Проблем с гаснене на скутер Honda Lead 50cm2

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Проблем с гаснене на скутер Honda Lead 50cm2

Мнениеот инжектопляктор » Пон 18 сеп 2017 15:13


Имам проблем със скутер Honda Lead NH50 - 92 година. Има биметален смукач, който взима бензин от карба. Той не работеше. За това му сложих просто една помпичка, с която пръскам малко гориво в карбуратора където взима въздуха - преди "дросела" до въздушния филтър.
Моторът пали нормално и работи. При подаване на газ като го изрежа на макс и тръгва да гасне.
Ако пръсна малко бензин от помпичката се замисля и се изстрелва след това.
Когато има зор, например на възвишение го прави.
Ще се радвам на съвети. Чистих карбуратора, смених О пръстенчетата между карба и колектора, да не бяга вакум. Все едно на баира не му стига бензина, а съм развъртял почти на максимум винта за бензина.
Въздухът не се регулира, това е CV карбуратор. Газта движи иглата, която е заедно с на въздуха клапата. Има само регулиране за празен ход, ама там направо съм се отказал с тоя биметален смукач... Изолирал съм го от системата.
Моторът иначе има сила, ако му пръскаш бензин, нещо от карба ли е... Карба съм го отварял и чистил целия.
Има и друг проблем, бях писал за него. Беше скъсана шпилка на ауспуха, направих го иначе.
Възможно ли е и той да е задръстен и за това като му дадеш повече зор да се дави в собствения си пушек?
Преди време нямаше подобни проблеми, но ауспуха се държеше на добра воля, т.е въобще не беше уплътнено нищо.
Ауспуха съм го свалял и продухвал. От другата страна излиза въздух нормално, макар и с идея по-малък дебит. Той нали аспуха вътре има вати глупости за да не гърми.
п.п Скутерът е двутактов.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с гаснене на скутер Honda Lead 50cm2

Мнениеот kris11 » Вто 19 сеп 2017 14:32


Преди да правиш нещо друго си оправи ауспуха и закрепването към цилиндъра.
п.п Скутерът е двутактов


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с гаснене на скутер Honda Lead 50cm2

Мнениеот инжектопляктор » Вто 19 сеп 2017 15:34


kris11 написа:Преди да правиш нещо друго си оправи ауспуха

Крис, прав си, но странното е, че преди с практически липсващ ауспух вървеше по-добре и вдигаше 50-60км/ч без проблеми. Сега уж оправих закрепването, но търся подходяща гарнитурка и сложих алуминиеви дифтунги..малко изпуска, но не е фатално.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта