Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
AyaAya
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 13:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот AyaAya » Сря 19 юли 2017 13:50


Здравейте,
и аз станах потърпевша на тази мафия. Започнаха да ми начисляват всяка седмица допълнителна услуга по 5.01 лева. В разпечатката на тази допълнителна услуга пише BUZZ_ARCAD. Всяка седмица по едно и също часово време. Трак, трак, трак...А във фактурата фигурира като Вноски за изплащане на стока, за която и те незнаят каква е.Писах до Мтел. Отговориха ми, че съм се абонирала за нещо, че те нямат нищо общо с това, а пък плащането минава през тях. Как съм се абонирала като аз съм спряла всякакви системни съобщения и всякакви входящи независимо от къде. Дадоха ми един номер 02/448 72 00 на фиpма "Ен Ти Ейч Медия Бългаpия" ЕООД. Но този номер отхвърля входящи обаждания. Направено е така, че на всяка крачка да се удряш докато се откажеш. Влязох в чата на Мтел и отново представих случая. От там ми дадоха нов номер и имейл. Този път номера отговори на недобър български език. По късно ще разбера колко ме е изтракал по врата. Настоях за прекратяване на услугата и изплащане на таксата. Изпратих по имейла данните, които поискаха и сега чакам да ми върнат парите. Номера е 02 491 7071, имейла е: info.bg@ccsupport.biz
Товва е за фиpма "Ен Ти Ейч Медия Бългаpия" ЕООД
Ще се включа когато ми възстановят парите.
Дано съм ви била полезна.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот ktamen » Сря 19 юли 2017 15:59


icoico написа:
VWGT написа:...сигурно го пише някъде по дебелите общи условия, лицензи и тн, просто не знам защо не го обясняват на хората.


Общите условия на Мтел към момента са 50 страници текст. Съмнявам се изобщо някой абонат да ги е прочел, съмнявам се някой някъде изобщо да седне да ги обяснява или да ги слуша тези 50 страници преди подписване на договор :rolleyes

Преди няколко дни се зачетох в тва http://lex.bg/laws/ldoc/2135513678
Та там има ето такъв член:
Чл. 147а. (Нов - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) (1) При сключване на договор при общи условия с потребител общите условия обвързват потребителя само ако са му били предоставени и той се е съгласил с тях.
(2) Съгласието на потребителя с общите условия се удостоверява с неговия подпис.
(3) Търговецът или упълномощен негов представител е длъжен да предаде подписан от него екземпляр от общите условия на потребителя.
(4) Тежестта на доказване на изразеното от потребителя съгласие с общите условия и получаването им при подписване на договора се носи от търговеца.
(5) Клаузата за съгласие с общите условия на договора и деклариране на получаването им от потребителя, включена в индивидуалните договори, не е доказателство за действителното приемане на общите условия и получаване на екземпляр от потребителя.

Демек общите условия имат реално значение само ако са ти връчени и ти си ги подписал. Аз отдавна не съм подписвал такива договори, ама предполагам, че тези общи условия все още не се връчват на потребителя и следователно не го обвързват по никакъв начин.
ПП Следващият член дава възможност на всеки да се откаже от договора при каквато и да е промяна в общите условия на оператора без никакви неустойки.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Водния дух1 » Сря 19 юли 2017 19:31


Бягай бързо в комисията за защита на потр.Ако трябва им кажи на тия от м-тел ,че ще наемеш адвокат .


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Сря 19 юли 2017 19:59


Водния дух1 написа:Ако трябва им кажи на тия от м-тел ,че ще наемеш адвокат .

Ех как ще се уплашат - за пръв път ще чуят такава закана. Отделно, че служителят на когото ще го кажеш хептен не го интересува. Няма да съдиш него я.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 20 юли 2017 6:43


ktamen написа:Демек общите условия имат реално значение само ако са ти връчени и ти си ги подписал. Аз отдавна не съм подписвал такива договори, ама предполагам, че тези общи условия все още не се връчват на потребителя и следователно не го обвързват по никакъв начин.
ПП Следващият член дава възможност на всеки да се откаже от договора при каквато и да е промяна в общите условия на оператора без никакви неустойки.

При мтел, като се подписваш с онази електронната писалка, се подписваш и за общите условия, при останалите оператори мисля, че е същото.
Подписваш се, че си запознат с общите условия, но до сега само веднъж съм видял, една жена си поиска разпечатка на общите условия и седна да ги изчете /познавам я и не видях смисъл в това, което прави/ но пък прочете общите условия, преди да подпише.
В последствие, ако има промяна в общите условия, дори мисля, че не са длъжни да ти ги изпратят лично, а е достатъчно обявление в медиите и на сайта на търговеца


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Чет 20 юли 2017 20:50


К.Одаджийски написа:като се подписваш с онази електронната писалка, се подписваш и за общите условия

Във Виваком ми пробутваха веднъж такава писалка. Питах ги как си представят нещата - да попиша във въздуха все едно и да си печатат подпис където искат. Онзи ми отпечата листа и се подписвах на хартията по "нормалния начин". Интересно ще ми е да се започне дело от някого и да видим ще мине ли за подпис онова чудо. Направо да ти дадат 20 бели листа да подпишеш и да печатат общи условия и договори отгоре... С електронната писалка е същото като даже няма нужда да нацелват текст в подписан бял лист.


Потребителски аватар
AyaAya
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 13:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот AyaAya » Пет 21 юли 2017 7:55


Вчера въпросната мафиотска фирма Ен Ти Ейч Медия груп, подразделение на Мтел ми отговори следното:

Информираме Ви, че проверихме номера който ни изпратихте
На номер ????????????? намерихме услуга която вече е прекратена.
Става въпрос за услугата ArcadeManiac активирана на ????????????? ( Интересно как съм я активирала, като аз имам забрана за входящи системни и всякакви съобщения и известия) :scare3
Услугата предлага достъп до игри и имате възможност да играете различни игри.
Услугата се aктивира с натискане на бутона "Абонирай се" и веднага получавате достап до услугата и можете да играете.( Да аз съм по 16 часа в операционна и играя игрички със скалпел в ръка) :newsm66
Вашият номер е поставен в "Black list" (блокиране) за услугата и в бъдеще няма да има възможност да ползвате тази услуга или да получавате съобщения.
Тъй като сте недоволни, а ние не искаме да имаме недоволни потребители, съгласни сме да върнем парите.( Сега вече изпаднах в нестихващ плач) :11
Моля изпратитени следващите данни за възстановяване на сумата по банков път.
Благодаря Ви за данните.
Възстановяването на сумата ще се осъществи възможно най-скоро.
Оставаме на Ваше разположение, ако имате нужда от допълнителна информация.

Текста съм го копирала и поне аз виждам три граматически грешки.( Е как не, след като операторката от другата страна на телефона говореше лош български език) :banghead Ще проверя колко ми е таксуван и този разговор.
Чакам парите си, колкото и да са, са си мои. Таксувана съм 7 пъти по 5.01 лева.
И се надявам да ги получа, а не предоставената им моя банкова сметка да се използва за друга манипулация ( не, че в нея има пари) :twisted

Отново ще се включа


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот ktamen » Пет 21 юли 2017 21:46


AyaAya написа:Вчера въпросната мафиотска фирма Ен Ти Ейч Медия груп, подразделение на Мтел

Ако наистина са подразделение на Ментел, никога няма да върнат нищо.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Пет 21 юли 2017 23:26


Хубаво се оплаквате, но утре като започнат да ви убеждават в поредното много изгодно предложение при 2г договор да не пропуснете келепира, ей. Непременно да се получи каквото дават. Накрая очакваме новите оплаквания.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanko_VW » Съб 22 юли 2017 18:30


$100 написа:Хубаво се оплаквате, но утре като започнат да ви убеждават в поредното много изгодно предложение при 2г договор да не пропуснете келепира, ей. Непременно да се получи каквото дават. Накрая очакваме новите оплаквания.


това какво общо има с измамите :gruebel или просто да си трупате мнения, да не са почнали да дават пари за мнения?


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Съб 22 юли 2017 18:42


vanko_VW написа:
$100 написа:Хубаво се оплаквате, но утре като започнат да ви убеждават в поредното много изгодно предложение при 2г договор да не пропуснете келепира, ей. Непременно да се получи каквото дават. Накрая очакваме новите оплаквания.


това какво общо има с измамите :gruebel или просто да си трупате мнения, да не са почнали да дават пари за мнения?

Как какво общо има. Да не смяташ, че Мтел не знаят за подобни измами или ако искат не могат да ги отрежат? Могат, но си получават стабилна комисионна и нямат интерес да им пречат. Даже може да им дават акъл какво да правят - важно е да са отделна фирма за да може Мтел формално да са невинни. Фактът, че 90% от договите са в т.нар. Общи условия, които нарочно са с голям обем за да не ги чете никой, е достатъчен.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanko_VW » Съб 22 юли 2017 18:59


$100 написа: при 2г договор

какво значение има дали си на 1,2,3 и ..... години договор или си месец за месец, така или иначе като направиш x лв. сметка тя си ти остава задължение?
Ако искат да те еб.т пак ще го направят.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Съб 22 юли 2017 19:04


Значението е в това, че ако искаш да развалиш 2м договор, то при първи цигански номер им теглиш една майна и се махаш. А при 2г ти казват "ама да доплатиш ХХХлв", започваш да си правиш кривите сметки и накрая казваш "ще го преглътна, но само да изтече договора и се махам". Докато изтече вече си позабравил, пускат ти поредната "супер" оферта и пак лапаш въдицата за 2г ****.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanko_VW » Съб 22 юли 2017 19:18


Да де ама 300 те лева(за измамата) като при мен пак трябва да ги платиш, нали? Без значение със или без договор си.
Другото е че ако не си на договор 2 години няма да имаш изгодните условия неограничени минути към всички и 6GB интернет за 18лв. както е жената, а ще трябва да платиш 50лв. примерно за тази услуга.
Трето, апарата който използва тя с 2-годишния договор излиза 240лв., а иначе цената му е 400лв.
Всъщност, би ли споделил какви мобилни услуги да използваме и ти какви използваш, защото оставам с впечатлението, че не си на договор.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Съб 22 юли 2017 20:23


Трето, четвърто - като видиш, че Мтел нямат спиране с циганските номера, минаваш на Виваком. Може и те да ги правят, но не мисля, че могат да се мерят с баш-майсторите. Подозирам, че въпросната фирма с фантомни игри и sms-и не работи с Виваком. Иначе си останал с правилно впечатление - карам с Прима и гледам да не сключвам договори с гейове като гореспоменатите.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 234 госта