Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Iezekil » Пет 03 мар 2017 18:42


Ами понеже купувача винаги има право,редно е да си плати масрафа.Мърши винаги има,кво да се прави.Аз съм ял дървета,като купувач,ама принципно взимам нещата и си ги бия в кратуната.Върнах само на един колега тапицерията,той продаваше седалки,помолих го да ги съблече и да ми прати тапицериите,без да съм свалял цената."Перфектните" такива бяха с дупки от цигари,това ме подразни и си платих и вЪрнахПосле разпродадох цяла кола и никога не са ми върнали нищо,а винаги отмятам клиента да поема разходите,ако се отказва.Естествено,не прикривам дефекти и не продавам такива..




Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот M3ntata » Пет 03 мар 2017 19:07


Здравей, и на мен ми се е случвало даже скоро и то от търговец от форума. Продаваше кола на части бяха ми нужни фаровете, звъннах му говорехме той каза за 1-2 поносими проблема с фаровете които бяха поправими и ме устройваше и цената беше супер е да ама като отидох в офиса на еконт тези фарове си бяха единствено и само за "части". Както каза "спестена информация" от която не печели никой, най вече купувача... Макар, че после се свърза с мен и ми каза, че има идеални фарове (цената беше различна, но и фаровете бяха като от магазина) тук вече останах доволен... Не съм тръгнал да се стресирам за 10-15лв доставка, но си е загуба на време и хич да не е пари. Просто ние хората може да сме малко по точни (коректни), но какво да се прави трябва да има и такива моменти...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот stefan4o » Пет 03 мар 2017 19:11


Мен не ме подразниха толкоз шибаните 10 лева, ами приказките и хвалбите как видиш ли хората го препоръчват и славата му на добър продавач се носи от уста на уста, едва ли не. А се оказа, че всъщност не само аз съм недоволен от неговото отношение. Според мен човекът знаеше, че долното чекмедже не се отваря още преди да ми го прати, ама не беше счел за нужно да ме уведоми за това. Изрично го предупредих по телефона, че ако частта не е в идеално състояние просто ще му я върна. Аз като давам торба с пари за тая "25-годишна пластмаса", както я нарече един колега по-горе очаквам да получа нещо, което си струва парите, а не част, която трябва да й се помоля да се отвори, евентуално, или да трябва да я разглобявам и да се правя на майстор :cool


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 03 мар 2017 19:12


Абе не е баш така-10-15лв къде ли не съм дал!
Аз си ценя труда,парите и времето.
А при такива "сделки" те загубени.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Bai Sando » Пет 03 мар 2017 19:29


Това е като когато купувате кола от обява.По телефона всичко е супер,без забележки като нова...
На живо почва едно чесане,едно чудене,ама за мен е ок.,ти какво очакваш от кола на 20 години и т.н.
Аз когато продавах черния голф предложих на момчето да си разделим нотариуса,понеже ръчната му не работеше,а бях пропуснал да му кажа.
Просто всичко е до човека. :smile


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот kostik » Пет 03 мар 2017 23:48


И аз получих някаква странна кутия за въздушен филтър наскоро. Даже не знам, от какъв автомобил е :D толкова нямаше нищо общо. Губят ми времето тия глупаци и сега търгувам по друг начин. Лично предаване или доставката за тяхна сметка, ако не, да си я продават. Естествено завишавам и бюджета за дадената част, но човек, като има изисквания е така.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Liminat » Съб 04 мар 2017 6:03


Bai Sando написа:...понеже ръчната му не работеше,а бях пропуснал да му кажа.
Просто всичко е до човека. :smile

Ами случва се човек да пропусне, особено ако в последните месеци е дал 1000 лв за ремонти, а е обявил колата на цената на колелетата. Въпроса е при възникване на въпроса кой как реагира, понякога с отстъпка, понякога с отремонтиране, понякога с... отсвирване на прекалено напористия купувач.
Продавам една кола на цената на газов инжекцион, идва един господин, попазарихме се, от приличие свалих още малко, ама тоя не спира да ми разправя колко му била после ГО, че и винетка и такси и... му викам ми добре, няма да ти я дам тогава, дотук бяхме с теб. Да видиш как бързо задърпа към нотариуса, едва успях да си взема кабела за зарядното :)
kostik написа:...Губят ми времето тия глупаци и сега търгувам по друг начин. Лично предаване или доставката за тяхна сметка, ако не, да си я продават...


И аз отдавна съм го закротил пазаруването в границите на града, или само от наистина железни мъже, които са се доказали с коректността си. Бях в София и взех от един човек алтернатор, исках и скоростната кутия, но той ми каза, че за него нямала никакъв проблем, но не може да ми я продаде, щото майстора му казал, че видял нещо по нея, което можело да създаде проблем. Т.е. не искаше да и вземе парите макар да я е карал и да знае, че та си работи. Това вече е висша форма на морал и след месец купих от него и двигателя, защото бях сигурен, че човека наистина е Човек!
А, да добавя защо исках скоростна, а след това и двигател, щото един боклук при смяна на скоростната кутия счупил капака на ангренажния ремък, и 15 км след "ремонта" ударих клапани, та после ми трябваше и глава. Взех целия двигател, а в момента тоя същия, който ми сменя скоростната кутия, сега "ремонтира" коли някъде из София, тук вече няма как да припари. Та ако видите някой черен, кльощав с вид на мангал, е много възможно да е същия и да си имате продължения от неприятните, после с него.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот beuchat » Съб 04 мар 2017 11:47


При интернет търговията е така.А относно това за доставките в Еконт, и за двете страни е кофти в някакъв монет.Аз например бях пращал един плеър на някакви лапетии от София,бях им пуснал клипче как работи и детаилни снимки,и въпреки това го върнаха.Като ги питах защо ми отговориха,че им се сторили съмнителни кабелите,а едно на ръка,че плеъра няма кабели,второ че беше пуснат с опция за преглед и тест.Доставката разбира се си беше за тяхна сметка в двете посоки,защото знам какво продавам и ако не го вземат ще бъде заради някаква глупост от тяхна страна.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 05 мар 2017 23:59


инжектопляктор написа: Поръчват, а после звънят по телефона за отбив в цената иначе няма да го вземат. Последният път чух за един некоректен, който си викнал 5 стъпкови моторчета по Еконт, за да си избере едно, а останалите 4 изпращачите им да си платят и обратния куриер.


Абсолютно подкрепям! :th_up
Отбивът в цената го приложи един "високопланински джентълмен" от Смолян на моите момчета, които му бяха наснимали отвсякъде марковото яке, което му изпратиха.

В подобна на случката с 5-те стъпкови моторчета щеше да ме забърка един келеш с много скъпо Ауди.
Оказа се, че за да се монтират накладките(спирачна система БРЕМБО) са необходими 6 самозалепващи се шип-фиксатори, които са само оригинал и струват в ПоршеБГ 250 лв. Мишокът първоначално не е знаел това и плаща при получаването накладките. След около час се връща в офиса на Еконти крещи да връща накладките, но разбира се получава отказ. Разговаря с изпращача, който точно и ясно му казва да погледне кореспонденцията и да види, че за никакви шипове не е ставало въпрос и не е поръчвал. Съответно му казва, че няма да му приеме обратно накладките защото му е изпратил разпечатка със схемата и оригиналния номер, където ясно се вижда, че шиповете са с отделен номер и се продават отделно само в оригинал.
Тогава умникът замисля пъклен план и иска от други да му изпратят само шиповете, но за не повече от 180 лева и без да плаща капаро, както е прието за оригинални части към непознати, на което всички му се изсмиват. Стигайки до мен включва нов план поръчвайки и накладки и шипове без капаро с обещание да плати всичко накуп, но всъщност целта му е била да ме изнудва при освобождаването на пратката само за шиповете. Само добрият ми нюх ме спаси и категорично си поисках капарото, като то бяха едни мазни обещания и уверения, че е много честен.
Това го разбрах чрез познат от служителя на Еконт и затова бъдете бдителни за некоректни купувачи!!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот инжектопляктор » Пон 06 мар 2017 0:23


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Това го разбрах чрез познат от служителя на Еконт и затова бъдете бдителни за некоректни купувачи!!

А според мен е некоректно от куриерските служби да изнасят информация.
Имал съм случай да пратя комплект мигачи. Договаряме се за една цена. Показани снимки.
Казвам, че има забележка на едната фасунга, за това и цената такава - 2 пъти по-ниска от други обяви.
На следващ ден човекът отправя рекламация относно забележка, която съм споменал, но за да се изтъкне толкова детайлно, то трябва пакетът да е бил отворен. Аз му казвам, че ще му направя отбив от цената, за да бъдат всички доволни. 2 минути по-късно ми звънят от офиса на куриера. Одобрявам корекцията в цената.
После ме питат ако човекът си отвори пратката и не я хареса, с каква тарифа да бъде връщането.
Аз попитах дали човекът е там - те казаха "Не"
Тук хванах вече куриерския офис в измама. Оказва се, че получателят много точно изтъква детайлите на забележка на част от комплект части, които са опаковани в пакет, съставен от не прозрачен кашон и жълти торбички с балончета, в които е опакована всяка част.
И всичко това без пакетът да бъде отварян, а искането за корекция на цената се прави на място, докато служител на куриерската служба твърди, че човекът не се намира в офиса.
Де факто служител на куриерската служба участва в изнудване, като позволява на получател да отвори пратката без това да се вписва в системата. И ако не бях се съгласил на корекция в цената, най-вероятно щеше да се пише, че пратката не е прегледана и аз да си платя куриера в двете посоки.
Така че куриерската служба участва в чиста проба изнудване, като купувачът никога не е имал намерение да плати цената, която е договорена.

Последна промяна от инжектопляктор на Пон 06 мар 2017 0:28, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Xaxy » Пон 06 мар 2017 0:25


Ааа, защо просто не си излезе като пич без да платиш нищо? Имах същия случай с една конзола за навигация, човека твърдеше, че конзолата е напълно здрава и ушетата за климатроника са здрави, по снимките също личеше, че са здрави. Дойде конзолата, като мръднах само леко ушетата и те ми останаха в ръката. Обадих му се вика ми, че аз съм ги счупил :mhihi и да си връщам конзолата викам му, че няма да я взема и това е, момичето обаче ми вика, че трябва си платя доставкити пожелах и лек ден и си излязох.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот инжектопляктор » Пон 06 мар 2017 0:28


Xaxy написа:...

Ако човекът си отвори пратката, значи че още не я е отворил. Човекът не е там, когато ги попитах дали е там и дали мога да говоря с него. Точно 2 минути след разговора с човека ми звъни служител на куриерската служба, че съм искал да направя корекция в цената. И тая информация е предадена на куриера без получателят да е там.
Едновременно с това като причина за сваляне на цената се изтъкват детайли от посочена от мен при предварителното договаряне забележка, които детайли за да бъдат посочени с такава точност, пратката запечатана в не прозрачен кашон и полупрозрачни защитни торби с балончета трябва да е била отворена.
Кажи ми, ако това не е схема за изнудване, какво е? Или получателят има рентгенови очи и разговаря телепатично със служителя на куриерската служба?
Куриерите участват в схеми за ИЗМАМА!


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Xaxy » Пон 06 мар 2017 1:03


В момента бачкам в куриерска фирма,много добре съм запознат какво е. Ама аз лично не бих платил доставките. Както в моя случай с конзолата,говорихме по тела всичко е ок,а като дойде при мен се оказа съвсем различно.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот инжектопляктор » Пон 06 мар 2017 1:11


Xaxy написа:Ама аз лично не бих платил доставките.

В смисъл? Аз съм изброил забележките. Не съм го карал да поръчва. Как така ще отваря, без да се отчита в системата? Щом може да е така, какво му пречи да отвори пакета, да сложи неговия счупен мигач, да вземе моя и да затворят пакета?
Де факто ме измамиха. Човек, който не е там казва на куриера, че иска отбив, защото куриерът ми звъни 2 минути по-късно. Човекът обсъжда детайли на забележка, която съм изброил, но за да се изтъкнат детайли, каквито бяха, трябва кутията да бъде отворена, защото детайлите дори и при приближение не се виждат на снимките - толкова дребни са.

Последна промяна от инжектопляктор на Пон 06 мар 2017 1:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Xaxy » Пон 06 мар 2017 1:12


Имах впредвид,колегата дето пусна темата. За твоя случай,гледам през ден как роднини-приятели си поръчват неща,идват гледат ги,ако не ги харесат си ги връщат,без да плащат доставки.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта