Уран !!!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Уран !!!

Мнениеот gergeto » Нед 23 апр 2017 19:35


Здравейте колеги , тъй като темата е деликатна и актуална Ви моля -ако се включвате с мнения ,те да бъдат компетентни и главно -без дори намек за политика, политически фигури и разсъждения в тая посока. :bowdown
Работя като "водар" повече от 23 години и чувството че съм си свършил работата и един имот е водофициран и готов за експлоатация , по всички изисквания е ...несравнимо. С нашумелия напоследък "Уранов скандал" в мен се заражда чувство на безпомощност- звънят ми притеснени приятели и ме питат : Има ли такава радиоактивна вода в нашия регион? Отговарям им че няма опасност....до тази вечер в Емисията новини на една ТV , в която преподавател(професор) от МГУ се изцепи че във всяка вода има Уран ....,въпроса е да не е 1000 пъти над нормата... :screwy :screwy :screwy :screwy :screwy

Моля ви колеги ,тия които сте компетентни по химия -Верни ли са тия твърдения за "нормални" количества уран във водата и каква е нормалната норма ,ако е нормално да има радиоактивност на водата.? Когато гръмна Чернобил -манифестирах под дъжда ,а може би и жена ми ...-не вярвам на официалните изявления от рода на : "Няма опасност за населението...." :thumb_down




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Уран !!!

Мнениеот Водния дух1 » Нед 23 апр 2017 19:43


Може и да има малко,но това НЕ Е ОБОГАТЕН уран.Няма нищо общо с Чернобил или атомна бомба.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Уран !!!

Мнениеот Stivi » Нед 23 апр 2017 19:50


За мен цялата работа е раздута, за да се използва за създаване на изкуствено напрежение от определени кръгове ! Тези които едно време са развивали уранодобива ,и си траеха за Чернобил сега първи започнаха да говорят за "Новия Чернобил" ..... :newsm66


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Уран !!!

Мнениеот ktamen » Нед 23 апр 2017 19:54


Във всяка чаша химически чиста вода, всъщност има и атоми на цялата Менделеева таблица. Включително и далеч по-дефицитни и опасни елементи от урана, като полоний или нептуний. Съвсем друг е въпроса за бройката на тези атоми и дали трябва да се притесняваме от това.
Природен, обогатен или обеднен, уранът е силно отровен от чисто химическа гледна точка, радиацията е отделен бонус.
Не знам доколко са прави майките, дето се притесняват от огромните количества ДХМО, които всички ние поглъщаме ежедневно.
В предишната тема за паникьосаните майки споменах за опасния химикал дихидроген оксид, или както е по-пълното му наименование – дихидроген монооксид. От коментарите под статията (както и от няколко други, които изтрих, защото бяха агресивни, обвиняващи ме че съм безсърдечен кретен и убиец защото нехая за опасностите от вредни химикали като дихидроген оксида) ясно се видя, че много от споменатите в статията майки, а вероятно и много други хора изпитват притеснение (някои направо ужас) от използването на това химическо съединение в приготвянето на хранителни продукти в търговската мрежа и се опасяват от евентуалното му вредно влияние върху тях самите, семействата и най-вече децата им. И има защо…

Ако смея да цитирам специализирания блог посветен на кампанията срещу използването на този опасен химикал:

ДХМО е безцветно съединение, същно наричано дихидроген оксид, дихидрогенов окис, или хидрова киселина
ДХМО съдържа високо активни хидроксилни радикали, известни със способността си да увреждат протеини и ДНК.
ДХМО се използва в химическата промишленост като разтворител
Съвременните излседвания демонстрират високо съдържание на ДХМО в туморни клетки, както и корелация между консумацията на ДХМО и заболеваемост и смъртност у лабораторни животни.



Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот forski » Нед 23 апр 2017 20:03


Зачети се в етикетите на храните които консумираш ежедневно, и се притеснявай с основание!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Уран !!!

Мнениеот ktamen » Нед 23 апр 2017 20:07


Той се отбелязва и на въпросните етикети.
Към това трябва да добавим и още, че дихидроген монооксида:

освободен в атмосферата в газообразна форма допринася за глобалното затопляне.
е смъртоносен при вдишване
допринася значително за почвената ерозия
ускорява корозията на много метали, вкл. желязото

Въпреки всички тези свои ефекти, дихидроген монооксида е широко използван в:

атомните електроцентрали
при производството на стиропор.
за огнегасене
при прилагането на пестицити и хербициди върху селскостопанската земеделска продукция, включително при производството на храни
като добавка в някои храни, широко предлагани в търговската мрежа


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Уран !!!

Мнениеот gergeto » Нед 23 апр 2017 20:16


Добре де , някой ще ми каже ли какви са нормалните параметри на веществата в питеийната вода ,нормални ли са радиоактивни съставки ,и в какви параметри?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Уран !!!

Мнениеот ktamen » Нед 23 апр 2017 20:21




Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Уран !!!

Мнениеот HYUGO » Нед 23 апр 2017 20:39


gergeto написа:

Хапвай, сръбвай и си носи новите дрешки и не се коси ........
И аз бях на манифестацията едно време, а от 92-ра съм на диализа до ден днешен .....
Дали от нея радиация или от нещо друго съм така ....божа работа.
Жив съм все още и освен семейството, ме крепи и още една сентенция - "надеждата умира последна" !


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Уран !!!

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 23 апр 2017 20:56


И това ще се окаже поредната "партенка".


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Уран !!!

Мнениеот gergeto » Нед 23 апр 2017 21:30


HYUGO написа:
gergeto написа:

Хапвай, сръбвай и си носи новите дрешки и не се коси ........
И аз бях на манифестацията едно време, а от 92-ра съм на диализа до ден днешен .....
Дали от нея радиация или от нещо друго съм така ....божа работа.
Жив съм все още и освен семейството, ме крепи и още една сентенция - "надеждата умира последна" !



:bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown

Винаги съм се възхищавал и завиждал (тайно) на хора като теб- Е това е воля и желание за живот.Евалата ,приятелю ....Мисля че след твоето включване ,темата се изчерпа.Благодаря ти ,че уважи темата ,благодаря ти за примера и желанието ,и борбата за нормален живот... :bowdown Нямам какво да добавя ...освен Респект. :bowdown Админите могат да ме санкционират и да заключат темата-...Сбърках ,може би че въобще я пуснах тая тема.... :redface


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот icoico » Нед 23 апр 2017 22:52


gergeto написа:Добре де , някой ще ми каже ли какви са нормалните параметри на веществата в питеийната вода ,нормални ли са радиоактивни съставки ,и в какви параметри?


ktamen написа:http://vik-vidin.com/wp-content/uploads/2013/02/11-standart-voda.pdf


Старо. Тук допустимото съдържание на естествен уран още е 0,06 милиграма на литър. По новите изисквания е наполовина, 0,03. Оттам и голяма част от данданията

http://www5.moew.government.bg/wp-conte ... edba_9.pdf


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот kris11 » Пон 24 апр 2017 9:35


@Гергето споко, финалния изход е един - на 2 м под земята.
Аз не бях на манифестация по Чернобилския взрив, а бях на 5 дневен поход по билото на Ст. планина от Котел до ц.Голица. И дъжд и все на открито. И покойната ми съпруга /рак/беше на него поход. От 20 и няколко човека 3-ма си отидоха след 2011г от рак.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Уран !!!

Мнениеот VWGT » Пон 24 апр 2017 17:24


И аз четох, че драмата е заради променените мерки и теглилки. Водата си е една и съща, просто в един момент променят нормата и настава олелията.

Аз пък гледах едно интервю на една учителка в детска градина, която обяснява как нямало проблем с тежките метали, защото те преварявали много хубаво водата


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Уран !!!

Мнениеот forski » Пон 24 апр 2017 19:23


:mhihi
Прикачени файлове
17990899_1174806802642623_4443349748176824577_n.jpg



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта