Уран !!!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот icoico » Чет 27 апр 2017 19:52


VWGT написа:...и двете статистики са американски т.е. се отнасят за техния стандарт на живот, превенция, лечение и тн.


Американски стандарт, кхе, кхе...
На ядрения полигон в Невада са извършени около 900 опита(експлозии), 22 от които въздушни. Полигонът се намира на 110 километра по въздушна линия от града Лас Вегас. Даже туристите специално затова са ходили там, да зяпат гъбки. По него време е минавало за безопасно :rolleyes

lv1.jpg




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Уран !!!

Мнениеот Водния дух1 » Чет 27 апр 2017 20:42


Лошото е,че тия неща са почти недоказуеми-говоря за заболеваемостта.Явно има нещо нередно.Ама от друга страна,гледахте,ли за оня ''щастлив''японец дето е преживял и двете атомни бомби-първо е бил в Хирошима и после по стечение на обстоятелствата е бил и в Нагасаки -завалийката.Обаче е още жив и не е бил болен от лъчева болест.


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот minimiro » Чет 27 апр 2017 21:49


Аз съм убеден че електромагнитните лъчения който са навсякъде около нас - това радиорелейни клетки на мобилни оператори, тва далекосъобщителни кули и ретранслатори, и не на последно място WiFi-то у дома, и не само то, ами и още поне 10-15 мрежи в близката Ви околност, според мен е в пъти по-йонизиращо и вредно, съответно предизвикващо мутации на генно ниво - разбирай раци-маци и т.н., от натуралния и естествен радиофон...
Да не отваряме дума за въздуха дето дишате, особенно големите градове и София навътре в сушата, тука поне вятър ни брули постоянно та нищо не се задържа.... За лайната дето пием и ядем пък е трета бира..... та на фона на сичко това да се косите че водата имала някакви минимални количества подобни тежки метали.....


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Уран !!!

Мнениеот bayspiro » Пет 28 апр 2017 7:49


Абе колеги, не сЪ плуашете бе! В следствие на урана от Чернобил уж щяхме да измрем за 2- 3 години, а то вместо това пенсията фръкна от 60 на 65 години. Ако не го бяха го затрупали толкоз бързо, можеше и да 'илядим! :mrgreen :mrgreen . Тъй че не го мислете урана, него са го пили още траките по тия места. По-добре се огледайте, какво прикрива тая аларма (щото не е случайна патардията). Аз дъртака, не го виждам..може от годините да е.. Но го има 100%, защото такава суматоха не се предизвиква без причина. :a045


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот icoico » Пет 28 апр 2017 14:07


bayspiro написа:... По-добре се огледайте, какво прикрива тая аларма (щото не е случайна патардията). Аз дъртака, не го виждам..може от годините да е.. Но го има 100%, защото такава суматоха не се предизвиква без причина. :a045


Офтопик: патърдията я предизвика един индивид на изборна длъжност, за да вдигне... рейтинга :mhihi :mhihi Ама политиката тъдява е леко забранена :death


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1629
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Уран !!!

Мнениеот MMX » Пет 28 апр 2017 14:15


Водния дух1 написа:Може и да има малко,но това НЕ Е ОБОГАТЕН уран.Няма нищо общо с Чернобил или атомна бомба.

Не е обогатен означава, че не може да достигне критична маса и да стане реакция. Но това не значи, че е безвреден и няма радиация. Или смяташ, че миньорите в уранови мини са здрави и нищо им няма? Неслучайно са изпращали политически затворници - уж на работа.

Навремето един тираджия бил близо до Чернобил по време на аварията. Като се прибрал се хвалел, че тук имало паника и хората се страхували, а ей го него дето е много по-застрашен - нищо му няма. След няколко месеца умрял.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Уран !!!

Мнениеот bayspiro » Пет 28 апр 2017 15:05


icoico написа:
bayspiro написа:... По-добре се огледайте, какво прикрива тая аларма (щото не е случайна патардията). Аз дъртака, не го виждам..може от годините да е.. Но го има 100%, защото такава суматоха не се предизвиква без причина. :a045


Офтопик: патърдията я предизвика един индивид на изборна длъжност, за да вдигне... рейтинга :mhihi :mhihi Ама политиката тъдява е леко забранена :death

Абе мани го рейтинга, имам предвид, нещо като с праховите частици,от които се опиват да правят жълтици..... :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1629
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Уран !!!

Мнениеот MMX » Пет 28 апр 2017 15:51


Може да се гледа и обратния вариант. Не че вдигат шум сега, а досега (преди изборите) усилено са потискали информацията. След като изборите минаха, вече може да се чува за ситуацията.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот icoico » Пет 28 апр 2017 19:37


bayspiro написа:...Абе мани го рейтинга, имам предвид, нещо като с праховите частици,от които се опиват да правят жълтици..... :mhihi :mhihi


Ааа...по тоя параграф се чува, че някой(КОЙ :mhihi ) искал да разсипе спа бизнеса в Хасковско и Велинградско. Само, дето хотелите специално във Велинград пак са пълни за уикенда, та едва ли е вярно...


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Уран !!!

Мнениеот bayspiro » Съб 29 апр 2017 6:15


Гледам, навсякъде взеха да натискат цената на водата нагоре... В София към 9 лв/куб изчислили "социално поносома цена" :eek :screwy ,за Варна 4 лв..... И от 01.май тук я вдигат с 15% в София не знам с сколко.. И това може да е, такава "калорична" вода как да я даваш бадева?! :mhihi :mhihi :mhihi

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6195918

Май ще изляза прав...


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Уран !!!

Мнениеот dreadx » Съб 29 апр 2017 13:46


- я да взема да си поизтрия една част от поста - по принцип нямам навик да трия, ама в случая ще е по-добре, за да не засегна разни чувствителни...фенове на управляващите.
(-- явно поне една трета от населението продължава да си мисли, че ви желаят доброто...)

bayspiro, много ми хареса цитат от онази статия, за колегата му - англичанин: .. и обяcни, че и пpи тяx cе cлyчват подобни неща и ако 6 месеца не работи една наредба, я cмачкват и я xвъpлят в кошчето.

Последна промяна от dreadx на Пон 01 май 2017 19:40, променено общо 1 път.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Уран !!!

Мнениеот bayspiro » Съб 29 апр 2017 14:52


Не съ форсирай колега, че ще ударят модовете катанеца пък и не е чак толкова зле работата и няма нужда от черен песимизъм. Ще сЪ Упраим со кротце со благо е и цо маалце кьотек....Не бой са! :mhihi :mhihi


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Уран !!!

Мнениеот dreadx » Съб 29 апр 2017 15:35


Е, то не става въпрос за политическа пропаганда, че да затворят темата - най-нормални неща от ежедневието, които обаче ни ги пробутват всеки път, а номерът винаги минава.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Уран !!!

Мнениеот gergeto » Съб 29 апр 2017 20:54


Интересен анонс на предаването "120 минути" тече в момента, и доколкото разбирам - темата е представена в по -различна светлина , така че не е лошо да изгледаме това предаване и пак да коментираме.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Уран !!!

Мнениеот Stivi » Съб 29 апр 2017 20:56


dreadx написа:А, не знам - аз изобщо не гледам телевизия и не следя политиката - но боклуците едвам взеха тези избори, вече ще се краде като за последно.

За човек не интересуващ се от политика, си доста многословен по темата и краен в оценките :wink



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта