Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
kriiss
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 18:17
Автомобил:
Двигател:

Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот kriiss » Сря 07 дек 2016 23:18


Здравейте, колеги! :)
Дойде време и аз да си взема някой друг инструмент за да мога да си бърникам по колицата. Харесал съм си конкретно този комплект: http://el-mashini.bg/userfiles/productl ... t_5789.jpg
Въпроса ми е, има ли някой от форума с инструменти на тази марка? Интересува ме качеството какво е, сравнение с "Mannesmann", "Force", "Topmaster" и т.н....? Моля, който има лични наблюдения, да си каже мнението :)

Поздрави!




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот kris11 » Чет 08 дек 2016 11:31


За "Mannesmann" мога да кажа ,че с камък 19 и Т обр върток и тръба към 70 см дълга развих 10 затегнати болта с гайковерт на 2 те джанти. / Сменях гуми на джантите и изрично казах затгане на ръка не с гайковерт. Докато плащах вътре ..../ Счупих 1 кръста клюя за джанти и изкривих друг без да мръдне болт.
С камъка,Т то,тръбата и спъпвайки в/у тръбата развих вс. болтове без поражение по камъка и ключа.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Чет 08 дек 2016 19:09


Ако я отваряш един път в седмицата взимай я смело.аз служебно ползвам всекидневно подобна по вид вложки и макар че не е от най фирмените съм доволен.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот M3ntata » Чет 08 дек 2016 20:15


Колега аз имам този комплект ТУК, но го бях взел от друго място (онлайн) сега не мога да се сетя и цената беше по добра, тук е скъпо, но визуално да добиеш представа. Марка :screwy на опаковката пишеше нещо, нооо уж са немски.В оффроад форума ги хвалеха, даже от там май я взех.
следния
Реклама: На голф 2 трябваше да развием гайките на главината/полуоската, мисля 30 или 32мм бяха. захвата беше следния камък-късо удължение и твърдо рамо с тръба около 50см. Нищо не стана.... След това върху тази тръба вкарахме още една вероятно около метър и двама човека напъвахме/лашкахме с всичка сила. Даже въртяхме мотора (колата беше на скорост :eek ) Подпряхме колата да не се лашка напред назад и след няколко напъвания (двама човека) изчатка и се разви. По едно време усещах как късото удължение се навика като пружина, викам брее кой с какво го е стягал. :rolleyes. Та вярно камъка беше голям, но който и да беше ни видял щеше да каже, че камъка няма да издържи, но ето че му няма нищо даже и следа макар, че беше хлабав. Единствения минус за мен е че куфара е страшно недъгав, имаш чувството, че ще се отвори като го пренасяш и малките камъни до 8-10мм се разхождат из куфара излизат от местата си. За пример кинг-рой имат надежден куфар.

Според мен си струва всяка стотинка, като чета хора как чупят вложките в много по леки захвати...

Между другото в OLX го намерих за 80лв! няма да давам линк да не е реклама...


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот andro_ » Чет 08 дек 2016 20:24


То и "марковите" инструменти поне у нас не са впечатляващи, така че купувай смело.
За упорити болтове и гайки аз си взех комплект на 3/4'' , камъни 19-50 и телескопична дръжка около 1 метър + и с 300 лева разход си реших доживотно проблема за любителските ми цели и употреба - дори и 500-600 Nm с повечко дължина и напън няма да са никак трудни.
Има и комплекти на 1'', но там вече е наистина грубо и за сериозни усилия, купувал съм и съм ползвал, но само служебно (гайки и болтчета от 46 до 63 :Mr Green Fun )


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот slaveiko67 » Чет 08 дек 2016 20:51


Колега,въпросният комплект е нисък клас и не си заслужава да купиш 150 части,от които ще ползваш 30-40 преко сили.В Бриколаж единичната най-малка тресчотка цъкаше като часовник,а тази в комплекта,от куфара разцъкваше по-грубо...а бяха еднакви на външен вид...Коя е менте не знам.Ползвам Топ-мастер от 2 години,като са се разпаднали няколко Голфа с помоща му и съм доволен.До 32,с тръба от метър или се къса болт или се отвива...За по-голям р-р си има 3/4 и по-дълга тръба....


kriiss
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 18:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот kriiss » Пон 12 дек 2016 20:35


Благодаря Ви колеги за отговорите :) Поотказах се малко от BOLTER-а, четох и другаде нехубави работи за тази марка, а и не мога да намеря информация за нея освен българска, което е доста странно... Засега май съм се насочил към MANNESMANN, но все пак така и така съм отворил тема, има ли някой с наблюдения върху някой комплект гедоре от LIDL?


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот vovo6808 » Пон 12 дек 2016 21:00


kriiss написа:Благодаря Ви колеги за отговорите :) Поотказах се малко от BOLTER-а, четох и другаде нехубави работи за тази марка, а и не мога да намеря информация за нея освен българска, което е доста странно... Засега май съм се насочил към MANNESMANN, но все пак така и така съм отворил тема, има ли някой с наблюдения върху някой комплект гедоре от LIDL?

Вече две години ползвам Powerfix закупена от Лидъл.До сега не съм успял да счупя нищо от комплекта. Според мен за любителски нужди е идеална.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Комплект вложки и тресчотки тип "Gedore" на BOLTER ?!

Мнениеот andro_ » Чет 15 дек 2016 20:26


И аз имам комплекта от 159 лв Powerfix. За любителски цели е OK.
По принцип съм на мнение, че комплектите с инструменти на 1/4'' + 1/2'' + евентуално 3/8'' на цена между 120-200 лв, независимо от търговската марка са добри за непрофесионална употреба.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mar011@abv.bg, railfan и 235 госта