Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот stefan4o » Пет 03 мар 2017 10:50


Здравейте, чудих се дали си заслужава изобщо да наддам вой, заради случилото ми се преди малко. Темата не е с цел да се оплаквам и да мрънкам, а дам малко гласност за човекът с телефонен номер: 0884701399. Не му зная името (не ми и трябва). Дори не зная дали е регистриран тук, като потребител. Ето линк към обявата: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=226t4m
Попаднах на обявата му случайно. Реших да закупя цд-бокс Fischer за Мк2 за цена 100лв. (не съм се пазарил, колкото ми каза, толкова).
Човекът обеща да го почисти и да ми го прати. Отидох до ЕКОНТ да си го взема, с уговорката да имам опция за преглед. Продавачът ме убеждаваше, че е в много добро състояние, както си личеше и от снимките (действително беше така), но... При проверка едно от чекмеджетата за цд не искаше да се отвори, телефонирах и попитах защо. Отговори ми се, че може да има кафе и зацапано. Добави, че и при него така правило, ама като се изчакало малко се отваряло ?само?. Успях да го отворя без да наруша състоянието на частта, посредством фазоуказателче, което нося винаги със себе си. Огледах го внимателно и не видях следи от изцапано, затворих го, опитах пак... греда. Дали има кафе и мръсотия (която не видях) дали има проблем в механизма - това няма никакво значение. Частта не функционира на 100%. Разбира се го върнах и ме зарадваха, че трябва да платя и в двете посоки (момичето ме предупреди, разбира се, не отричам, но и не очаквах да се наложи да го върна). Продавачът в предишни наши разговори твърди, че доста коли (явно от форума) карат с негови части (редки, ценителски). Може и наистина това да е така и тук да има колеги, които да го познават, но отношението му за мен лично в конкретния случай е крайно несериозно. 10-те лева не ме събарят ни най-малко, просто ме подразни отношението и спестената информация относно проблемът на цд-бокса от продавача.
Това е, просто Ви съветвам да внимавате. Аз междувременно ще проуча как седят нещата с другите куриери, щото не смятам за нормално купувачът да плаща разходки в две посоки за нещо, което не отговаря на описанието.




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот gergeto » Пет 03 мар 2017 11:04


Напомня ми на една "отработена схема",станала печално известна тук във форума....
Иначе почти на 100% съм сигурен че и в останалите куриерски фирми опцията "отказ от страна на купувача след преглед" е за сметка на купувача,
Имах подобен случай преди време с Еконт,но след разговори на "по-висок" тон платих трансп. разходи само в обратна посока.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот stefan4o » Пет 03 мар 2017 11:09


Каква схема, от тази случка никой не печели. Нито аз, нито продавачът. Само ЕКОНТ. Доста неща съм пазарил от нета, това ми е втори такъв случай, предишният беше толкоз отдавна, че даже не помня каква част върнах и на кого. Идеята е, че след като телефонирах на продавача ми стана ясно, че той е знаел за това трудноотварящо се чекмедже за цд, а уж коментирахме, че частите, които продава са ценни и работещи :gruebel
Относно високия тон - това изобщо не е в мой стил, просто ми е обеца на ухото вече и толкоз.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот IceHeart » Пет 03 мар 2017 11:22


100 лева за ЦД БОКС? Вие сериозни ли сте готови да дадете за тая пластмаса на 30г. 100 лева? Не, направо си правят гавра с вас. Не се сърдете на продавача, а на себе си! Нищо лично.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот gergeto » Пет 03 мар 2017 11:33


stefan4o написа:Каква схема, от тази случка никой не печели. Нито аз, нито продавачът. Само ЕКОНТ.


Не е точно така-в конкретния случай ти се отказваш от стоката,но има хора които я купуват,поради простата причина че с разходите за отказа от стоката-би я ремонтирал и би си я ползвал (говоря принципно,а не дали повредата подлежи на ремонт или не)
Е така всеки ден се пласират по нета разни боклуци.,дето в един магазин за вехтории никой няма да ги погледне дори..


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот anrus » Пет 03 мар 2017 12:20


Ако си върнал CD-Box-а само заради едно от чекмеджетата, може би си сгрешил. Имах същия случай с касетника си, който не беше отварян дълго време. Оправи се от само себе си.
Аз също съм пазарувал веднъж от този човек (оригинални калници от G60) и вероятно няма да повторя. Просто очакванията ми бяха други с оглед цената на стоката.
За парите няма да коментирам, това касае само продавача и купувача. Как мислите, колко са ми стрували тези екзотики за Golf2? На заден план са касетници и CD-Box за стандартен Golf2 с предно. На преден план отляво са два касетника за Кънтри и Рали, а в дясно - CD-Box за барче Votex.
1IMGP6039.JPG


В допълнение: съвестните продавачи не товарят купувача с обратния транспорт в случай на отказ, напротив поемат го и така гарантират състоянието на стоката си.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот k_garchev » Пет 03 мар 2017 12:57


Е това да се плати и в двете посоки доставката ми е любимо!Кажат ли ми го веднага казват да се обадят на изпращача и да махне в едната посока доставката.Иначе изобщо няма да я отварям и ще трябва той да плати в двете посоки.Ако купувам нещо ново не ми пречи,дори няма да го отворя,но при стока втора употреба...Продавача ако е сигурен,че стоката е в перфектно състояние,няма да слага тази опция!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот инжектопляктор » Пет 03 мар 2017 13:00


k_garchev написа:Продавача ако е сигурен,че стоката е в перфектно състояние,няма да слага тази опция!

Аз винаги я слагам тая опция. И винаги купувачът ако връща, си плаща. Причината за това е, че имам познати и лично аз съм препатил от некоректни купувачи. Поръчват, а после звънят по телефона за отбив в цената иначе няма да го вземат. Последният път чух за един некоректен, който си викнал 5 стъпкови моторчета по Еконт, за да си избере едно, а останалите 4 изпращачите им да си платят и обратния куриер.
Един човек като иска нещо, аз се старая да му го пратя възможно най-добро и да дам пълно описание и снимки. Ако на база на това не може да вземе информирано решение и след преглед и тест нещо не му "харесва" или ме менти за цена - да си плаща и двете посоки.
И да, лично мен са ме рекетирали, за това почнах изрично да искам опцията получателят да си плати връщането.


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот anrus » Пет 03 мар 2017 13:05


При това отношение има голяма вероятност да си разходиш частите до там и обратно като платиш и двете посоки. Купувачът нищо не плаща ако директно откаже стоката без да я проверява.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Stivi » Пет 03 мар 2017 13:12


Това да се отмята кой какво да плати от транспорта ,ако не са се разбрали предварително двамата със съобщения или по телефона ми се струва много глупаво :a045


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот gergeto » Пет 03 мар 2017 13:30


Имах един случай преди 2-3 години.
Бях пуснал на разпродажба части от старата ми Г2.Целта ми беше да си разчистя мазата,и понеже исках това да стане по-бързо:обявих цени на частите доста по-ниски от тези на които вървяха.Един ден ми звъни един тарикат от Варна-искаше да купи "патерицата"-бях я обявил на 15лв.Изпратих му я по Еконт и.....след 2 седмици ми звънят от офиса на Еконт в Аспарухово и ми казват че купувача е отказал да вземе "патерицата". Звъннах му и го питам какъе проблема
Пича ми казва че такива "патерици" вървяли по 20-25лв.,той се подлъгал да вземе моята щото била с 10 лв. по-евтина,ама ако платял и разходите по куриера му "идвала" над 25лв.-така че затова се отказал.....Раликата от 25 лв. до около 28лв. ,колкото му идваше моята"патерица" няма да я коментирам.Казах му че след 2-3 дни имам път до Варна и ще се разберем.
Имах работа до "Св.Марина''.Докато чаках разните му медицински процедури,изпозвах и "прескочих" до Аспарухово,намерих офиса ,платих си разходите и си прибрах гумата,без да се занимавам с такива дребни душици. Сигурно изхарчих за 5-6лв. нафта от Св.Марина до Аспарухово и обратно за да не се мине уважаемия клиент с 3лв...Така че и купувачи и продавачи да са-идиотите са си идиоти.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот инжектопляктор » Пет 03 мар 2017 13:38


anrus написа:При това отношение има голяма вероятност да си разходиш частите до там и обратно като платиш и двете посоки.

Считай го за обезщетение за загубеното време, ако е поръчал нещо и откаже пратката. А и аз не знам ако имаш висяща пратка, дали можеш да получаваш или изпращаш други. Може би е добре куриерите така да го направят. Няма някакъв да ме разкарва, че после и да си плащам връщането, което за по-големи пратки може и да е 30-40лв, защото се е отметнал и е някакво не пораснало дете.
Аз продавам само здрави работи. Продавал съм дебитомери, тпс и стъпково моторче, които са най-чупливите части. Никой не е връщал. Но примерно продавах стопове и се намери един с претенции.
А и в куриерския офис рядко казват за чия сметка са разноските по връщането преди да я отвориш.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Dagestan » Пет 03 мар 2017 17:51


Сливи ли имате в устите, че не можете да се разберете кой плаща доставката или връщането, когато купувате/продавате нещо? За мен е логично получателя да плати доставката в 2-те посоки, ако реши да върне стоката. Ако вие продавате нещо за малка сума под 100лв., или нещо тежко като джанти, ако ви върнат 1-2 пъти стоката и си платите доставките, стоката ви става непродаваема.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот gergeto » Пет 03 мар 2017 18:12


Dagestan написа:Сливи ли имате в устите, че не можете да се разберете
.....
Абе колега,той ако некой си е идиот по рождение- и да се разбереш с него,ако е решил да си прави номерцата -кво можеш да направиш? В моя случай с "патерицата",например,отишъл купувача,питал какво ще струва тотал,като не му харесала цената,казал че се отказва и дотам,няма договор с него,няма подписи че е съгласен...с кво можеш да го задължиш?
Не е ползвал опция оглед,защото гумата не беше опакована,а само с етикет ,и той ми каза че я е видял подпряна някъде си из офиса на Еконт и нямал претенции за гумата,а за цената.
Няма с кво да го задължат и търсят мен.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Ценители, не се доверявайте напълно на други ценители

Мнениеот Dagestan » Пет 03 мар 2017 18:15


Явно досега съм имал късмет да купувам/продавам неща чрез куриер с разбрани хора, иначе без преглед наистина няма начин как да накарат купувача да плати доставката поне в едната посока.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 205 госта