Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1628
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Сря 12 дек 2018 10:37


Mishonti написа:Къде в последните мнения говорих за прекратяване на договор, че не ми е ясно?
И кои са тези изненади? Аз съм наясно с всичко.

Ами питам те дали реално си прекратявал договор преди изтичането му, за да разбереш, че нещата не са толкова чисти и точни колкото се опитваш да убеждаваш другите.




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Pet_rov » Сря 12 дек 2018 11:13


Сега се сетих нещо друго - поради смъртта на майка ми, миналата седмица се наложи да прекратим използването на номера и в Телемор. Чинно си платихме 3 месечни такси, като момчето ни обясни, че след преизчисляване на някакви задължения, остатъкът от тези три сметки щял да бъде предоставен чрез нещо като ваучер към някой от останалите 3 номера. Когато това се случи, ще споделя точно как минава този процес.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 11:20


MMX написа:
Mishonti написа:Къде в последните мнения говорих за прекратяване на договор, че не ми е ясно?
И кои са тези изненади? Аз съм наясно с всичко.

Ами питам те дали реално си прекратявал договор преди изтичането му, за да разбереш, че нещата не са толкова чисти и точни колкото се опитваш да убеждаваш другите.


Когато предсрочно прекратяваш договор се заплащат три пълни такси без ддс + отстъпките ползвани до момента + ако е взимано устройство разликата в цената, между стандартна и промо, която е заплатена. Нищо друго няма скрито, това си е по закон.

При закриване на услуги на починал титуляр не се дължат никакви неустойки. Петров, съболезнования, номера и обаче не е бил на нейно име за да платите неустойки, нали?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Pet_rov » Сря 12 дек 2018 11:21


Да, беше на името на зет ми. Благодаря за съболезнованията.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Iezekil » Сря 12 дек 2018 12:19


Днес ми изтича договора по една от картите във Виваком.Понеже я ползва дъщерята,беше на 5 лв. със 100минути мися/XS по новому/.Сега е ясно,че автоматично ще стане 10-11лв. таксата за същите условия.
Миналата седмица обикалях Теленор и Виваком,понеже исках да и взема телефон,а и да подготвя евентуални рокади.На практика нищо не ми предложиха около тази стойност или пък нещо повече,за новата стойност.
В Теленор изтича март и моя договор,там също нищо изгодно не ми предложиха.До онзи ден,когато ми звъннаха,че персоналната ми оферта била излязла.Отидох и отначало ме почнаха да вдигам такса,ала бала.Бях се подготвил по нета за новите планове и не виждайки нищо персонално в офертите им се примирих,че запазвайки таксата ще мина но по-малку минути.Реших и да взема телефон на момента,който казах,че ще платя нацяло/не обичам да ги гуша и с лихви нали/.
И стана чудо,изкараха ми оферта на половин цена+ бонус.Наистина персонална!
Та да се върна на Виваком,където утре ще отида и май ще спра тази карта,за да мина дъщерята на ваучер.Първо ще искам по-подробно обяснение но излиза,че с предплатена услуга ще ползва 2000мб. интернет на всяко зареждане/през 20 дни станало/+ 4000мб първоначално+300 безплатни минути.За какво точно да плащам такси?
Мисля,че понеже днес изтича договора,даже и да ме преподпишат някак ще оспорвам и ще прекратя картата без предизвестие,позовавайки се на ЗЗП и правото ми на отказ от нов продукт до 14 дни без обяснение.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1628
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Сря 12 дек 2018 12:28


Mishonti написа:Когато предсрочно прекратяваш договор се заплащат три пълни такси без ддс + отстъпките ползвани до момента + ако е взимано устройство разликата в цената, между стандартна и промо, която е заплатена. Нищо друго няма скрито, това си е по закон.

Това подчертаното малко ли е според теб? Като ти се казва, че правят цигански номера ти твърдиш, че всички са в заблуда, защото няма такива неща. Нормално ли е да ти прадават телефон с 50% по-висока цена от цената по всеки друг магазин, после да ти го дадат като "подарък" и при отказ от услугата да ти кажат "дай сега да доплатиш подаръка си до пълната цена (която е здраво напомпена)"? Отделен въпрос, че маса клиенти нямат представа, че безплатният телефон всъщност не е безплатен, а си го купуват почти без пари с единствена цел да има с какво да ги рекетират, ако кривнат от пътя. Никой не забелязва, че плаща 1-2лв за телефона, уж е подарък. А то защо е - защото ако е чист подарък, може да не мине номера в съда. А ако платиш 1лв го възприемаш като подарък, но после го изкарват промоционална цена. Това ли са честни отношения? Нещо като кредит с 0% лихва - направо подарък.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 12:59


Не е малко, но не е тайна или изненада. Това са си условията навсякъде по закон. И пак казвам - ако не си ползвал промо оферта и не си взимал телефон или таблет с отстъпка няма да плащаш нищо допълнително от трите такси без ддс.
Таблетите или телефоните, които се дават за по 1лв, не е за да мине номера пред съда, а за да може устройството да използва гаранция, ако се наложи.
Съвсем нормално е и при предсрочно прекратяване на договора да се плаща устройството в пълната му релна цена - операторите да не са благотворително дружество? Всички щяхме да си пускаме карти, да взимаме телефони за по левче, да изкарваме 300-400лв от тях и после да закриваме с 50-60лв неустойки. Много хитро, нали?
Проблема в операторите идва не от самите тях, а от некомпетентните им служители, които не знаят къде се намират и кво говорят.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Iezekil » Сря 12 дек 2018 13:21


Абе и двамата сте прави,ама не е редно да си някак вечно в кюпа врзан с договори.Навремето можеше да оставаш на заварено положени,сега те сандърдисват с уж "правото на избор".
Навремето така преподписах за кабелна и я спрях на втория месец.Убиха се да звънят за неустойки и прочие,съветвах ги да се видим в съда.Накрая се обади един по-висш служител,с когото се разбрахме.На въпроса защо съм преподписал,като зная,че няма да ползвам му казах:Нещо не съм съгласен като лоялен и дългогодишен клиент да плащам повече за нещо,което на новите клиенти го предлагате наполовина.
Че ни клатят е ясно,че няма план,който да си конфигурираш сам,а те да го калкулират в цена е ясно,че винаги си обвързан и не можеш да се откопчиш без пари-също е ясно.А не трябва да е така.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 13:37


Ами за това се случи промяната - като неустойка само 3 такси, а не оставащите до края. Нали все пак за това е договор и при нарушаването му трябва да има някакви санкции. Така е с всички договори, не само при мобилните оператори.
Има вариянт, в който си избираш стандартна такса от каталога, не си взимаш устройство и после е лесно. След като изтече остава без промяна на същите условия и то безсрочно - колкото си пожелаеш толкова. Не си обвързан и ако решиш да прекратиш предсрочно не заплащаш никакви промо цени.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Iezekil » Сря 12 дек 2018 13:40


Тая стандартна такса е всъщност за дране на кожи,това говоря.Съпостави с предплатената услуга от по-предния ми пост.Кой ще се върже?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Сря 12 дек 2018 13:47


Mishonti написа:Ами за това се случи промяната - като неустойка само 3 такси, а не оставащите до края. Нали все пак за това е договор и при нарушаването му трябва да има някакви санкции. Така е с всички договори, не само при мобилните оператори.
Има вариянт, в който си избираш стандартна такса от каталога, не си взимаш устройство и после е лесно. След като изтече остава без промяна на същите условия и то безсрочно - колкото си пожелаеш толкова. Не си обвързан и ако решиш да прекратиш предсрочно не заплащаш никакви промо цени.

Значи след две страници писане, накрая дойде на мойта. Призна за трите такси неустойка за срочните договори. Призна и за преминаването на срочния договор в безсрочен автоматично, при запазване на условията. За кво се пъна тогава?
За устройствата е ясно, че ти си набутания при всички случаи, там даже не ми се коментира, нито цените им.
За промоционалните оферти може би не съм се изразил правилно, но след изтичане на срока им, преминават в стандартен план, но то това си го пише в договора, много добре е обяснено, така че който може да чете е наясно. Така или иначе след това стандартния план може да премине в безсрочен договор, ако са по-добри условията му, спрямо офертите.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 14:13


vanesto написа:
Mishonti написа:Ами за това се случи промяната - като неустойка само 3 такси, а не оставащите до края. Нали все пак за това е договор и при нарушаването му трябва да има някакви санкции. Така е с всички договори, не само при мобилните оператори.
Има вариянт, в който си избираш стандартна такса от каталога, не си взимаш устройство и после е лесно. След като изтече остава без промяна на същите условия и то безсрочно - колкото си пожелаеш толкова. Не си обвързан и ако решиш да прекратиш предсрочно не заплащаш никакви промо цени.

Значи след две страници писане, накрая дойде на мойта. Призна за трите такси неустойка за срочните договори. Призна и за преминаването на срочния договор в безсрочен автоматично, при запазване на условията. За кво се пъна тогава?


Продължаваш да пишеш празни работи. Сега се обоснови и ме цитирай къде съм написал, че няма три такси неустойка при прекратяване на срочен договор.
Всеки срочен договор минава в безсрочен автоматично, това също не съм го спестил в предните си постове, на какви условия остава обаче е според зависи дали първоначалния договор е бил по промо условия или не.
И това го пиша за 15ти път и ти пак не ме разбираш??????


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Сря 12 дек 2018 14:25


Mishonti написа:
vanesto написа:
Mishonti написа:Ами за това се случи промяната - като неустойка само 3 такси, а не оставащите до края. Нали все пак за това е договор и при нарушаването му трябва да има някакви санкции. Така е с всички договори, не само при мобилните оператори.
Има вариянт, в който си избираш стандартна такса от каталога, не си взимаш устройство и после е лесно. След като изтече остава без промяна на същите условия и то безсрочно - колкото си пожелаеш толкова. Не си обвързан и ако решиш да прекратиш предсрочно не заплащаш никакви промо цени.

Значи след две страници писане, накрая дойде на мойта. Призна за трите такси неустойка за срочните договори. Призна и за преминаването на срочния договор в безсрочен автоматично, при запазване на условията. За кво се пъна тогава?


Продължаваш да пишеш празни работи. Сега се обоснови и ме цитирай къде съм написал, че няма три такси неустойка при прекратяване на срочен договор.
Всеки срочен договор минава в безсрочен автоматично, това също не съм го спестил в предните си постове, на какви условия остава обаче е според зависи дали първоначалния договор е бил по промо условия или не.
И това го пиша за 15ти път и ти пак не ме разбираш??????

Не, ти се обоснови, защо твърдиш, че аз, и не само аз, пишем глупости, след като ти след това пишеш същите неща, които сме написали? Само, че твоите не са глупости, а нашите са. Пак те питам - за какво се пъна толкова?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Сря 12 дек 2018 14:36


Mishonti написа:Струва ми се, че си правиш вятър на устата. Абсолютно всичко, което си написал са глупости.
Много са ми интересни хора, които и грам не разбират за какво става на въпрос, обаче си пишат ей така, операторите после били лъжци и измамници.
То е типична българска черта - параноя, че всеки от всякъде иска да те изпързаля.

Mishonti написа:
vanesto написа:Така, разбрахме, че бачкаш в Мтел, ама не е нужно и ти да лъжеш хората. Чел съм си договора и знам какво става, когато изтече. Айде спри се вече.
Срочния се прекратява, ама дължиш неустойка 3 такси, това защо го пропусна?


Хаха, не бачкам в Ментел, грешиш. За това говоря общо за трите оператора, ама ето че пак си вадите някакви безпочвени изводи.
Срочния договор не се прекратява и не се дължат 3 такси неустойка, не знам кой те е излъгал. Говоря в случая, когато минаваш към по-висок план.
За договора ти няма да споря, имаш си глава на раменете, сам си преценяваш.
Просто се опитвам да обясня как стоят нещата, ама кой да вникне.

Mishonti написа:Глупостите ги дрънкаш ти, сериозно ли не четеш какво пиша или ей така да се правиш колко разбираш.

Mishonti написа:Ще ме извинявате, ама нервозните ви мнения не ме трогват.

Моля, модераторите да обърнат внимание, дали случайно потребителят не нарушава т.7 от Правилата!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 14:48


Mishonti написа:Продължаваш да пишеш празни работи. Сега се обоснови и ме цитирай къде съм написал, че няма три такси неустойка при прекратяване на срочен договор...


Отново се повтарям - цитирай ме къде съм го написал, за да докажеш на форума и на модераторите, че си прав и че не се заяждаш нарочно. Или наистина не си добре, извинявай не искам да те обиждам ама 15 пъти пиша едни и същи неща и ти продължаваш да се заяждаш.

А в това цитираното по-горе ясно съм написал, че неустойка не се дължи, когато се минава към по-виоска такса.

Така че, чакам - цитирай ме за да се обосновеш и да потвърдиш че си прав.
Ако наистина съм го написал, ще ти се извиня и ще спра да пиша във форума завинаги.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Stef4osg, tomata и 77 госта