Цвете на Звъника

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Цвете на Звъника

Мнениеот ktamen » Пет 17 фев 2017 22:04


Сутринта на една софийска уличка разцъфна ето това цветенце. Мен лично не ме кефи и се чудя на кой да се обадя, че да го резнат.
Някой може ли да ми даде мейл на община или нещо от този сорт?
Прикачени файлове
цвете на звъника.jpg




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот hooligans » Пет 17 фев 2017 22:31


Това е абсолютно незаконно. Може да пишеш жалба на http://call.sofia.bg/
Попринцип жалбите подадени онлайн са с приоритет.
Като причини можеш да пишеш доста неща.
Липса на одобрен проект за поставяне на информационна табела,липса на необходимата височина от тротоара, не е съгласувано с КАТ, незаконно поставена на пътното платно информационна табела и т.н.
Успех


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот icoico » Пет 17 фев 2017 22:34


http://inspectorat-so.org/signals

Около Бизнеспарка редовно обират "резервационните" гуми по паркингите пред блоковете :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот ktamen » Пет 17 фев 2017 23:55


hooligans написа:Това е абсолютно незаконно.

Струваше ми се, че това е пределно ясно на всички,ама явно не е ясно на шофьора на един Ситроен, който ме изгони, като се опитах да паркирам до странната тръба стърчаща от асвалта. Сега ме е яд, че се преместих без да задавам въпроси, иначе още тогава щях да се обадя на 112 и да повикам полиция. Ама нямах престава ква е тази тръба, разните орнаменти и шаренийки още не бяха поставени. И през ум не ми мина, че на някой ще му хрумне да строи такива щуротии насред София. Помислих, че е някакъв ремонт или нещо от този сорт, а човека е изпратен от общината, ВиК и т.п.
Ицо, писах на първия линк, ако не свършат работа ще пиша и на твоя линк.
Благодаря и на двама ви :beer
В линка трябаше да цъкна на полето за незаконни ограждения на тротоара, а тръбата не е на тротоара, а на самото пътно платно. Явно и в общината не са допускали такава наглост и не са направилиотделно поле за ограждения на платното.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот hooligans » Съб 18 фев 2017 0:18


Отделно могат да им съставят акт за нарушаване на пътната настилка...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот ktamen » Съб 18 фев 2017 0:26


На кой ще го съставят? Точно затова ме е яд, че не снимах майстора.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот hooligans » Съб 18 фев 2017 1:22


На собственика на УПИ-то пред което е поставен.
Но надали :banghead


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот icoico » Съб 18 фев 2017 1:33


ktamen написа:...В линка трябаше да цъкна на полето за незаконни ограждения на тротоара, а тръбата не е на тротоара, а на самото пътно платно...


Tова са, значи, твоите хора :smile

http://inspectorat-so.org/images/PDF/skobi.pdf


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот ktamen » Съб 18 фев 2017 2:18


Не искам да глобяват живущите. Сигурен съм, че тоя е дошъл вчера в София и самосиндикално е решил да приложи правилата от неговото феодално село и в София. Огромната част от софиянци са възпитани и разумни хора и едва ли конструкцията е резултат от някакво общо решение. Сещам се как веднъж паркирах, така че почти запуших шофьорската врата на друга кола, човека се оказа там, смутолевих нещо като извинение, а той измънка с неодобрение, но и с разбиране. Не искам да глобяват такива шофьори заради чуждо малоумие.
Аз не съм от София, така че не ме обвинявайте, че пак започвам темата за столичани и провинциалисти. Тъпаци има навсякъде.
Ицо, тръбите всъщност са две, едната е на тротоара. И тя е по-опасна, щото стърчи 30см. Изобщо не ми се мисли какво може да се случи с някой 12 годишен калпазанин, хукнал нанякъде, който ще види голямата тръба и ще реши да мине край нея, ама няма да види малката тръбичка. Така че засега няма да пиша повече. Ако след седмица тръбата е още там, тогава ще пиша на 1000 места.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот lokva » Съб 18 фев 2017 10:23


то това чудо най вероятно е поставено от някои от тях..
и следва да си понесе последствията


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот moimoimoi » Нед 19 фев 2017 14:11


какво ще пишете,отиваш вечерта с акумулаторен флекс и го резваш за 30 секунди


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 19 фев 2017 14:13


Че е опасно и е незаконно е сигурно, но понеже пише ГАРАЖИ си мисля, дали това не е поставено на изхода от гаражите на кооперацията!? За да го поставят там сигурно им е писнало да чакат спрели за 5 минутки да си свършат само една работа


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот ktamen » Нед 19 фев 2017 18:24


На снимката си личи около 1м мръсен сняг зад тръбата. Снегът е оцелял щото излизащите от гаражите излизат на доста голямо разстояние от тръбата, всъщност си личи и къде е добавян бетон до бордюра. Ако искам да паркирам пред гаражите, тръбата по никакъв начин няма да ми попречи, място има предостатъчно. Аз като паркирах още я нямаше жълтата решетка, тръбата ми се падна между огледалото и предната гума и по никакъв начин не пречех на никой. Май можех да паркирам и доста по напред пак без да преча, но гледах да съм на разумно разстояние от съседната паркирана кола. Вижда се колко е разстоянието между "знака" и джипа, това са два изхода на гаражи, и блондинка не би се затруднила пак да паркира пред гаражите и да ги запуши.
Чудесията е поставена да може и Камаз да вземе завоя или щото някой обича да му е широко и удобно, като в неговото село. И разбира се за да се унищожи едно паркомясто.
И на мен ми е писнало от много работи, ама и през ум не ми минава да огранича чуждите права за да мога си ползвам моите.
Майсторът ме изгони говорейки ми на Ти и без да употреби нито една от вълшебните думички, което също поне на мен ми е достатъчно за да го вкарам в категорията на селяндурите.
Така или иначе запушването на гаражите си е твърде сериозен проблем, ама вината е 100% на Партията и Държавата, щото не се вземат адекватни мерки срещу подобни шофьори. Съвсем наблизо вдигнаха колата на колеги, не щото пречи на някой, а щото там е широко и удобно и е лесно да се измъкнат от джобовете им 60лв. А ако запуша гаражите, желаещият да излезе трябва да плати на паяк за да ме разкарат.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот santo_trafficante » Сря 22 фев 2017 8:31


Иии на мойта улица :mhihi Ама не съм стъпвал от 2 год. там :mhihi Това е ново 20. Може защото е задънена улицата и трудно се маневрира :icon_lol


Потребителски аватар
xeson
Мнения: 728
Регистриран на: Сря 20 ное 2013 22:24
Автомобил: Golf 2 1989
Двигател: 1272 cc 2G
Местоположение: София

Re: Цвете на Звъника

Мнениеот xeson » Пет 24 фев 2017 12:53


Браво, така се прави! :wink
http://call.sofia.bg/bg/Signal/Details/44020
До месец са длъжни да дадат отговор, но мисля че в дадения случай ще действат по-бързо и адекватно :smile



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 217 госта