Казус с незаконна барака!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Казус с незаконна барака!

Мнениеот gergeto » Съб 28 окт 2017 22:37


ОК , излизам от темата. Явно вярвате в ''работещото'' законодателство , а аз на очите си . Може би ние в провинцията сме друга планета... :no




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Казус с незаконна барака!

Мнениеот icoico » Съб 28 окт 2017 22:58


gergeto написа:...Явно вярвате в ''работещото'' законодателство , а аз на очите си . Може би ние в провинцията сме друга планета... :no


Ами аз от най- забутаната провинция пример ти давам, дълбините на Родопите :smile Освен това, въпросът беше:

Stivi написа:... има ли общината законово основание да...


На него и отговорих, мисля.


Потребителски аватар
BS
Мнения: 605
Регистриран на: Пон 05 май 2008 16:46
Автомобил: A6
Двигател: BAU
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Казус с незаконна барака!

Мнениеот BS » Съб 28 окт 2017 23:13


По принцип законите за всички са еднакви. Но в казуса, Колега който си описал..... и щом има жалба в съответната институция за незаконен обект, съответната институция ще излезне с някакво становище, което в повечето случай е Заповед за премахване.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Казус с незаконна барака!

Мнениеот Stivi » Съб 28 окт 2017 23:54


icoico написа:Четете бре:

Stivi написа:...Сега един от съсобствениците е подал сигнал за незаконните постройки, и те ще се съборят /и без това са пред срутване/...


Общината никъде не влиза,има си ДНСК за целта. И като гледам вероятно вече има заповед за премахване на постройките, иначе нямаше да има тема.

Може би съм се изразил неправилно,все още няма решение от "компетентните органи", които ще дойдат на оглед след десетина дни,просто имах предвид, че нямам проблем да ги съборят,просто не искам аз да плащам за това /колкото и малка сума да е/, и да правя кеф на боклука дето се заяжда. Въпреки че той ще е прецакания от цялата работа,понеже както се разпростираше из целия двор с боклуците си,така сега ще се задоволи с 1/4 която му се полага и ще следя с линийката да не прескочи границата... :newsm66



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта