Странно обаждане от Англия

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Странно обаждане от Англия

Мнениеот Stif » Нед 03 сеп 2017 15:20


Здравейте,
Онзи ден получих по gsm странно странно обаждане от номер от Англия.Любезен мъж ме потърси по име и се представи за служител от Булброкърс.Поиска да говорим за инвестиции.Веднага отказах след каето ми пожела приятен ден и разговора приключи.Тъй като съм имал /както и много от вас/ и други подобни обаждания с най-различни примамливи предложения но в повечето случай обаждащите се не се отказват лесно и се опитват по всякакъв начин да те заинтригуват.Това обаждане ми се стори странно и звъннах в офиса на Булброкърс.Казаха,че нямат подобна практика и дори поскаха номера от който получих обаждането.
Имал ли е някой от вас подобен случай и може да цели подобно обаждане да е опит за някаква измама ?




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Странно обаждане от Англия

Мнениеот zografski » Нед 03 сеп 2017 15:25


скамерски обаждания ;) аз лично не им вдигам. Идеята е да поискаш да инвестираш, последствие си даваш данни на кредитна/дебитна карта и те така.


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странно обаждане от Англия

Мнениеот Somi » Пет 08 сеп 2017 13:06


И при мен се случи същото и то за втори път, Потърсиха ме по име и фамилия( от къде ги знаят?), първият път беше някаква лигава тинейджърка тогава издържах 35 сек и затворих, след два месеца пак ми звънят мъжки глас чух инвестиции и направо затворих 4сек. номера от които звънят е +44 7418 426985.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта