Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот forski » Сря 18 окт 2017 12:49


forski написа:Довечера ще снимам моята, доматите и краставиците ги разчистих, сега е само на марули и спанак, чесъна и той е посят!
Прикачени файлове
DSC01384.JPG
DSC01385.JPG
DSC01386.JPG




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот kris11 » Сря 18 окт 2017 19:47


Форски какво е това оранжевото в дясно и как е закрепено ?

Понеже сме с еднакви конструкции ще питам как уплътни вратите , прозорчетата ?
Аз от страната на пантите отвътре с държач за стъклопакет / извита форма като С с 2 гумени уплътнителя. А по отваряемата част с прорязан Н профил . На Н профила изрязана лявата горна част на Н , долната част на Н профила влиза в поликарбоновия лист на вратата / прозореца.Едната част на Н профила е по = дълга от другата - използвам нея. Ако не е ясно мога да напр. снимки.
Това не съм го открил аз, взаимствам го от руски клип в Ютуб. Линка е :
https://www.youtube.com/watch?v=tfyVzrVJr4k след 20 мин е за уплътняването с Н профил.
Най-евтино ги намерих в : http://www.ecoplastica.eu/bg/page/tseni.html - работят с Еконт. 6м са 11,20 лв, навиват го при изпращане на кръг с диаметър около 1 м
Въобще при руснаците има мн полезни неща.
За следващия сезон съм задължително с комарници. Трябва да измисля как ще е с капандурите и хидравличните цилиндри по уплътняването. Пиша вс. това заради Тута та / тута абсолюта/, която се появи/.
Като оскубя домата ще направя профилактика с поне 2% формалин на всичко и 4-5 серни димки / сяра с фитил в консервена кутия - супер задушлива комбинация/ за мен/ :horror :horror :horror

Последна промяна от kris11 на Чет 19 окт 2017 10:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот forski » Чет 19 окт 2017 8:06


Това оранжевото е клетка за птици, с две амадинки вътре :biggrin
Нарочно сложих оранжерията вътре в двора, за да е максимално на завет и да е лесна за обслужване, инъче отзад и отстрани има още два декара място. Поради тази причина, не съм и укрепвал кой знае колко, от двете страни по-дължина съм закопал по три циментови кола, и съм ги привързал със големи скоби към краката на парника. На втората снимка, единия циментов кол се вижда. За момента при много силен вятър няма мърдане, или повдигане от земята. Не съм изолирал нищо, както е сглобена така си стои, но ще мисля вариант да оправя фугите на вратите.
Сериозни вредители не съм имал, ако се появи нещо пръскам със стандартните инсектициди, които се продават в агро-аптеките.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот kris11 » Чет 19 окт 2017 19:25


отвътре с държач за стъклопакет ...179
отвън с Н профил ...780
Белите ленти са Al винкел 20х20 цепнат на циркуляр. Винкела е с 6м дължина , но резнат на по 2м
При стандартното закрепване на поликарбона по вратите не ляга плътно.
Не налагам мнение , а давам проверено решение.
Офф на снимките се вижда конденз - вратите са затворени вечер и ги отварям към 15-16 часа. Ако печч като отида темп . е 25-28 гр вътре , отварям и спада, към 17:30 затварям вече е 23-25 гр.
Сега готвя капандурите - 4 бр , по шаблон от гъга на парника ми огънаха горещо поцинкован профил 20х20 /общо 6м / 2х3м/ за 14 лв .Ляга идеално по дъгата на профила на парника.До пролетта ще натъманя 4 странични джама / капандури. В ранна пролет ще поръчма на кЕтайците 4 хидравлични цилиндри ,че да дойдат до лятото.
Относно пръскането е ясно , но Тутата се появи не само при мен. Това означава, че догодина ще е в повече, което означава , че ще се киха за Нимазал
Прикачени файлове
IMG_20171019_171554179_HDR[1].jpg
IMG_20171019_171459780[1].jpg


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот iliqn_d » Чет 19 окт 2017 20:39


forski написа:
Rqhovo написа:Колега може ли да кажеш коя фирма го прави и какви пари излиза.И аз се замислям догодина да правя пролетта една оранжерийка.


Моята оранжерия я купих от тук http://parnici.bg/oranzheriya-primaterra-plus/
6х3м. тогава беше на промоция за 1000лв. Конструкцията е метална, поцинковани профили и поликарбонат. Изпращат по-куриер, със жената я сглобихме за няколко часа. Трябват ти, винтоверт, макетен нож и ножица, всичко останало е в комплекта.
След няколко седмици марулите и спанака ще са готови за ядене :biggrin

Здравейте колеги,цената е 4000лв., а това е фирмата която ги произвежда и сглобява
DSC_1959.JPG

А ето и как изглежда отвътре
DSC_1960.JPG


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот kris11 » Пон 23 окт 2017 11:07


Предложение :
Някой модератор да отцепи темата за парник и да си пишем в нея по проблеми, решения съвети и т.н.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта