Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот hvp800 » Съб 21 яну 2017 9:41


Ако някой ми каже/покаже, че с предплатена карта от 10 лв е изпратил 7-8 СМС-а на стойност 2лв. Или 3-4 СМС-а на стойност 5лв, тогава ще повярвам, че оператора не работи в реално време и неможе да ти спре тел-а на секундата.




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот gergeto » Съб 21 яну 2017 12:14


hvp800 написа:Ако някой ми каже/покаже, че с предплатена карта от 10 лв е изпратил 7-8 СМС-а на стойност 2лв.
.......

+1 :th_up .Дори да приемем теоретично че оператора няма технологична възможност да спре картата след надхвърляне на лимита ,той оператора е длъжен при сключването на договора да предупреди клиента за тези особенности на системата и съответно клиента да вземе адекватни мерки.А какво се получава на практика-не стига че една "екстра" се предлага като опция ,не стига че тая "екстра" практически не работи,ами и набутва клиента с още разходи. Е затова трябва да се търси отговорност от оператора.Има си закон за потребитела,има си и уредени законови положения за продажба на продукт с невярно съдържание на информацията за функциите на продукта.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanko_VW » Съб 21 яну 2017 20:16


Здравейте,
понеже 2 дни не бях в БГ и прочетох мненията ви само "през пръсти", искам да ви дам друга тема за размисъл, защо това се случва само при Мтел, а при другите оператори не открих проблем.
Извинявам се, че не съм от най-активните в моята тема, но имам други много по-важни проблеми.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот gergeto » Нед 22 яну 2017 13:50


vanko_VW написа:защо това се случва само при Мтел,


Писал съм го и в друга тема,ама пак ще го кажа-мой близък работеше в Шуменския офис на МТел ,още от създаването му .Принуди се преди 2-3 години да напусне защото,казвам го в пряк текст:Политикатта на фирмата дотолкова се изроди заради конкуренцията,че служителите бяха принудени да "лъжат и мажат" клиентите само и само да ги вържат с договор.Твоят случай като гледам е аналогичен.
Та моят близък заедно с още няколко колеги напуснаха.Нашия град е малък ,всички се познаваме дето се казва,поне по физиономия.Няма как да си такава нагла майна да пре...ш някой свой градски и да го срещаш почти ежедневно на улицата и да го гледаш в очите. :no


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Нед 22 яну 2017 20:38


Все се чудя Мтел примерно, дали нямаше да е на почти същата печалба, ако вместо реклама, измами и 1000 сътрудника с 500 плана и "промоции" имаха по 1 клон във всеки град с 2-3 служители или по-малко. 2-3 плана общо - предплатен, стандартен и бизнес. Минимална реклама, никакво мамене и цигански номера. Без 1000 регионални "мениджъри", служебни коли и т.н. Плащанията можеше да са изнесени през въшни фирми или банки. Минимален търговски апарат, без излишни курсове по лъгане, звънене на клиенти да минат на уж по-изгоден план, следене на нормативи (таргети) на служителите и т.н. Сума народ е бил години наред абонат само на Мтел и се е махнал не заради по-ниски тарифи на конкурентите, а поради системни цигански номера и лъжи на мтел.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот vanko_VW » Пон 23 яну 2017 7:29


$100 написа: Сума народ е бил години наред абонат само на Мтел и се е махнал не заради по-ниски тарифи на конкурентите, а поради системни цигански номера и лъжи на мтел.


Аз лично съм абонат от около 16-17години с 1 карта, от 10години с още 2 карти(на родителите ми) и от преди 1 година още 1 карта на детето и до сега никога не съм имал и 1 стотинка надписана сметка, проблем и ...... даже когато някой е имал проблем и се е оплаквал от тях съм ги защитавал и съм казвал, че проблема е другаде, но не и в тях.
Явно и мен ме застигнаха "циганските номера и лъжи на мтел", след изтичане на плановете на 4-те карти се местя от тях.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот VWGT » Пон 23 яну 2017 10:41


вече съм с нормална клавиатура и мога да спамя на спокойствие :)

някъде по-напред ... нали се уточни, че СМС-те не се обработват (осчетоводяват) в реално време, а това става на групи/лотове или както там се наричат. В това има логика, защото трябва да има някаква приоритизация на трафика, като най-вероятно войса е най-напред, след това е дата и може би СМС-а е с най-нисък приоритет. Това аз го разбирам, като ако се запълни капацитета на "тръбата", по-нископриоритетните услуги чакат. Същото важи сигурно и за сървърните възможности, ако се претоварят машини, бази и тн, първо се обработва информацията за по-приоритетните услуги. Като добавиш и разни турбо клиенти с гарантиран достъп на услугата (за дейта и СМС става дума) илзиза, че обикновения юзър, т.е. ние, сме най-отзад на опашката. Та в този случай, сигурно е нормално да има такова забавяне в отчитането. И сега, ние сме енд юзър с предплатена карта (или каквато и да е), на която и остават 10 лв предплатен, недоплатен, някъв лимит. Мрежата е яко натоварена, войса едвам къкри. Изведнъж "без да искам" пускам 5-6 СМС по 6 лева, които отиват в оператора след 10 минути. Как и какво става?

Ако пусна 1 СМС и той отиде след 1 минута, е ясно ... оператора веднага ще ми резне канала и ще ме блокира, и няма да мога да пусна 2-ри.
Изобщо примери с прави сценарии на блокиране е безсмислено да обсъждаме, защото там е лесно и логично. Интересното е когато имаме "по-къдрава" история, тогава как може системата да обработва информацията коректно, до стотинката. Ако имаме един лимит, от който черпят 4-5 услуги, които не работят в реално време (не се осчетоводяват) ...
И не е вярно, че винаги всичко може, това е заблуда, колкото и тази, че клиента винаги е прав.

Факт е, че само от Ментел се недоволства, но гореописаното от мен, ако е вярно, важи за всички оператори. По-скоро другите прилагат други методи ... може номера да си е на мтел, а другите оператори примерно може да са блокирали определени импулсни номера (ако нямат печалба от тях, няма да ги пускат). Изобщо незнам как стои въпроса с роуминга на импулсните номера. И преди да скочите за импулсните номера, не винаги използването им е с цел измама ... някои благородните каузи, онлайн игри и тн също ги ползват.


ПС. Имам предплатена карта, но не мога да кажа, че я ползвам. Опитвам се да разсъждавам логично на база, някаква информация.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот ktamen » Пон 23 яну 2017 21:39


VWGT написа:
ПС. Имам предплатена карта, но не мога да кажа, че я ползвам. Опитвам се да разсъждавам логично на база, някаква информация.

Ако я ползваше, щеше да знаеш, че базата ти информация е тотално сбъркана. При предплатените всичко се таксува на секундата и няма начин да прехвърлиш дори и с 1 стотинка. Без значение дали е войс, данни или смс.


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот stan4o_mc » Вто 24 яну 2017 8:47


Ако приемем логиката на VWGT за коректна, то не пречи предплатените карти да са в "приоритетната" група, за да може да се тарифират веднага. Не знам на какъв принцип е отчитането.

За себе си отдавна прецених, че мтел са измамници. Използвах предплатени услуги, после договорни - все бях в киреча. Най-куриозния случай беше когато с изключен телефон, със свалена батерия изпращах смс-и на брат си. В това време с него бяхме на риболов. Показва ми телефона си и ме пита защо му пращам празни смс-и. Отидохме до бунгалото и установихме, че телефона ми все още си стои разкостен - без батерия. Имал съм случаи да презаредя ваучер и да чуя "сумата по вашата сметка намалява...". При договорните отношения редовно имах няк'ви смс-и в сметката, които никога не съм изпращал. Стигнах до там да изтрия смс модула от софта на телефона, за да докажа на мтел, че не ги изпращам - убеждаваха ме, че ги пускам без да искам, натискал съм копчета в джоба...


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот $100 » Вто 24 яну 2017 10:01


VWGT написа:някъде по-напред ... нали се уточни, че СМС-те не се обработват (осчетоводяват) в реално време, а това става на групи/лотове или както там се наричат. В това има логика, защото трябва да има някаква приоритизация на трафика, като най-вероятно войса е най-напред, след това е дата и може би СМС-а е с най-нисък приоритет.

По тия твои разсъждения има 2 възможни варианта:

1) Изобщо няма групиране и забавено "осчетоводяване" на SMS-ите, но са измислили тая легенда да обясняват как "не може" да стане нещо. И хора с частични познания в областта започват да си представят как точно е реализирана системата (от извънземните) и да се самоубеждават, че няма как - така е.

2) Наистина работи на тоя принцип, но нарочно е купена/избрана/поръчана такава система, защото ще е удобна за оправдаване на измамите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот VWGT » Вто 24 яну 2017 10:45


а най-вероятно предплатените карти са в група със забранени "розови" СМС-и и това обяснява защо при тях "може".
поне доколкото разбрах от прочетеното за тарифите им ... ти си купуваш отделен пакет само с предплатени СМС-и само до национални мрежи и като свършат, свършват.

Предплатените карти няма как да се намират в приоритетна група, защото попадането в тази група струва екстра пари.
Ако се върнем пак на това дали всичко може да стане ... добре, може, но цената на минутата тогава ще е 2 лв сигурно, за да обезпечи инвестицията в това "може". Ти би ли я платил?
Софтуерът, който специално ментел ползва е на голяма международна компания, в която участие имат явно илюминатите, защото лъжат целия свят.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот gergeto » Вто 24 яну 2017 12:38


Не е точно по темата,но имам един въпрос:Предстои ми преподписване на договор -Интернет и Ц ТВ.Досегашния ми доставчик-Близу вече е партия с МТЕЛ. Проблема е че преди няколко години правих ремонти в къщи и всички входящи в апартамента кабеляци вкл. и на Близу съм ги зазидал под цоклите на теракота-те също са лепен теракот.Та жена ми не дава и дума да става да се пускат нови кабели из апартамента,ако сменя доставчика на НЕТ и ТВ. Някой от вас има ли впечатления от Цифровата и нета на въпросните фирми-тандем? Умувам доста ,щото 2 години договор си е доста време. :screwy


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот инжектопляктор » Вто 24 яну 2017 12:40


VWGT написа:...

Живеем в 21 век. Суперкомпютри разбиват криптиращи ключове за часове, клъстери обслужват милиарди потребителски повиквания ежедневно. Да не би МТЕЛ да си е инсталирала системата на домашен компютър с Пентиум3? Стига глупости, много ви се моля.
Умишлен саботаж или нагло съучастие в измама. Това е Мтел. Точка. Няма нищо случайно. И всичкооо се отчита.
gergeto написа:Та жена ми не дава и дума да става да се пускат нови кабели из апартамента,ако сменя доставчика на НЕТ и ТВ.

FTP ли си зазидал или коаксиалка? Ако е FTP, не е задължително да си на Близоо...до лудницата.. :scare3
И да знаеш - кабели НЕ се зазидват. Слаботоковата инсталация се слага в гофра, че кабелите са много крехки и се монтира на розетки. Тогава няма да има драма кой какво зазидал. Като ти трябва друг кабел - дърпаш си го.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот gergeto » Вто 24 яну 2017 12:50


Коаксиален е зазидания,знам че не се зазидват слаботокиви кабели,но ако знаеш каква ми беше "права" стената в коридора,едвам направихме цоклите,за да са прави,ако бях сложил и гофра ,незнам ква дебелина трябваше да е този цокъл.
Ядосах се и го зазидах "гол".


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Висока сметка на телефона(Мтел) - ВНИМАВАЙТЕ

Мнениеот hooligans » Вто 24 яну 2017 14:41


По темата, моля!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта