Относно разговорните устройства за асансьорите

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Vasseto » Пон 19 дек 2016 19:35


Това колко лумена да е осветлението ти ли го чете или някой техник ти го каза ? Защото аз говорих с човек дето движи тези въпроси. Неговия отговор беше, че няма изискване колко да е осветеноста в кабината. Т.е. Примерно може да се сложат и само 2 светодиода и така.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 19 дек 2016 20:01


Има изискване,а думите на техника няма да коментирам.
Два светодиода...
:no
От запалка,а....


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Vasseto » Пон 19 дек 2016 21:37


Става въпрос за аварийното осветление. Тази светодиодна лампа даето ми я монтираха е 8 вата. Като спре електричеството остава на акумулатор и светят само 4 светодиода. Ще взема един луксмер и ще пиша.


Потребителски аватар
gec_support
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 27 фев 2016 22:29
Автомобил: Passat Variant B5
Двигател: AVF 2002
Местоположение: Варна

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот gec_support » Сря 21 дек 2016 10:34


Vasseto написа:Това колко лумена да е осветлението ти ли го чете или някой техник ти го каза ? Защото аз говорих с човек дето движи тези въпроси. Неговия отговор беше, че няма изискване колко да е осветеноста в кабината. Т.е. Примерно може да се сложат и само 2 светодиода и така.

Колега Vasseto, това което ти е казал твоя човек, които движи тези въпроси, може би не е запознат достатъчно, казвам МОЖЕ БИ. Но на мен ми представиха официално оведомление с новите разпоредби за асансьорните съоръжения и това беше вписано. А пък твоя човек нека си слага по два диода да светят в кабината (нищо лично). При нас идваха с луксметър и замерваха с какъв плафон и LED крушка ще достигнат на пода на кабината 50 лумена. Така че за да се прави това нещо явно има защо. След това минава технически надзор за проверка на асансьора и нямах проблеми, всичко беше ОК.

Vasseto написа:Става въпрос за аварийното осветление. Тази светодиодна лампа даето ми я монтираха е 8 вата. Като спре електричеството остава на акумулатор и светят само 4 светодиода. Ще взема един луксмер и ще пиша.

Не говоря за колко лумена трябва да осветява аварийното, то е отделно от основното при нас. Тези нови комбинирани плафони, до колкото съм запознат, много хора които са монтирали от тях ще имат проблеми ако надзорите не си "затворят очите". Аварийното осветление не трябва да има общо с основното, единствено това че то светва при прекъснато захранване на електричеството.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Vasseto » Сря 21 дек 2016 19:27


Като са ти представили документи може ли да цитираш от тях, колко лумена трябва да е аварийното осветление. А също така и колко време трябва да свети?


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Vasseto » Чет 22 дек 2016 0:39


Ето това показа на пода. Утре ще направя измерване на аварийното осветление. Ще снимам и осветителното тяло за да стане ясно и за него.
Прикачени файлове
IMG_20161222_003509.jpg


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Vasseto » Чет 22 дек 2016 17:42


Днес спрях електричеството на асансьора и уреда показа това. Такава осветеност дали ще е добре за да я одобрят проверяващите. Снимах и лампата, но свети мн ярко и нещо не се получват детайлни снимки.
Прикачени файлове
IMG_20161222_102628.jpg
IMG_20161222_102719.jpg
IMG_20161222_102735.jpg


Valhalen
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 10 дек 2017 17:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Valhalen » Пон 11 дек 2017 8:32


Vasseto написа:Днес спрях електричеството на асансьора и уреда показа това. Такава осветеност дали ще е добре за да я одобрят проверяващите. Снимах и лампата, но свети мн ярко и нещо не се получват детайлни снимки.

Vasseto ти си от Монтана познах ли :Ddd
И не взимай на подбив това което ще ти кажа но малък съвет за асансьора : гледай прозореца на машинното да е затворен щото на съседния вход до нас гълъбите нацфакаха кабелите в таблото и съседите бяха без асансьор 5 месеца та сега си оправиха проблема де ама все пак.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 13 дек 2017 8:15


Пише му под аватара, че е от Пловдив :wink


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот ila » Пон 18 дек 2017 13:27


Не ми стана ясно защо се изисква осветление на шахтата и то непрекъснато ли работи?
Тези, които са монтирали тези дивотии ако им е удобно да отговорят на следните въпроси:
1. С колко КWh се е увеличила консумацията на асансъора на месец?
2. Поддръжката на тези у/ва кой е осъществява - фирмата поддържаща асансьора или друга фирма?
3. Какви са цените за поддръжка?
4. Какъв договор се сключва за ГСМ-ма и каква е цената?
5. Как се задейства ГСМ-ма и къде звъни ? Ако натисна копчето по погрешка каква е глобата?
6. В какви случай ползвам ГСМ-ма?
...и други въпроси, които са се появили след монтажа, а аз не се сещам да ги опиша


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот VWGT » Пон 18 дек 2017 16:03


евродирективи ... трябва да свети нещо, за да не се травмираш от тъмнината, когато ти заседне асансьора, същото важи и за шахтата ... както и да е, закон е, ще се спазва.
В момента ме занимават с това, на старата кооперация, където 5 апартамента имаме асансьор трябва да инсталираме ГСМ и осветление. Каква е минималната цена на една такава инсталация?
Доколкото аз разбрах, модула случайно не може да звънне, трябва да го държиш 10-тина секунди, за да почна да набира. Освен това звъни на фирмата, която те поддържа ... кой и как го вдига не знам. Едва ли има глоба, просто ще ти кажат "Ало?". Картата си я взимаш от мобилния оператор, на минимална тарифа ...а най-вероятно са измислили и някъв асансьорен план.

Има разни цели модули за 100-тина лева в интернет. Осветлението е около 20-30 лева на лампа. Всичко излиза 150-60 лева. Колко е цената за монтаж на една такава система? До 200 лева ще се вместим ли?


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот Vasseto » Пон 18 дек 2017 19:28


ila написа:Не ми стана ясно защо се изисква осветление на шахтата и то непрекъснато ли работи?
Тези, които са монтирали тези дивотии ако им е удобно да отговорят на следните въпроси:
1. С колко КWh се е увеличила консумацията на асансъора на месец?
2. Поддръжката на тези у/ва кой е осъществява - фирмата поддържаща асансьора или друга фирма?
3. Какви са цените за поддръжка?
4. Какъв договор се сключва за ГСМ-ма и каква е цената?
5. Как се задейства ГСМ-ма и къде звъни ? Ако натисна копчето по погрешка каква е глобата?
6. В какви случай ползвам ГСМ-ма?
...и други въпроси, които са се появили след монтажа, а аз не се сещам да ги опиша


1. 0 КWh. Монтират се девиаторни ключове долу и горе на шахатата и се ползват когато има нужда.
2. Фирмата за поддръжка.
3. Говори с фирмата.
4. Пак от фирмата. Гледай всичко да е от една фирма.
5. Това зависи от разговорното устройство и от неговия монтаж.
6. Фирмата ще ти обясни кога и как.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно разговорните устройства за асансьорите

Мнениеот ila » Пон 18 дек 2017 19:44


Благодаря за точния отговор!
Възниканаха още 2 въпроса:
1. Фирмата, поддържаща асансьора увеличава ли месечнататакса?
2. Има ли крайни срокове за монтаж на тези устройства?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 166 госта