Аквариум за рибки

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
bobi32
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 03 дек 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Аквариум за рибки

Мнениеот bobi32 » Пет 25 яну 2019 14:32


Общо взето така е,№5 не е задължително,а ако филтъра е външен,нещата са песен.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Аквариум за рибки

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 25 яну 2019 16:48


от почти година ползвам EHEIM eXperience 350 ... родих се с този външен филтър. Взех си тестове за водата и следя само амонията да не отива към 100 и сменям редовно (1 път в месеца) по 20% от водата на 80литров аквариум гледам 10-тина гупи и много малки , 10 червенооки тетри, 5-10 червеноглави, един сом Боция клоун, два дебелички дето им викат чистачета, две ампуларии , които скоро снесоха хайвер на сухата част на стъклото и се чудя какво да ги правя, колония от скариди и мноооого растения. Аквариума си е в някакъв страхотен баланс и всички риби са жизнени и най-после мога да кажа че постигнах каквото исках. Иначе все нещо не беше ок и в малкия 40 литра аквариум ставаха катастрофи за норматив и всичко измираше, просто нямаш време за реакция, еко системата не е стабилна.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Аквариум за рибки

Мнениеот stefan4o » Пет 25 яну 2019 16:55


bobi32 написа:
Много класни черита имаш,и аз съм голям фен на скаридите и голф двойките)),но черешките са за сладка вода.
Иначе по темата,макар и дърта,винаги куплирането с оборудване на правен аквариум според нуждите за които се взима е много по добро решение от фирмен сет,който накрая пак ще се наложи да се доработва.

Колега, снимката е от нета. Имам класни, ама са черни моите. Опитвам се да извадя и червена линия от едно известно време, но засега само с черните ми се получава.
Вече имам 6 скаридарника в мазето.


Потребителски аватар
bobi32
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 03 дек 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Аквариум за рибки

Мнениеот bobi32 » Пет 25 яну 2019 17:10


И аз трудно поддържах качествени червени,имах жълт неон ,но изгубих колонията,сега имам един с черни като твоите Black rose sakura,един с червени кристали и два общи с риби и скариди,като скаридите са измешани яко там-червени,черни и дивата прозрачна форма на черито.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 222 госта