Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Iezekil » Чет 05 окт 2017 20:10


И какъв е другия ред?И никакъв знак да няма,синия е преди жълтия.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот VWGT » Чет 12 окт 2017 17:21


със сигурност няма да е "червен, жълт, син"


Потребителски аватар
ivailo_slavov
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 22 апр 2017 18:54
Автомобил: AUDI A4 Quattro
Двигател: BRD
Местоположение: Североизток

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот ivailo_slavov » Чет 12 окт 2017 20:03


И аз съм за "червен, син, жълт" - червения е ясен, а жълтия трябва да пропусне синия, защото се движи "направо" и е с предимство.
Просто, жълтия не е длъжен да спре, ако няма коли, а синия е длъжен. Самото кръстовище има логика, защото по пътя "без предимство" в единия случай може да има хубава видимост, а в другия където е "стопа" да няма - това е според мен.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 12 окт 2017 20:46


Има логика само в тъпата листовка(ако стуацията е от листовка де) Аз до сега не съм виждал такова кръстовище-единия да има СТОП,а срещуположния-знак за пресичане на път с предимство.


uomoto
Мнения: 280
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 11:51
Автомобил: MK4 PD
Двигател: 1.9 TDI 131
Местоположение: Кеймбридж

Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот uomoto » Пет 13 окт 2017 12:21


Ето, защо ставали катастрофите. В тази ситуация не трябва да има никакъв спор, а всички да са наясно, че жълтия е длъжен във всички случаи да пусне синия, който си върви в правата. За червения е ясно. И, да, точно така се слагат знаците; стоп и пропусни движещите се по пътя с предимство. Човек да го е страх да кара значи...


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот ivo_555 » Пет 13 окт 2017 13:08


Червен, син, жълт. Какво общо има стоп или триъгълник, за реда на преминаване.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Vlad777 » Пет 13 окт 2017 13:18


Водния дух1 написа:Аз до сега не съм виждал такова кръстовище-единия да има СТОП,а срещуположния-знак за пресичане на път с предимство.

Не зная за Русе, но в София е пълно с такива кръстовища.

Едно, за което се сещам веднага в София е на долния край на Семинарията - пл. Велчова завера. Пътят на трамвая (Бул. Джеймс Баучер) е с предимство. Тези, които се качват по Св. Наум от х-л Хемус нагоре имат тръгълник. Тези, които идват отгоре в посока х-л Хемус имат стоп.

:arrow Ето линк


П.П. Веднага намерих такова кръстовище и в центъра на Русе - бул. Генерал Скобелев и ул. Борисова. :arrow линк


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 13 окт 2017 17:50


Eее,наистина бе.Аз не съм се заглеждал,щото тоя светофар си работи винаги. Но както и да е: за мен е тъпо едните да имат стоп,а другите обърнат триъгълник.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот ivo_555 » Пет 13 окт 2017 19:16


Кое да му е тъпото, двата знака значат едно и също, и два стопа да са, и два триъгълника, и стоп и триъгълник, правилата за преминаване са абсолютно едни и същи.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Barboukov » Пет 13 окт 2017 22:01


Водния дух1 написа:Eее,наистина бе.Аз не съм се заглеждал,щото тоя светофар си работи винаги. Но както и да е: за мен е тъпо едните да имат стоп,а другите обърнат триъгълник.

Чак винаги... Я мини след 22ч...


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот ivo_555 » Вто 17 окт 2017 18:54


Тук като, че ли няма голям интерес към тази ситуация, но из фейса тази картинка циркулираше доста. В началото доста се забавлявах докато чета какви ли не абсурдни обяснения как жълтия трябвало да мине преди синия, в един момент това ми стана доста плашещо, като се замислих, че тези хора всъщност шофират срещу мен по пътищата. Все още недоумявам как може един човек шофиращ, имащ книжка, ако ще и купена да е, да не знае, че при ляв завой с предимство е насрещно движещия се!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Stivi » Вто 17 окт 2017 19:12


ivo_555 написа: в един момент това ми стана доста плашещо, като се замислих, че тези хора всъщност шофират срещу мен по пътищата.

И с какво точно те плаши това ,че някой ще седи напук на правилата да те чака ти да минеш въпреки че си без предимство ! Много повече трябва да се страхуваш от тези, за които знака стоп е "..сложен от ония тъпаци с фуражките да ми убиват скоростта..." :a045


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот ivo_555 » Вто 17 окт 2017 19:22


И според теб ли жълтия е с предимство?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот Stivi » Вто 17 окт 2017 19:31


Да предположим,че според мен жълтия е с предимство,питам-по какъв начин това може да бъде опасно за останалите участници в движението ???


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Я да ви видя в тази ситуация.... каква е последователността на това кръстовище ?

Мнениеот ivo_555 » Вто 17 окт 2017 19:47


Ами ако мислиш, че жълтия е с предимство, то няма какво да коментираме. [emoji88]



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта