Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Сря 12 дек 2018 14:58


Кой е говорил за преминаване към по-висока такса, за да уточняваш, че не се дължи неустойка? Ние говорим в общия случай, не е изтекъл срока на договара, но искаш да го прекратиш. Кой ти е казал, че иска да минава на по-висока такса, че го коментираш това? Вярно е, че повтаряш 15 пъти едни и същи неща, ама никой не ти ги иска. Почти съм сигурен вече, че работиш в някой от трите оператора, защото типично в техен стил се опитваш да омайваш. Те, операторите, са светата вода ненапита, а ние "глупаците" сме длъжни всяка година да плащаме по-високи такси, за една и съща услуга, защото те се развивали. Какво се развиват, като там където работя няма обхват и на трите оператора от 15г, та бяхме принудени да плащаме за клетка, а това е само на 15км от Варна :screwy Пълно покритие друг път, само на рекламите.




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Сря 12 дек 2018 16:21


И най-важното - те са напълно добросъвестни, но простите клиенти все не си четат договорите. Изобщо не се опитват да подвеждат с разни заучени фрази и подмятане на предложения "това ще ти е по-изгодно". За "безплатните" телефони и лаптопи пак ще кажа - сума народ смята, че му подаряват техника за заслуги от миналото, защото бил много верен потребител и са решили да му дадат нещо безкористно.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот group® » Сря 12 дек 2018 16:49


Не разбирам, за какво спорите?!
Освен наистина високомерния и неподходящ тон на Mishonti, различията ви са само в това, дали са изедници операторите. Ми такива са! Педераси пълни!
Да имаме действително добри цени, обхват и качество на самата услуга.
Но - системата им е изцяло курвенска и подмолна:
1. Служителите за да не мизерстват, трябва да се борят за бонуси. В тази борба лъсва цялата им некомпетентност, подлост и т.н. Откровено заблуждават клиентите, предлагат нагло и досадно продукти, които не желаеш. Рядко се попада на качествен персонал.
2. Никаква гъвкавост. Примери бол, не ми се описва.
3. Водене на политика за използване на всяка вратичка в закона, дори прекрачването му. Безброй примери има за това, санкционирани са много пъти. Това е показателно за регулаторните органи в Бг, а не за самите оператори. Не ги оправдавам, но в бизнеса морал няма. Има големи санкции, които налагат етично отношение към клиента, но уви ...
4. Най-бруталната практика - продаване на задължения и покрай това, информация за клиентите! Ето тук лъсва цялата простотия. Това отваря портата на едни мутренски фирми. Какво се случва там - продават ти без да те уведомят едно задължение, за което може и да не подозираш. Плащаш си го, но въпросната фирмичка вече има цяла информация за теб. Какво я спира след година да каже, че дължиш още 20лв.? Ако мине, мине. И това е практика.


Относно ябълката на раздора в целия безумен спор - какво става след изтичане на срочния договор:
Едно време, когато се преминаваше в безсрочен той оставаше на същите условия, както срочния. Причината бе в понижаващите се цени. Тоест в безсрочният договор беше на по-лоши условия от моментните условия на промоция. Сега пак е подобно, но понеже цените не се понижават ти отпадат част от преференциалните минути и MB. Така пак плащаш същото, но получаваш по-малко. Това си е вратичка в договора, която преди не използваха, защото нямаше нужда.

Иначе предоставянето на нежелана услуга (3лв. за интернет автоматично), е слабо казано курвенски номер и с право се мрънка за такива неща.

Може още да пише много ...
Та Mishonti дали има причина да се 'реве' - има и още как!


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Сря 12 дек 2018 17:12


Аз все си мисля: операторите, ако обявят само 2 тарифи - бизнес (т.е. за много минути) и персонална за народа с минимални цени, т.е. най-добрите тарифи/планове/отстъпки. Да съкратят 90% от персонала и офисите си, да намалят рекламите до минимум или направо до 0. Дали накрая няма да са пак на добра печалба без нужда постоянно да се надлъгват с клиентите си, да назначават всякакви излишни началници следящи кой търговец си е направил таргетите, да пробутват на хората устройства, от които нямат нужда и т.н. Накратко и вълкът сит и агнето цяло. Е, вместо 10 хиляди ще имат 500 служители, което ще се отрази на безработицата, но пък тия хора може да заработят нещо наистина полезно за икономиката и създаващо добавена стойност, а не обикновени съучастници в интриги и измами.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Сря 12 дек 2018 17:19


Това може да стане само чрез държавна намеса, както е при цените на тока и водата. Само, че както знаем операторите са основни спонсори на партиите, и няма да са много навити на този вариант, така че едва ли ще стане. Алчността е по-голяма.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 17:36


Нека да проследим темата, която ти подхвана и аз ти отговарях:

vanesto написа:Кой е говорил за преминаване към по-висока такса, за да уточняваш, че не се дължи неустойка? Ние говорим в общия случай, не е изтекъл срока на договара, но искаш да го прекратиш. Кой ти е казал, че иска да минава на по-висока такса, че го коментираш това?/quote]

vanesto написа:В общите условия операторите пишат, че можеш винаги да преминеш на по-скъп план, като прекратиш настоящия договор, но не можеш да го прекратиш предсрочно без да платиш 3 такси.


Mishonti написа:Към по-висок план можеш да минеш винаги без да си прекратяваш текущия действащ договор и без да плащаш неустойки.


vanesto написа:Срочния се прекратява, ама дължиш неустойка 3 такси, това защо го пропусна?


Mishonti написа:Срочния договор не се прекратява и не се дължат 3 такси неустойка, не знам кой те е излъгал. Говоря в случая, когато минаваш към по-висок план.


И така още 5 цитата можех да сложа, но мисля, че няма смисъл.
Поредното доказателство, че просто се дразниш с мене, ти караш чак модераторите да обръщат внимание.

По тази тема с теб спирам, това мнение е достатъчно показателно. Не можа да приемеш факта, че имам различно мнение от твоето спрямо гражданските, че не приемам как 20 годишен Голф 4 трябва да струва 6000лв и ти започна яростна конфронтация с мен тук.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Сря 12 дек 2018 17:41


vanesto написа:Това може да стане само чрез държавна намеса, както е при цените на тока и водата. Само, че както знаем операторите са основни спонсори на партиите, и няма да са много навити на този вариант, така че едва ли ще стане. Алчността е по-голяма.

Що да е с държавна намеса? Операторите са частни - ако собственикът си направи сметката, че нещата ще станат - премахва всичките излишни увъртания и глупости и минава в опростен режим. Вярно, че в началото конкуренцията ще води, защото хората ще ги забелязват повече заради рекламите, ще се хващат на въдицата от разните подаръци и псевдо-изгодни оферти. Но след като се отвратят за пореден път и веднъж решат да пробват "невзрачния" конкурент, след известно време ще установят, че там просто нямат проблеми и нещата стават. В момента и трите оператора прилагат еднакви номера и цени и човек дори да се отврати от един, след смяна започва да вижда, че и другият е същата стока.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Сря 12 дек 2018 17:58


Точно това е проблемът, че в Бг липсва свободна конкуренция. Съществуват монополи и картели, не само тук, при горивата, при застраховките и т.н. Лошото е, че са трудно доказуеми и на практика освен с държавна намеса, друг начин няма. Ако имаше конкуренция сега таксите на операторите нямаше да растат. Всичко е съгласувано. А мишонти продължава да забавлява форума, лошо няма, хич не го чета вече :icon_lol


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 18:07


Естествено, че не ме четеш вече.
Точно и ясно ти цитирах, че наистина говориш глупости и понеже не можеш да ме обориш в обратното спираш да ме четеш, така е по-удобно.
После аз съм бил забавлявал форума.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Водния дух1 » Сря 12 дек 2018 19:22


Мishonti, стига пълни форума с глупости. Разбрахме вече ,че си всезнаещ и вещ по всички въпроси. Разбрахме също ,че избиваш комплекси . Може би някъде те карат да мълчиш и тук си го избиваш.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Сря 12 дек 2018 22:32


Истината е че ти и Ванесто пълните форума с глупости.
Вие влизате в тема, не пишете нищо свързано с нея, а единственото, което ръсите са обиди по мой адрес.
Аз нямам лично към вас. За да сипете такава злоба постоянно обаче, явно не аз съм с комплексите.
Нищо лично, сигурно сте много готини пичове, просто приемете, че има хора с различно мнение от вашето.
И не съм всезнаещ, пиша единствено в темите, в които съм запознат и знам за какво става на въпрос. Както тук - факт е, че ме дъвкахте три страници за няма нищо, а всичките неща, които съм написал са така.
Най-лесно е сега и аз да почна като вас, и така до безкрай. Какво ще постигнем с това, обаче?
Аз съм готов да водя вскякави диалози и спорове, ама нека са прикрепени с факти или наистина с размисли, но да чета само нервозни мнения.. айде не.

Последна промяна от hooligans на Чет 13 дек 2018 1:30, променено общо 1 път.
Причина: 7. Спазвайте приличен тон, мисля че тук сме се събрали интелигентни хора.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот stefan4o » Чет 13 дек 2018 7:46


Колеги, не се нападайте. Аз работя в А1, а не колегата Мишон. Най-лесно е човек да чете преди да подпише, каквото и да било. Без значение - договор за продажба, договор за интернет, договор за заем и т.н. И така реването ще се редуцира в големи граници. Но хората не четат. И аз не чета почти никога, признавам си.

Последна промяна от stefan4o на Чет 13 дек 2018 9:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Iezekil » Чет 13 дек 2018 8:53


Пример от миналата седмица:
Мой приятел преподписа пред мен във Вива договор на такса 35лв.+вноска за телефон 11лв+допълнителен интернет 14лв. =60лв.месечно.
Само му направиха преференция от 35 на 32лв такса.
Аз преподписах в понеделник,принципно бях на по-ниска такса от него във друг оператор.Макар и да са същите тарифите.
На мен ми предложиха същата тая такса с преференция близо 50% ,+неограничени минути втора преференция = 17-18лв.
До тук добре,въпреки че е изял едно дърво вече.Остава обаче това с допълнителния интернет,който плаща,понеже му трябва.
Обаче гледам,че таксата от 50лв. включва неограничен нет+11лв. вноска телефон= пак на 60в.Само дето вноската на телефона ще е 9.60лв,понеже става по евтин на тази такса или тотал пак 60лв но с по-евтин телефон и може би някаква префиренция все пак???
Сега го напъвам да ходим да се разправя и преподписва,че мразя клатенето.Тая що не му го каза като вариант?

Колкото до колегите дето се дъвчат тука,моля уважвайте мнението на другите.


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Georgi Vutov » Чет 13 дек 2018 10:30


stefan4o написа:Най-лесно е човек да чете преди да подпише, каквото и да било. Но хората не четат. И аз не чета почти никога, признавам си.


Явно не е чак толкова лесно.Преди повече от година като преподписвах договор във Виваком ми дадоха едно таблетче и ми викат разпиши се тук? Викам за какво се разписвам?! -Е това ти е договора , разпиши и приключваме... Ъъъ аз няма ли да го видя първо този договор за да знам какво подписвам? - Господине , това няма как да стане. Договорът се разпечатва автоматично едва след като го подпишете. ?!??!! Демек аз подписвам нещо което не знам какво е и ще разбера чак след като го подпиша? - Не е точно така , аз нали ви обясних какво подписвате?
След хиляда разправии успяха да го разпечатат преди да го подпиша , явно можело.
Майка ми така ходи да взема телефон на брат ми и понеже е наивна и не разбира набутали я с някакъв ужасен план на висока за предлаганите услуги цена и телефон на такава цена където в някой обикновен магазин без договор ще е наполовина.
Телефона който е взела е искала да го плати на ръка и въпреки всичко с преференциалните условия и след подписване на нов 2г договор и въпреки , че минава на по висока такса ( защото стария договор не беше изтекъл ) и обяснили че няма как да стане и и набутали още една карта... Като телефона го е платила 300лв със всичките отстъпки и нови договори ( като в магазина е също 300лв на нормална цена) и на всичкото отгоре ( понеже не са и дали да прочете договора ) са и набутали към сметката още по 5лв на месец да доизплаща телефона?!
След като ходих да се разправям след това и да прекратя договора ми обясниха , че трябва да платя всички такси до края на 2г договор и разликата на цената на устройството ( демек "отстъпката" коята са направили ) Викам първо са 3 такси , а не всички и второ няма проблем , ще платя разликата ( че колко може да е? ) Оказа се , че разликата била над 300-350лв ?!?! Иначе казано телефона е струвал 700лв ( при цена в магазините 300-340лв ) , но след тяхната ГОЛЯМА отстъпка за лояни клиенти бла бла бла са го дали на 300лв +5лв в продължение на 2 години да го изплаща.
И мен са ме цакали няколко пъти без да използвам телефона с по 2лв отгоре на сметката. Не че са голяма сума ама защо? Ако на всички надписват по 2лв...

Мислех да се местя към друг оператор , но защо? Всички са едни и същи мошенници. И ще е така докато не почне да им се налага накакъв реален контрол и органите да си вършат работата.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Чет 13 дек 2018 11:31


Georgi Vutov написа:Явно не е чак толкова лесно.Преди повече от година като преподписвах договор във Виваком ми дадоха едно таблетче и ми викат разпиши се тук? Викам за какво се разписвам?!

Два пъти са пробвали да ми пробутат таблетчето - казвам им, че няма да стане номера. Да си нарисуваш подписа и те да си го отпечатат където решат. Що за идиотщина? Няма почти никаква разлика с това да подпишеш бял лист и после да ти попълнят договор над него. Казвам им, че няма да стане и да ми дадат хартия - следва кратко мърморене, че едва ли не не може и след малко ми дават отпечатан лист за подпис. Т.е. може, но пробват. В Еконт е подобна глупостта, но там драскам някакви кръгове и са доволни. Ако искат някой ден да доказват, че съм подписал - може би разчитат на видеозапис.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта