След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Iezekil » Пон 13 ное 2017 8:36


Насажда се някаква грешна представа към автомобилите на дизел си мисля.Старите трошки намалят във времето,а пък за богата държава като Сингапур кво да говорим?Най-голямото контейнерно пристанище в света и сигурно корабите в него бълват теменужки?Химическа промишленост и пр.и тревата е зелена защото нямат дизели?ЖП транспорта им на какво ли е?И като нямат лични автомобили,що се опасват с магистрали?
Скоро давах репортаж за броя на безстопанствените кучета....та се зачудих,че мерките с кастрирането,приютите,че и екирисажите са поне на 15-20 години,далеч над средната продължителност на живота на уличното куче,а ефекта е обратен?Да не стане така,да се забранят дизелите някъде,а смога да остане?




Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот netizen » Пон 13 ное 2017 8:46


Естествено, че ще остане смога. Особено за мръсни градове като София например. В кой европейски град има два пръста пепел по улиците?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот forski » Пон 13 ное 2017 9:30


Почти 2020г. моята улица която е над 100м. дълга от почти 10години няма асфалт, караме в кал, камъни и мизерия, тея хора ме карат да си купувам електромобил, като ми обесняват че в Хелзинки и Париж също били съгласни да си купят :banghead :screwy


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот hvp800 » Пон 13 ное 2017 10:19


forski написа:, тея хора ме карат да си купувам електромобил, като ми обесняват че в Хелзинки и Париж също били съгласни да си купят :banghead :screwy

Нашите управлявващи общо взето така действат , основния довод за всичко е - така казаха на запад !
И сегашната опозиция са същите л@йна , да си не помисли някой , че задълбавам в политиката.
Тенденцията е да няма дизелови коли и това ще се случи скоро , а преди 10-на години , същите потребители бяха стимулирани да купуват "печки" , и пак със същата мотивация ,с която сега ги забраняват - екология.
Кой , каквото и да казва , ВИНАГИ става дума за пари.
По темата - твърдо за стриктен технически преглед , и всяка неизправност ( не само катализатора ) да се наказва от закона.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот kris11 » Пон 13 ное 2017 10:20


Aбе говорите за стари таралясници, но има и нови кадилници и димилници. При потегляне от светофар -черни завеси.
Кади след 2008 г на Пфанер дими в бяло с недоизгоряла нафта


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот MMX » Пон 13 ное 2017 10:21


bitsmart написа:Като цяло колата трябва да бъде лукс, а не всеки прошляк да може да кара и да трови всички. Бях в Сингапур тая година, там колата е ултра-мега лукс, а Сингапур е третата най-богата държава на планетата и коли имат само "избраните", че дори сега ако сте чули по новините наскоро - забраняват до 2020 г изобщо да се регистрират нови коли в Сингапур. Та Сингапур е колкото софия, но живеят 6 милиона души и няма изобщо задръстване, небето е толкова синьо, а тревата е толкова зелена, защото няма баварци и голфове ;) Абе изобщо е рай и не ти трябва изобщо автомобил, защото има безбройни начии за пътувана + такситата са по-евтини от София :D
На другия полюс са батаци като България и Китай, където всичко се качило на кола и пуши. Трябваше да пътувам за Пекин по работа след нова година, ама реших да го отложа за лятото щото там за 1 седмица дишане сигурно ще се разболееш от рак в месеците като тия мизерници се топлят на въглища и 20 милиона хора са се качили на колите...
Аз предпочитам да е като в Сингапур, за всички ще е по-здравословно.

Не разбрах за София ли говориш или за България? Или смяташ, че Сингапур е по-голям от София - следователно в цяла България може да караме без коли, защото в София има метро навсякъде?


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот bayspiro » Пон 13 ное 2017 20:37


Колега, ти да не си нещо аутовеган? :mhihi :mhihi Ша ни връщаш у пещерите? Открил си лаптоп на свещи? Не прекалявай със салатата колега! :a096 :a096 :a096 :a096


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот muns61 » Пон 13 ное 2017 21:06


Уловката е друга. Имате кола без катализатор, на която не плащате редовно гражданска. Дерегистрират я служебно. И умира.


Hambo
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 05 окт 2017 8:58
Автомобил:
Двигател:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Hambo » Вто 14 ное 2017 9:18


Да знаеш, че няма да мога на всичките да ви плащам парното. КомунизЪмът за щастие си отиде, когато едните бачкаха, за да плащат парното на другите.


Като не можеш, не давай глупави акъли! Хората от векове се топлят на твърдо гориво, по тая логика, досега кислород да няма на планетата!

Колкото до комунизЪма, това е дъвка за неособено интелигентни, поддаващи се на днешната, гьобелсовска пропаганда! Като гледам, май ти и сега си от "небачкащите"?


Проблемът не е в катализаторите, а в пренаселеността с коли, някои хора имат по две и повече! Трябва да има стимули за неползването им, особено в работни дни и пикови часове, ама в София са на обратния принцип, забравихте ли, как шоково увеличиха билета за градския транспорт?
Колкото до данъка, нека сме наясно, че това е ДАНЪК, а не екотакса, и винаги по-скъпите возила, ще се облагат по-високо, а не обратното! Иначе ще е все едно, един пушач с 600 заплата да дава повече данък, от непушача с 2000!


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот toraborat » Вто 14 ное 2017 11:31


Увеличиха билета, за да накарат хората да си вземат карта и да се ползва по-редовно градски (като имаш за един месец предплатено). Годишна карта за цялата градска е левче на ден...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Iezekil » Вто 14 ное 2017 14:52


Само дето на такива теории ефекта е обратен...аз бих предпочел да давам по 2 лв. на ден,отколкото да им предплатя 365лв. на куп...


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот JuStan » Вто 14 ное 2017 16:16


Да дам и моите 5 стотинки по темата :)
крайно време е да се забрани или поне да се обложи с подобаващо висок данък всички мпс-та , които не покриват определените еко-норми , а не както е сега трошките с минимален данък, по новите и екологични возила с висок!
Истински контрол при ГТП и истински санкции за нарушителите и от двете страни !
също да се има в предвид колите на газ/метан, че спадат към екологичните и да има данъчни облекчения за тях !
също да се сложи прогресивен данък за 2-ро/трето возило регистрирано на човек/семейство/адрес
платено паркиране навсякъде в София - безплатно за едно возило по местоживеене и жестоки глоби за паркировачи по тротоари и зелени площи !

само с такива мерки - нещата могат да мръднат в правилна посока по отношение на трафик, еко, и култура на шофиране !


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот forski » Вто 14 ное 2017 16:42


Данъка не е ЕКО такса, по-тази логика да ударим на сиромаха Кадета с 500лв. данък, а на бай гъзар Бентлито с 11лв.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот icoico » Вто 14 ное 2017 23:09


Hambo написа:... Хората от векове се топлят на твърдо гориво, по тая логика, досега кислород да няма на планетата..


Хората преди два века са били къде 900 милиона бройки. Днес гоним осмия милиард. Не всеки проблем може да бъде обяснен логично, просто и накратко.

П.С. В момента живея предимно в неголям град с доста развита мебелна промишленост и отопляващ се предимно на твърдо гориво. Еми в студени безветрени вечери пушекът от ПДЧ, МДФ и всевъзможни други мебелни отпадъци, с които нЕкои комшии се опитват да се топлят направо засяда в дробовете :twisted :censored2 :banghead


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Somi » Сря 15 ное 2017 9:20


Таз работа с мобилните проверки на пътя ще излезе ялова, КАТ умишлено не пишат в талоните на малолитражките кое евро е колата за да няма намаление на данъка. Та с тази глупост дет я гласят няма да стане щот в талона ми не пише на какво евро трябва да ми отговаря колата и могат да пият студена вода. Да попитам "Учителката" ще ми даде ли някакъв бонус че не замърсявам щот съм беден и карам на газ или метан? Дори и да си си взел меге супер дупер нов хибрид и са МЕНТЕ горивата аз как да покрия нормите, щот има и такъв случаи хибрит сипва 100 октана щот така пише и колата отказва да запали щот не е 100 октана и от там пътна помощ. Та кога някои в тази държава ще си свърши работата, примерно КАТ при регистрация, завишаване на изискванията за горивата и контрол на същите и после да търсят проблема при мен?Или и таз работа ще е кат менте гражданските ти си плащаш имаш полица, стикер, картончета и кво ли не, ма не е регистрирана и като те спрат ти пишат акт и ти прибират тескерето нищо че измамата е направена от застрахователен брокер ти го ядеш, а не брокера. И тук ли ще е така сипваш МЕНТЕ гориво мерят и без кола докато си я оправиш кво съм аз виновен?



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта