Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
AyaAya
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 19 юли 2017 13:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот AyaAya » Сря 26 юли 2017 8:13


Здравейте отново

Таксуваните допълнителни услуги, които аз не бях поискала ми се изплатиха заедно с ДДС. Бордерото е от Швейцарска банка - Берн. Общо взето е на маймуница. Договора ми към Мтел изтича Април 2018 г. и твърдо съм решила да ги сменя, въпреки, че съм от самото начало единствено към тях. Не, че и другите оператори не мамят, но съм засегната от мушендиите им. Върнаха ми 42 лева. Ще има и такива, които ще кажат, че това пари ли са. Да пари са, които поискаха да ми вземат. Създадоха ми един месец извънредно напрежение и дискомфорт. :banghead




bitsmart
Мнения: 38
Регистриран на: Пет 08 ное 2013 17:07
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот bitsmart » Нед 30 юли 2017 17:48


А пък сега с преподписване на договор или смяна на някакъв друг план набутват някакъв mtel NOW който 2 месеца е безплатен и после става 2.49 без ддс - ей така ако забележиш
Пълни пе*али, някаква мобилна телевизия - абе на кой му трябва тъпата им телевизия на тия убитаци.
Мтел са най-големите идиоти като цяло, понеже имам служебни телефони в офиса и на другите оператори, само в мтел може да разбереш след някой месец, че имаш я някакъв мобилен нет като карта, я някаква нва простотия като mtel NOW, която си я спестяват да ти кажат при договора, ама я има верно в общите условия. Поне се спира веднага като я забележиш :D


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Liminat » Пон 10 дек 2018 20:05


Колеги, не преставайте да внимавате с тия:

http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... амят-нагло!


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот stefarata » Пон 10 дек 2018 20:13


За кое да внимаваме?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Пон 10 дек 2018 21:37


Бая се позабавлявах като почетох глупостите в цитирания форум. :biggrin
Та за кое по-точно трябва да се внимава?


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Liminat » Пон 10 дек 2018 22:04


При изтичащи договори в момента се предлагат не особено добри оферти, и на човек му минава през ум да смени оператора. Явно не само на мен, добре е, че човека е описал как са нещата при въпросните, поне за мен това е достатъчно, за да внимавам с тия. Не, че не им знам похвата от преди, по едно време имах някакъв договор към тях и гледах да ги отсвиря вече, та отивам да приключа договора " искам да приключим този договор, че изтича", тия ме питат кога изтича, викам им май след седмица или там някъде. Тия "аааа, изпуснали сте срока, трябва поне месец по-рано да заявите приключване"... Ъ, викам им, прецаках се, и вадя договора от джоба, знаех, че доста народ са вързали с тоя месец предизвестие, и нарочно ги избъзиках, че съм изпуснал срока, имаше си още месец и нещо и приключих с тях.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Пон 10 дек 2018 23:12


Струва ми се, че си правиш вятър на устата. Абсолютно всичко, което си написал са глупости.
Много са ми интересни хора, които и грам не разбират за какво става на въпрос, обаче си пишат ей така, операторите после били лъжци и измамници.
То е типична българска черта - параноя, че всеки от всякъде иска да те изпързаля.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот MMX » Вто 11 дек 2018 14:28


Mishonti написа:Много са ми интересни хора, които и грам не разбират за какво става на въпрос, обаче си пишат ей така, операторите после били лъжци и измамници.

Да бе - пък те изобщо не са измамници и постоянно искат да са максимално честни. Примерно да ти пробутват "промоционални" цени с единствената цел, ако решиш да се откажеш предсрочно да те накарат да доплатиш използваните месеци до "нормалните" цени. Това не е ли педалски номер?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 14:45


То това е в цяла Европа. А и никой не те задължава да минаваш на промо условия. Сами се натискате за тях. Има си стандартни условия, като решите да прекратявате предсрочно плащате три такси без ддс и проблема е решен. Ама пък после се почва рев - “не съм на промо условия, пък бай Гошо е.”


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Вто 11 дек 2018 14:56


В момента промоционалните цени на всички оператори са по-високи от цените на договорите, сключени преди 2г, и изтичащи тия дни. Затова звънят на пожар, включително и на мен /от друг оператор/, с уловката, че договорът ми изтича и не мога да остана на тези условия, защото няма вече такъв план. Което е абсолютна лъжа. При изтичането на срочен договор, той се превръща в безсрочен и се запазват условията. Безсрочен договор се прекратява с едномесечно предизвестие и от двете страни. Те обаче нямат интерес да го прекратяват, освен ако не си изряден платец, или ако злоупотребяваш с номера. Така че не се хващайте на номерата им, цените вървят нагоре при всички оператори, стойте си на безсрочен договор.


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот pepss » Вто 11 дек 2018 15:31


Аз пък не мога да ги разбера, като звънят и ми предлагат промоция като лоялен клиент, защо ми предлагат нещо с 30-40% по-скъпо? Принципа не е ли обратен :icon_lol И друго нещо- договора ми изтича през май, щом като сега предлагат прекратяване на действащия с ново преподписване, защо да няма и прекратяване без нов договор? Риторично питам, защото бих ги сменил още сега, А ЕДНО време им се доверих :mhihi Същия план на друг оператор ползвам с 20% по-ниска цена :screwy


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Вто 11 дек 2018 15:37


В общите условия операторите пишат, че можеш винаги да преминеш на по-скъп план, като прекратиш настоящия договор, но не можеш да го прекратиш предсрочно без да платиш 3 такси. Какво значи прекратяване без нов договор? Или минаваш на друг оператор, или оставаш на същия план на безсрочен договор. И в двата случая те нямат изгода, затова звънят и заблуждават хората, като разчитат на това, че клиентите не си знаят правата. Цитирам буквално служителката: "Вашият договор изтича скоро, трябва да преминете на друг план, понеже вашият план не съществува вече. Кога ще можете да дойдете в офиса ни?" Съответно трябваше да и кажа и точно кога ще отида. Естествено не отидох.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Pet_rov » Вто 11 дек 2018 16:49


Вчера преподписахме с Ментел - в 3 различни техни офиса ни дадоха различни оферти - все специално за нас. Накрая в последния офис, щото ги познавам, мацката каза - няма проблем, оставате си на същите условия, даже са ви много добри отстъпките за нов апарат, ако искате...Та така...Който иска, намира начин.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот Mishonti » Вто 11 дек 2018 17:03


vanesto написа:В момента промоционалните цени на всички оператори са по-високи от цените на договорите, сключени преди 2г, и изтичащи тия дни. Затова звънят на пожар, включително и на мен /от друг оператор/, с уловката, че договорът ми изтича и не мога да остана на тези условия, защото няма вече такъв план. Което е абсолютна лъжа. При изтичането на срочен договор, той се превръща в безсрочен и се запазват условията. Безсрочен договор се прекратява с едномесечно предизвестие и от двете страни. Те обаче нямат интерес да го прекратяват, освен ако не си изряден платец, или ако злоупотребяваш с номера. Така че не се хващайте на номерата им, цените вървят нагоре при всички оператори, стойте си на безсрочен договор.


Не знам от коя глупост по ред да започна, честно :biggrin
Когато изтече срочен договор той остава безсрочен и минава към стандартните условия упоменати в него. За това се разписват тези споразумения - 12м или 24м да ползваш специални цени, след като първоначалният срок е изтекъл няма как да си стоиш безсрочно и да си ползваш цените все едно си в срочен договор.
Всеки договор - срочен или безсрочен се прекратява с едномесечно предизвестие.
Цените при всички оператори са тръгнали нагоре, това е факт - много рев имаше цените в роуминг “да паднат” и след като това се случи, всички оператори на територията на Европейския съюз завишиха цените на тарифните планове. Което естествено е нормално.
От догодина като “паднат” и балканите ще има още по-високи цени на тарифни планове, едното е в следствие на другото и няма как да е различно, потребителят който си няма хал хабер все ще е недоволен и ще мрънка.
Към по-висок план можеш да минеш винаги без да си прекратяваш текущия действащ договор и без да плащаш неустойки.
И да, тарифните ви планове разписани преди 2 години не съществуват вече. Хората като теб, които не вярват на тези предупредителни обаждания отиват после в офисите и почват да се жалват как така сметката им от 15 е станала 45лв. И става една - мушенници , измамници, лъжци.......
Не намирам и къде ви е логиката с всяко преподписване на договора ( да речем на всеки 2 години ) да ви предлагат 30-40% по-ниска цена???
Ами то след някое друго преподписване и операторите ще трябва да ви предлагат пари за да им ползвате услугите? :screwy
И за последно в това мнение, но не последно като важност искам да ви кажа, че в България мобилните оператори са на най-добро ниво сравнение с цяла Европа. Имаме по-добро покритие от операторите в цяла Европа, най-бърза мобилна мрежа от цяла Европа, и най-ниски цени на тарифни планове/мобилни телефони сравнение с цяла Европа.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanesto » Вто 11 дек 2018 17:08


Така, разбрахме, че бачкаш в Мтел, ама не е нужно и ти да лъжеш хората. Чел съм си договора и знам какво става, когато изтече. Айде спри се вече.
Срочния се прекратява, ама дължиш неустойка 3 такси, това защо го пропусна?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта