винетк сега. Недей слуша ЕЖК
Абе Плякторе ти тъп ли си или се правиш на такъв ?? Не ми посочвай писания отпреди Н.Е.
"счупено стъкло заради винетка - 14:10 | 28.02.2016"

Последна промяна от kris11 на Вто 02 авг 2016 20:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот dermeister » Вто 02 авг 2016 10:28


Да не мислите, че е много сложно да се въведе електронно досие на кола...
Не се прави по ред мили, български причини:
1. Ще прецакат всички от малцинствата, всички тарикатчета и други измамници, които карат бараки или лимузини без документи, без данъци, регистрирани като баничарки и т.н. и т.н - 10% гласове на избори по-малко
2. Ще бръкнат по джоба на бедните хора, защото вече няма да има минаване на тънко - още 10% надолу
3. Ще трябва да съкратят няколко хиляди човека държавна администрация - още 10% надолу
4. Колко още кръвопийци има по системата с всички тия картончета, талончета, актчета, инспекторчета, фирмички, обществени поръчки и други - пак минус за драгите управляващи

И те така...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот инжектопляктор » Вто 02 авг 2016 14:13


kris11 написа:Стига спами. Дай 1 пример на счупено стъкло заради винетк сега. Недей слуша ЕЖК

Примерно? Поредно счупено стъкло заради винетка - 14:10 | 28.02.2016 А според теб, всички ли кражби на винетки се раздухват по медиите?


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот $100 » Вто 02 авг 2016 22:58


dermeister написа:Да не мислите, че е много сложно да се въведе електронно досие на кола...
Не се прави по ред мили, български причини:
1. Ще прецакат всички от малцинствата, всички тарикатчета и други измамници, които карат бараки или лимузини без документи, без данъци, регистрирани като баничарки и т.н. и т.н - 10% гласове на избори по-малко
2. Ще бръкнат по джоба на бедните хора, защото вече няма да има минаване на тънко - още 10% надолу

Уви, заблуждаваш се. Доста сложно е, поне за администрацията. Смяташ ли, че е много сложно да се направи една система за записване в детски градини? Да речем, че е 10 пъти по-просто от досиетата на колите. Обаче харчат 200-300 хил и се излагат накрая. Причината не е толкова конспиративна, как някой циганин щял да се прецака - чисто и просто не им се занимава. Не е елементарно, значи е трудно, значи за друг път. И по-важното - за разпространение на винетки (някакви малки лепенки) има търгове и някаква фирма прибира милиони. Ако всичко е електронно трябва да се търси по-сложен начин за прибиране на милиони. Що да се разваля "бизнеса"?


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот dermeister » Сря 03 авг 2016 11:04


Именно.
Едната страна на монетата е, че не им се занимава и ще е много по-трудно да се прикриват престъпления и далавери.
От друга страна по-висока събираемост на данъци, по-високи глоби, прилагане на закона за нередовните платци и реален контрол над целия процес, са много непопулярни мерки, които намаляват шансовете на следващите избори.


limitless man
Мнения: 23
Регистриран на: Нед 14 юни 2015 16:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот limitless man » Пон 04 мар 2019 20:34


Знам, че темата е стара, но не намерих по-подходяща да попитам. Един приятел твърди, че щом карам в града кола със регистрационен номер от друга област и нямам винетка, съм извършил нарушение, тъй като съм нямал право да карам там без стикер? 95 процента съм сигурен, че се е объркал сериозно, но все пак да питам. Хартиената ми винетка изтече предния понеделник и от тогава съм карал само градско, а в петък си купих електронна винетка.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот georgebonev » Пон 04 мар 2019 20:42


Има тема за електонните винетки...

Служебната е с номер от друг град и миналата година преди да и вземем винетка, спрели колегата насред града и искали да го глобяват...
Само ги попитал - Е сега къде сме? В града или извънградско? ... По живо по здраво...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Водния дух1 » Пон 04 мар 2019 20:53


За в града- НЕ ти трябва винетка- независимо дали автомобила е с друга регистрация.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Глоба липсваща винетка

Мнениеот Stivi » Пон 04 мар 2019 20:54


Това е някаква пълна идиотщина-как ще те глобят за липса на винетка ако колата се намира на път за който такава не се изисква :eek



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта