Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 17:11


Pet_rov написа:Вчера преподписахме с Ментел - в 3 различни техни офиса ни дадоха различни оферти - все специално за нас. Накрая в последния офис, щото ги познавам, мацката каза - няма проблем, оставате си на същите условия, даже са ви много добри отстъпките за нов апарат, ако искате...Та така...Който иска, намира начин.


В другите два офиса са ти предложили по-високи цени, нали така? Съвсем нормално е, все пак с по-високата цена идва и повечето добавена стойност. За това решаваш - ако не си ок можеш винаги да попиташ за вариант, в който да запазиш текущите си условия - и при трите оператора е възможно, не е нужно да се ходи от офис в офис. Идеята е, че трябва да се разпише нов план, няма как да си остане безсрочен.
Това е доказателство, че вече операторите си ценят клиентите - на съществуващи дават много по-добри условия от на новите. Защото преди години беше обратното.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 17:14


vanesto написа:Така, разбрахме, че бачкаш в Мтел, ама не е нужно и ти да лъжеш хората. Чел съм си договора и знам какво става, когато изтече. Айде спри се вече.
Срочния се прекратява, ама дължиш неустойка 3 такси, това защо го пропусна?


Хаха, не бачкам в Ментел, грешиш. За това говоря общо за трите оператора, ама ето че пак си вадите някакви безпочвени изводи.
Срочния договор не се прекратява и не се дължат 3 такси неустойка, не знам кой те е излъгал. Говоря в случая, когато минаваш към по-висок план.
За договора ти няма да споря, имаш си глава на раменете, сам си преценяваш.
Просто се опитвам да обясня как стоят нещата, ама кой да вникне.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Вто 11 дек 2018 17:15


Ти прекратявал ли си договор или си мислиш, че са ти ясни всички изненади?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 17:19


Къде в последните мнения говорих за прекратяване на договор, че не ми е ясно?
И кои са тези изненади? Аз съм наясно с всичко.


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот pepss » Вто 11 дек 2018 18:17


Потвърждавам, че за лоялен клиент в ХХХХ плана ми е по-скъп отколкото за същия план като нов клиент в YYYY, където са включени и неограничени минути към фиксирани, за разлика от ХХХХ /само 100 минути/. Сори, ама аз ако съм лоялен, те не са...


Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Liminat » Вто 11 дек 2018 18:23


Mishonti написа:... За това решаваш - ако не си ок можеш винаги да попиташ за вариант, в който да запазиш текущите си условия - и при трите оператора е възможно, не е нужно да се ходи от офис в офис. Идеята е, че трябва да се разпише нов план, няма как да си остане безсрочен.
Това е доказателство, че вече операторите си ценят клиентите - на съществуващи дават много по-добри условия от на новите. Защото преди години беше обратното.

Разбира се, че има как да остане безсрочен. Моят с телекОр изтече преди доста време, точен пич от тия, които знаят какво значи "подчаси" ми каза да не правя нов, че няма толкова добри условия, и от доста време си стоя на предишните условия, които сравнени с настоящите ме устройват. На няколко пъти в офисите се мъчат да ме лъжат, че трябвало да направя нов договор, та ги питам дали е политика на фирмата, или тяхна инициатива да лъжат ползвателите на услугите :)
Щото по телефона към оператора ми казаха, че след изтичане на срочния договор преминава в безсрочен при същите условия и не са ме излъгали ни най-малко, точно така е при мен.
Пък ти ни разправяй тука кой дрънкал глупости...
Е, ако некой го кефи да си играе на смс-и при бибаком или да го наместват с разни пакети по... 300 мб за 3 лв, моля - нека иде при тях, ето, че дори им направих реклама :)


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 18:31


Глупостите ги дрънкаш ти, сериозно ли не четеш какво пиша или ей така да се правиш колко разбираш.
Когато е подписан договор по стандартни условия, той си остава такъв и след изтичането му. Както в случая е твоя.
А като си подписал план не по стандартни, а по промо условия след изтичане на първоначалния му срок той минава към обявените стандартни условия.
Да го напиша ли за 15ти път за да го разберете или ви е трудно?
Мегабайтите, които се начисляват за по левче след изтичане на бързите такива включени в пакета са при трите оператора и при всички други на територията на Европейския съюз. Наложено е от Европейската роуминг регулация.
Нещо друго за измами, пирамиди, фараони, извънземни?


pepss написа:Потвърждавам, че за лоялен клиент в ХХХХ плана ми е по-скъп отколкото за същия план като нов клиент в YYYY, където са включени и неограничени минути към фиксирани, за разлика от ХХХХ /само 100 минути/. Сори, ама аз ако съм лоялен, те не са...


Какво потвърждаваш пък ти? Искам да ми кажеш кой оператор дава за чисто нов клиент 2000 минути 2000 МБ за 11.99лв и неограничени минути с 3500мб за 15.99?
Мисля, че не можеш.


Liminat
Мнения: 423
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Liminat » Вто 11 дек 2018 18:47


Mishonti написа:Мегабайтите, които се начисляват за по левче след изтичане на бързите такива включени в пакета са при трите оператора и при всички други на територията на Европейския съюз. Наложено е от Европейската роуминг регулация.
Нещо друго за измами, пирамиди, фараони, извънземни?


pepss написа:Потвърждавам, че за лоялен клиент в ХХХХ плана ми е по-скъп отколкото за същия план като нов клиент в YYYY, където са включени и неограничени минути към фиксирани, за разлика от ХХХХ /само 100 минути/. Сори, ама аз ако съм лоялен, те не са...


Какво потвърждаваш пък ти? Искам да ми кажеш кой оператор дава за чисто нов клиент 2000 минути 2000 МБ за 11.99лв и неограничени минути с 3500мб за 15.99?
Мисля, че не можеш.

Нещо друго трябва ли да ти напише, или това ще ти е достатъчно...
Какво ме интересува тия 300 мб кой е решил, че трябва да ме занимава с тях, аз решавам с какво да се ангажирам и предупреждавам и останалите, щото допускам, че и на тях може да не се хареса.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот joro_kem » Вто 11 дек 2018 18:48


Mishonti, по-кротко я карай, бе пич! Напрягаш обстановката и то не само в тая тема! Чета форума от повече от 10 години и мога да направя разлика. Никой не е длъжен да чете излияния, обилно подправени с пренебрежително отношение и лошо възпитание!
п.п. към модераторите - мисля, че не бива да толерираме такъв език във форума, пък било и от страна на "експерти".


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 19:45


Аз каква вина имам, че вие се напрягате? Има теми, изразявам си мнението - нали за това е форума?
Точно за лошо възпитание да ме засегнеш, няма как да ти се получи. Не аз ръся обиди и кълна из темите, нали? Щото мен това ме напряга, да чета обидни думи и неграмотно написани мнения, ама нищо не съм казал.
Поредния пример - не можеш да водиш спор, в случая не можеш да ме обориш, и почваш да ми се дразниш, и това защо?
Явно искате във всяка една тема да се пише едно и също : да се оплакваме как всичко наоколо ни прецаква и съсипва.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот joro_kem » Вто 11 дек 2018 20:13


Ма айде не ме изкарвай умствено ограничен нервак, който не разбира възвишените ти писания! Точно щото е форум, а не личен блог, всеки е длъжен да се съобрази с общоприетите правила, които между другото са закачени на видно място в началната страница!!!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Водния дух1 » Вто 11 дек 2018 20:20


Mishonti,що не отидеш в някой английски форум да ръсиш мозъци- ние явно тук нищо не разбираме;нито от застраховки,нито от моб.оператори,нито от автомобили,въобще нищо не знаем за живота...


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Кайзен » Вто 11 дек 2018 20:34


Mishonti написа:Мегабайтите, които се начисляват за по левче след изтичане на бързите такива включени в пакета са при трите оператора и при всички други на територията на Европейския съюз. Наложено е от Европейската роуминг регулация.
Това не е вярно! Поне в една страна в ЕС не важи.

Mishonti написа:Аз съм наясно с всичко.
А дано, ама на дали.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 20:46


Ще ме извинявате, ама нервозните ви мнения не ме трогват. Спрях да пиша в темата за гражданските и почнахте да ме дъвчите тука.
Аз правилата си ги спазвам до колкото мога, за разлика от вас в момента, щото вие спамите и отваряте темата за гражданските, в която спрях да пиша.
Приемете че всеки има право на мнение, без значение на каква тема, но вие се дразните, че аз мисля различно от вас. В което няма логика, но здраве да е.
Никъде не съм казал кое е правилно, кое не или да ви давам наклонности как да си живеете живота.
Хайде вие сте наред - кажете колко съм невъзпитан, арогантен, щото не виждам колко е черен живота в България.


Кайзен написа:
Mishonti написа:Мегабайтите, които се начисляват за по левче след изтичане на бързите такива включени в пакета са при трите оператора и при всички други на територията на Европейския съюз. Наложено е от Европейската роуминг регулация.
Това не е вярно! Поне в една страна в ЕС не важи.

Mishonti написа:Аз съм наясно с всичко.
А дано, ама на дали.


За Германия ли говориш?
Имах предвид относно мобилните оператори в България.

Последна промяна от Mishonti на Вто 11 дек 2018 20:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 дек 2018 20:51


А според мен колегата дето ги спомена 300-те мегабайта за 3 лева ги спомена защото напълно непоискано с едни смс-и нощно време виваком ти зареждат едни мегабайти интернет. Такова чудо при другите два оператора не съм видял



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта