Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот iliqn_d » Нед 01 окт 2017 21:05


Здравейте колеги,имам молба към по-запознатите с материята.Интересува ме, на колко метра от съседния имот мога да си построя парник.Четох за някакво отстояние от 3м. и 5м.,но не разбрах дали не става дума само за сгради,та ако може съвет.
Поздрави и благодарности предварително.




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот Pet_rov » Пон 02 окт 2017 9:22


Доколкото съм чувал, тия отстояния са май само за сгради, които имат бетонна плоча - масивни. За парник едва ли има такова изискване.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот kris11 » Пон 02 окт 2017 13:46


Pet_rov написа: За парник едва ли има такова изискване.

Зависи, а автора не е уточнил какво разбира под парник / конструкцията/ .Ако лее бетон за стъпки май отива към непремстваем.
Не е уточнил и каква е оградата към съседния имот. Ако е плътна / блокчета, метални пана ще има засенчване/. Ако пък съседа в бъдеще ще вдига плътна ограда да се има в предвид засенчването.
Друго много важно е наличието на дървета в близост до парника - при силен вятър , буря/клон в/у парника.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот Pet_rov » Пон 02 окт 2017 14:02


Това само авторът го знае...


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот iliqn_d » Пон 02 окт 2017 17:03


Здравейте,парника ще е от метална конструкция с поликарбонат,без бетон от долу.Наблизо няма дървета, а оградата е обикновена от мрежа.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот kris11 » Пон 02 окт 2017 18:56


iliqn_d написа:Здравейте,парника ще е от метална конструкция с поликарбонат,без бетон от долу.

Това чудо знаеш ли каква ветрова площ има ?? Само със забучени в земята на 20-30 см кваратни профили въобще не е устойчиво на буря. Под бетонни стъпки имам в предвид профила в земята с по 2 напречни разпорки от арм,желязо ф 6/8 и бетонна стъпка.
Това ,че до съседа ти е мрежа и ниска оградата- не си застрахован,че утре той или наследниците му ще вдигнат висока ограда. Спази си 3м за да нямаш засенчване в бъдеще. може пък да му кфене да си набучи туи :mrgreen
П.П. Тази пролет градих и бях като теб. реших си на разстояние съседа ми има 4м ламаринена ограда до началото на парника, но не съм сигурен,че утре няма да продължи да се огражда с бастиони,Абе голям страх камери на 100места,високи железни плътни врати ,поне 20 прожектора,,,,


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот iliqn_d » Пон 02 окт 2017 19:55


kris11 написа:
iliqn_d написа:Здравейте,парника ще е от метална конструкция с поликарбонат,без бетон от долу.

Това чудо знаеш ли каква ветрова площ има ?? Само със забучени в земята на 20-30 см кваратни профили въобще не е устойчиво на буря. Под бетонни стъпки имам в предвид профила в земята с по 2 напречни разпорки от арм,желязо ф 6/8 и бетонна стъпка.
Това ,че до съседа ти е мрежа и ниска оградата- не си застрахован,че утре той или наследниците му ще вдигнат висока ограда. Спази си 3м за да нямаш засенчване в бъдеще. може пък да му кфене да си набучи туи :mrgreen

Мерси за съвета и споделеното.


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот iliqn_d » Нед 15 окт 2017 9:59


Здравейте колеги,парника е готов, 10х8 с поликарбонат,фермите са от алуминиеви тръби,набити са към 60см.в земята,надявам се че няма да има проблеми с устойчивоста.
DSC_1925.JPG
DSC_1924.JPG

Изработен е от фирма,някой ако иска мога да го снимам и отвътре.
Дръпнахме го на около 4м. от съседите.
Поздрави!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот Pet_rov » Нед 15 окт 2017 19:42


Станал е чуден, богата реколта ти пожелавам


Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот Rqhovo » Нед 15 окт 2017 19:54


Колега може ли да кажеш коя фирма го прави и какви пари излиза.И аз се замислям догодина да правя пролетта една оранжерийка.


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот iliqn_d » Вто 17 окт 2017 8:07


Pet_rov написа:Станал е чуден, богата реколта ти пожелавам

Благодаря колега,ще падне копане!


iliqn_d
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 авг 2017 0:55
Автомобил: Пасат
Двигател: AWT 2004
Местоположение: гр.София

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот iliqn_d » Вто 17 окт 2017 8:21


Rqhovo написа:Колега може ли да кажеш коя фирма го прави и какви пари излиза.И аз се замислям догодина да правя пролетта една оранжерийка.

Има лепенка на него със името, сайт май и тел.,ще снимам и пусна,ако може тук
За точната цена трябва да питам,по спомени някъде около 4хил.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот forski » Вто 17 окт 2017 10:14


Rqhovo написа:Колега може ли да кажеш коя фирма го прави и какви пари излиза.И аз се замислям догодина да правя пролетта една оранжерийка.


Моята оранжерия я купих от тук http://parnici.bg/oranzheriya-primaterra-plus/
6х3м. тогава беше на промоция за 1000лв. Конструкцията е метална, поцинковани профили и поликарбонат. Изпращат по-куриер, със жената я сглобихме за няколко часа. Трябват ти, винтоверт, макетен нож и ножица, всичко останало е в комплекта.
След няколко седмици марулите и спанака ще са готови за ядене :biggrin


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот kris11 » Вто 17 окт 2017 11:04


forski написа:Моята оранжерия я купих от тук http://parnici.bg/oranzheriya-primaterra-plus/
6х3м. тогава беше на промоция за 1000лв. Конструкцията е метална, поцинковани профили и поликарбонат. Изпращат по-куриер, със жената я сглобихме за няколко часа. Трябват ти, винтоверт, макетен нож и ножица, всичко останало е в комплекта.


И моята е оттам 10х3м , само,че е монтирана в/у основа висока 60 см.Конструкцията е : вертикални 30х30мм през 1м бетонирани в стъпки в земята. В долния /до земята/ рамка от профил 20х20 мм .Горните краища са подрязани на нивел и нова рамка от 20х20мм.
Загубих много време със заварки. :beat_butt2 Късно ми дойде мисълта 2 те рамки да ги прихвана с М6 болтове за вертикалните.

И двамата помислете за подпори под билото /колове, греди с по 1 плоска дъска оттдолу в случай на обилен снеговалеж.
Аз ще си взема гредички 4х4 или 6х6 см / каквито намеря / и през 2 м подпорка
Офф в тубата има клип:
https://www.youtube.com/watch?v=G-sGtR0NrQM
При тази констр. Киновская не е от тръби или квадратен профил , а огънат от рода на Z профил от ламарина.Поддал е огънатия профил.
П.П. Парниците вземт поликарбона от Панхим -Ст.Загора иго продават на 86,05 лв листа
П.П.2 Форски аз още имам домати и краставици в парничето , даже и цъфтящи има :drunk , а трябва да буча лук,чесън и салатките вече :screwy
Re
снимки от днес с телефона
А последната е от олекотената супер тунингована версия / 1 стъпка преди сваляне на таблото заради радиаторче парно :wink
Прикачени файлове
IMG_20171017_160441488[1].jpg
IMG_20171017_160416077[1].jpg
IMG_20171017_160406254[1].jpg
IMG_20171017_123422083_HDR[1].jpg

Последна промяна от kris11 на Вто 17 окт 2017 19:16, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Питане за парник - на колко метра от съседния имот мога да си построя парник

Мнениеот forski » Вто 17 окт 2017 11:29


Довечера ще снимам моята, доматите и краставиците ги разчистих, сега е само на марули и спанак, чесъна и той е посят!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 226 госта