Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
brian80
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 8:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот brian80 » Пет 02 юни 2017 11:29


Показвам снимки без коментар. Вие си направете сметка дали искате да застраховате автомобилите си там. Само ще добавя, че щетата е заведена по всички техни правила и спазване на срокове.
Прикачени файлове
kasko.jpg




Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс"

Мнениеот Бай Иван » Пет 02 юни 2017 11:33


Поискай да ти преразгледат щетата и се обоснови в детайли - че това не е в следствие от умора, камъчете и тн., а е в следствие на ПТП, маневра....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот Stivi » Пет 02 юни 2017 13:32


Тази ЗК е от типа,"застраховай при нас за да не ти крадат колата",лично аз никога не бих ползвал такава :thumb_down


r_zhelyazkov
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 28 ное 2015 13:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот r_zhelyazkov » Пет 02 юни 2017 15:22


Преди 2 години същия застраховател отказа да ми изплати паркинг щета. Всичко беше по техни изисквания след разговор по телефона с техен сътрудник.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот popeye » Пет 02 юни 2017 17:03


kakъв е описа, само броня и лайсна или има и друго


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот instantaccess » Пет 02 юни 2017 20:31


Преди 3г. ми отказаха и на мен щета с обосновката, че забележките си ги е имало на колата по време на активиране на полицата. Да, имаше забележки - задната броня беше одраскана и съответно отпада боята. Аз заведох щета за разпрана задна броня на паркинга пред блока с обаждане на телефона им за мобилна група и всичките детайли.
Отказаха щетата.
Писах възражение с приложени снимки как е било преди и съответно след щетата. Одобриха ми смешна сума, колкото да отбият номера. От тогава не застраховам при тях - нито каско, нито ГО, на нито една кола. Не ги и препоръчвам на приятели и познати.
Техен проблем - днес ще си спестят 20-30-50лв., утре ще изгубят стотици.


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот fighter-interceptor » Пет 02 юни 2017 21:08


Че те не са ли всичките "един дол дренки"...


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот Barboukov » Съб 03 юни 2017 11:16


Бях засечен от застрахован в Левинс. Сгънат калник и одрана броня. Изплатиха ми 79.80 лв. Пуснах жалба за преразглеждане с оферти от 3 сервиза за възстановяване на щетите, като най-ниската беше 270 лв. След двумесечни мъки ми преизчислиха щетата до 199.80 лв и ми изплатиха още 120 лв по сметка.

Миналата година също застрахован при тях ме удари и служебната кола беше тотал (въртя се през таван и дори двигателя беше посукан). Форд Пума 98г. Пазарната й цена беше между 900 и 1000 лв, а тия платиха на фирмата над 1400 лв.

Идеше ни да вдигнем банкет.


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот Pokerstars » Вто 06 юни 2017 15:10


Далече от Лев инс. От 3 щети я изплатят една-я не! Пълни мишкари. Цитират членове за отказ на щети, макар същите да нямат нищо общо с конкретните ситуации. От 10 заведени щети за 2 год. и половина одобрени едва 3 и то за смешни цени, а каското ми е почти 1000 лева. Не ми се занимава да пиша какви абсурдни доводи за откази съм получавал.


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот logrus » Вто 06 юни 2017 18:19


Относно тея п*****и - преди няколко месеца ме удари застрахован при тях- човекът беше безкрайно коректен, пое си вината, направихме протокол и т.н.. Аз, като потърпевш, се занесох за оглед - ляв фар и мигач, разместени, бронята с 5см. назад и др. дреболии - всичко беше наред. Вкарах колата в сервиз, разглобиха я и викнахме за вторичен оглед - нямало нищо, само повърхностни щети!!!!!
Как да е - оправих си возилото и зачаках обезщетението. Минаха 2 седмици и реших да звънна в ЛевИнс - отговориха ми, че щетата е заведена в счетоводство (т.е. нямат претенции към мен) и до 2 седмици ще е изплатена.
Да, ама НА - след 16 дни им звъннах пак, за да питам защо няма превод - отговориха любезно, че има забавяне и до седмица ще има превод.
След още 10 дни - НИЩО (каква изненада). При поредното ми обаждане, една не моного любезна служителка ми каза, че ще чакам три месеца - странно, но по закон срокът за изплащане е до 15 дни (календарни).
След консултация с приятели, подадох жалба в Комисия по финансов надзор.
Месец след това ми изплатиха "обезщетението" - 78 лв.!!!!!!!!!!
Гавра.
Тея боклуци си разиграват коня и ако мине - като видят дебелия, пускат някой лев и пак същата песен.
За сравнение, за далеч по-малка щета (пак като потърпевш) от ЗК Дженерали ми изплатиха 203лв., 3 дни след огледа.
Та като цяло - ЛевИнс са гадни мизерници и пълни боклуци.


spmkd
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 28 фев 2018 12:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот spmkd » Сря 28 фев 2018 12:40


Много лоша услуга.

Заведох една щета, чаках 2 работни месеци за да получ информация че щетата не е одобрена.

Не успях да намеря един човек който да ми даде каквато и да е информация всем:
- Ще стане
- Може да подадете възражение
- Може да подадете молба
- Ще ви пуснем писмо когато има информация сега немога нищо да ви кажа и няма кой какво да ви каже. Чакате.


Потребителски аватар
martin.fotev
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 13 мар 2016 23:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот martin.fotev » Чет 01 мар 2018 12:10


Ужасно обслужване..

Първата щета отказана по някаква клаузичка. Заведох я по Гражданска на виновника. Поне там я платиха.

Втора щета - 1 месец и нещо чакам плащане при официален срок 15 раб. дни

Трета щета - още я чакам над месец.

Първа щета на втората ми кола - 3 месеца чакане да се плати.

В кол центъра ти казват само щетата е в еди кой си отдел. Накрая разбираш, че е на каса. Звъниш на телефона на касата, където ти казват, че няма да имат плащане тази седмица. Другата също и т.н. Накрая луди скандали, обясних им че викам Господари на ефира и че ще отида да им вися на главата цял ден на каса, без значение че не плащат там, а по банков път. Ей така ще отида, за да им преча.

И така. Още чакам третата щета...


Потребителски аватар
newgeneration
Мнения: 50
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Застраховка Каско в "Лев Инс" - отказана щета

Мнениеот newgeneration » Пет 02 мар 2018 21:09


Голф 4 1.6 101кс.Удариха ме месец Октомври 2017г.Гражданската отговорност на виновния е в "Лев Инс"...1-ви оглед,2-ри оглед всичко ок...казаха 420лв...Калник,фар,предна броня,преден капак,маска,радиатор,предна джанта+гума...Излезе ми към 700лв...Още няма превод по сметка...Алексей фалира...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта