Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот vanesto » Нед 23 апр 2017 8:52


Нали трябва полицията да отчетат дейност, вижте ние издадохме заповед, вършим работа.




borisfx
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот borisfx » Нед 23 апр 2017 10:03


Zdravko Zankov написа:
dreadx написа:Идва и въпросът за този случай - дали го разследват само защото е сипал бензин в туба. (поне така изглежда от изказването)
Zdravko Zankov написа:Мой приятел още ходи по дело за палеж. Сипал бензин в туба. 2002 година.

По онова време пича работеше на бензиностанция.Същата вечер бяха подпалили входна врата на апартамент.

Да, момчето на колонката точно това ми каза - "Аз няма да ти сипя бензин, защото е забранено и ще ми изядеш хляба, ама ти ако искаш си сипи сам" И така не ми сипа той, сам си сипах. Явно наистина момчетата от бензиностанциите ги е страх да сипват бензин в туба, защото после ще ги подведат под отговорност.
Интересното е, че във всяка железария се продава газ за осветление. Това си е чист керосин, 100 пъти по-запалително от бензина. Спокойно мога да си купя колкото си искам газ и пак да паля, ако съм решил. Ама те се хванали за бензина...


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот dreadx » Нед 23 апр 2017 10:32


vanesto написа:Нали трябва полицията да отчетат дейност, вижте ние издадохме заповед, вършим работа.
Не "вършим работа", а "взети са мерки".

Леле това наистина било сериозен проблем -- ако ще те влачат по дела, само защото си бил на смяна в бензиностанцията, то по-добре щом видиш някой с туба, веднага да се скриваш във WC-то по особено важна работа..

Аз пък ако щете вярвайте, толкова не мога да запомня нечия физиономия, че ако ми го покажат на другия ден този с тубата, гаранция няма да го разпозная. Освен ако не е някакъв особен - например трябва да е с вежди като на Вежди Рашидов, за да мога да предположа от 10 човека, "че ето този май беше.."

И за какво ли да си правя труда да ги помня, като на бензиностанцията има камери. Както и да е - въпросът е, че ако съм бил бензинджия и 16 години да ме влачат като свидетел по дела, пак с нищо повече от камерите на бензиностанцията няма да мога да им помогна. (- евентуално, ако ми станат прекалено досадни, може би ще почна да ги ебавам: -- Абе този, подсъдимият, много прилича на онзи, който онази вечер сипва в тубата -- ама не мога да съм на 100% сигурен, онзи май по-различно миришеше..)

Майтап си правим тука, ама изобщо не е добре -- еле пък това, че явно 16 години нямат никакъв резултат по случая с онзи палеж, щом още вървят дела.

Изглежда правилният подход сега да си налеете бензин в туба е: Спирате на бензиностанцията, идва бензинджията да ви пита какво ще желаете - а вие му казвате, че сами ще си налеете. После на касата, ако ви направят проблем, казвате, че явно няма да има сделка и питате къде да им излеете бензина, че да си приберете тубата.

Запалими течности се продават и в аптеката и в железарията. А в Пикадили и готов коктейл "Молотов" (разпалка за барбекю) -- и само защото полицията не може да арестува дори няколко наркомани-подпалвачи, току виж на поредния тупан от МВР му хрумнало, че запалките и кибритът трябва да се спрат от продажба.


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Vw_polo_16v » Нед 23 апр 2017 11:14


Колега, понеже казваш че тубата ти е била специално за гориво. Защо не се завъртя в бензиностанцията, за да питаш тези червените туби с фуниите за какво ги продават, ако не можеш да сипеш в туба?


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Vasseto » Нед 23 апр 2017 11:18


batVenci написа:Може да ги е страх да не им засечеш показанията на колонката...


Защо и аз си мисля същото.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот ktamen » Нед 23 апр 2017 13:16


Аз си сипвам в лимонадени шишета, не са ми правили проблем- Обаче веднъж момчето препълни бутилката и бензинът му изпръска очите. Бъдете внимателни с пистолета!
А това за взетите мерки си е съвсем стандартна процедура за отчитане на дейност.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот gergeto » Нед 23 апр 2017 14:10


После що имало вицове за тъпи полицаи. :mhihi Естествено че ако реша да "паля" някой- мога да го направя по много други начини. Преди доста години, ппри една масова акция на полицията с/у пиратски дискове и разпространението им- бяха "ударили" една такава квартира и спазвайки заповедта, полицаите бяха конфискували комповете на престъпниците.Само че прибирали монитори и клавиатури. Де да знаят хората, че имало и компютри.Те така сега и с бензина и тубите :mhihi


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот red rider » Нед 23 апр 2017 17:19


Забраната за пълнене в туби е много отдавна , какво толкова се чудите. Имам в предвид такива от минерална вода и прочие. Това че някой от персонала се е престарал, и не иска да зарежда дори туби за гориво е друг въпрос.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот Stivi » Нед 23 апр 2017 17:31


Те нали заради отвличанията и телефонните измами въведоха и задължителна регистрация на предплатените карти за GSM и ограничиха бройката която може да имаш,та затова има мангали с по няколкостотин регистрирани на тяхно име.... :thumb_down


DaGa
Мнения: 78
Регистриран на: Нед 21 май 2006 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RE: Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот DaGa » Нед 23 апр 2017 23:28


red rider написа:Забраната за пълнене в туби е много отдавна , какво толкова се чудите. Имам в предвид такива от минерална вода и прочие. Това че някой от персонала се е престарал, и не иска да зарежда дори туби за гориво е друг въпрос.

Баш на същата бензиностанция преди около месец и на мен ми отказаха да ми сипят в туба за бензин.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот icoico » Пон 24 апр 2017 19:58


Току-що ме светнаха "от извора", че наистина има такова полицейско разпореждане във връзка с палежите. Не дай боже някой да запали кола с коресилин, бояджиите ше Омрат отсекъде :Mr Green Fun :mhihi :screwy :screwy


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 24 апр 2017 22:57


Vw_polo_16v написа:Колега, понеже казваш че тубата ти е била специално за гориво. Защо не се завъртя в бензиностанцията, за да питаш тези червените туби с фуниите за какво ги продават, ако не можеш да сипеш в туба?

:th_up Точно това ми се случи в един лукойл преди време. Викам напълни тая туба догоре- червена туба 5лтр, на която пише GAS( трябваше за агрегатче), тоя вика то по принцип в такива туби е забранено, трябва в метална.....и... ай от мен да мине ще ти сипя сега, ама друг път няма.... напълни я той, влизам да плащам и гледам на рафта наредени такива туби.... викам - тва кво е? Еми туби за гориво.... Тогава що ги продавате, пък било забранено в тях да се слага гориво? Отговора на касиерката ме разцепи - Ми те тука се продават.... :eek :h020


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот dreadx » Вто 25 апр 2017 0:29


Касиерката можеше да ти каже: -- Ми ний и кондоми продаваме.. ама не значи, че може таковата.. (да си наливаш в тях бензин де)

- на мен ми е чудно как бай полицай си мисли - може би, че трябва да ходиш с косачката, за да ти капнат 2 литра бенз ли?
/и най-вече съм безкрайно разочарован, че поредните "мерки" са колкото да се каже, че "са взети мерки" - явно нямат намерение да гонят престъпниците.


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот darknessevil » Вто 25 апр 2017 6:50


Те последните палежи са все на автомобили на един и същ собственик - въпросният Иван Гещаков. Напълно невинен, но иначе му запалиха всичкото син бус пред Арена Младост, плюс един бонус от луксозните и колата на жена му. :D


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Забрана за пълнене на бензин в туба - що за простотия?

Мнениеот icoico » Вто 25 апр 2017 7:28


Само оня ден в София да подпалени 12 коли. Едва ли всичките са негови...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], jordan17772, mar011@abv.bg и 71 госта