След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот forski » Сря 15 ное 2017 12:26


А кога тая държава ще започне да създава благоприятна бизнес среда с цел привличане на чужди инвестиции, с цел повишаване на жизнения стандарт на хората? Кога ще се пребори корупцията, кога ще се реформира здравеопазването, кога ще се повиши нивото на средното и висше образование?
За да могат същите тези хора вече реформирани, образовани, и работещи в модерни предприятия, за заплата а не за социална помощ, не на сила, а по-своя воля и с усмивка на уста да отидат до съответния шоурум и сами да си купят новата кола. Която ще отговаря на всички изисквания за безопасност, и на всички еко норми!




JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот JuStan » Сря 15 ное 2017 13:43


е хубава работа!
държавата не е някакво абстрактно понятие!
това сме всички ние!
и докато всички ние се примиряваме и сме пасивни -така ще бъде !
нямаме гражданско общество, нямаме желание да се борим с пороците - седим и чекаме все някой друг да свърши нещо (в нета сме революционери нямащи равни), и все държавата ни нещо виновна и крива, и затова най-голямата гордост е да прецакваш държавата (всъщност цакаш само себе си)

НЕ СТАВА ТАКА !

и това, че Българинът е беден е най-голямата лъжа, която ужасно мразя да чувам!

Българинът е преди всичко мързелив, тарикат на дребно, нагъл и завистлив - и най лошото е, че смята,че е център на света, с който всички други трябва да се съобразяват и законите важат за всички, но не и за него - 50 години комунизъм и сегашен пост-комунизъм са си казали свето !
примери - безкрай, като вселената.

Аз съм Българин и ме е срам, че стигам то тези констатации!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот forski » Сря 15 ное 2017 14:01


JuStan написа:е хубава работа!
държавата не е някакво абстрактно понятие!
това сме всички ние!


Кои сте тези Вие, не съм останал с впечатление че Вие можете да влияете по-какъвто и да било начин на решенията които вземат държавните органи, свързани с управлението на обществото.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот JuStan » Сря 15 ное 2017 14:19


ами точно сегашното управление на държавата (не коментирам, колко е лошо или добро) е изключително, даже прекалено чувствително на тема граждански натиск !
лошото, е че такъв почти липсва, или се проявява само ако решат да му сложат акциз на ракията или шкембето !!!
промяната в обществото се случва от долу нагоре, а не както на нас ни се иска от върха!
когато почнем локално - долу в ниското ниво да си разчистваме и пооправяме кочинката, ще можем да поискаме и оборите да изринем и почистим!

и понеже сме авто-форум една прекрасна инициатива даваща ни в ръце инструмент да влияем пряко върху културата на пътя - приложението и сайта на Гражданите, ако започнем повече хора да го използваме ще се усети пряк и незабавен ефект в заобикалящата ни действителност.
Защото за съжаление в днешното време културата на пътя е пряко свързана с културата в живота !


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот Stivi » Сря 15 ное 2017 19:37


JuStan написа:ами точно сегашното управление на държавата (не коментирам, колко е лошо или добро) е изключително, даже прекалено чувствително на тема граждански натиск !
лошото, е че такъв почти липсва, или се проявява само ако решат да му сложат акциз на ракията или шкембето !!!
промяната в обществото се случва от долу нагоре, а не както на нас ни се иска от върха!
когато почнем локално - долу в ниското ниво да си разчистваме и пооправяме кочинката, ще можем да поискаме и оборите да изринем и почистим!

Брей,как си написал това дето си го мислех :wink :th_up


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот richko25 » Сря 15 ное 2017 19:56


....

Последна промяна от richko25 на Пет 10 сеп 2021 17:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот forski » Сря 15 ное 2017 20:27


Аз нямам нищо против старите неизправни автомобили да бъдат спирани от движение, както нямам нищо против да не бъдат регистрирани, или да не могат да минат тех. преглед! Моята кола е изрядна, и нямам никакви притеснения дали или ще мине преглед, и дали ще бъде проверена!
Имам против лицемерния начин по-който се поставя въпроса, и начина по-който за пореден път секирата започва да работи отдолу нагоре! С ясното съзнание че тези в/у които първо ще удари нито имат друг избор, нито им се предлага такъв.
Защо не се започне от стриктен контрол спрямо, големите инд. замърсители, малки и средни фабрики и предприятия, заводи, остарял фирмен транспорт, общински и държавен транспорт, строителна техника, разделно събиране, депониране, рециклиране на отпадъщи. Незаконна сеч, застрояване на зелени площи, на паркове и градинки. Презастрояване в морски и зимни курорти ... що пак се фанаха първо за на бай Пешо Кадетчето ве маа му стара :banghead


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот muns61 » Сря 15 ное 2017 20:29


Ми щото е най-лесно...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот forski » Сря 15 ное 2017 20:44


Първо че е най лесно, и второ че то друго за облагане няма, всичко останало е тяхно :no
Прикачени файлове
9cc8ebf287c6b82b795412da160.jpg
-Този господин ще плати сметката ...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот MMX » Чет 16 ное 2017 14:45


JuStan написа:е хубава работа!
държавата не е някакво абстрактно понятие!
това сме всички ние!
и докато всички ние се примиряваме и сме пасивни -така ще бъде !
нямаме гражданско общество, нямаме желание да се борим с пороците - седим и чекаме все някой друг да свърши нещо (в нета сме революционери нямащи равни), и все държавата ни нещо виновна и крива, и затова най-голямата гордост е да прецакваш държавата (всъщност цакаш само себе си)

НЕ СТАВА ТАКА !

и това, че Българинът е беден е най-голямата лъжа, която ужасно мразя да чувам!

Българинът е преди всичко мързелив, тарикат на дребно, нагъл и завистлив - и най лошото е, че смята,че е център на света, с който всички други трябва да се съобразяват и законите важат за всички, но не и за него - 50 години комунизъм и сегашен пост-комунизъм са си казали свето !
примери - безкрай, като вселената.

Аз съм Българин и ме е срам, че стигам то тези констатации!

Някакво блогерче ли си или млад неориентиран фантазьор?


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот JuStan » Чет 16 ное 2017 14:49


ами далече си много от истината - кой съм и какъв съм !
но пък имаш явно някакъв проблем с това, което съм написал?


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот MMX » Чет 16 ное 2017 15:16


Проблем нямам, имам забележки. Дрънканици всякакви, с прояви на неграмотност, но за сметка на това си уверен в правотата си.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот JuStan » Чет 16 ное 2017 15:28


можеше да си кажеш забележките,
вместо да се опитваш да даваш квалификации и да обиждаш, но пък това е типично за бг-хейтъра-разбирач от всичко, но когото ,като свършат аргументите започва с обидите и квалификациите !


kestrel
Мнения: 19
Регистриран на: Съб 16 сеп 2017 18:45
Автомобил: Голф-3 variant
Двигател: 1_9 TD AAZ 1994
Местоположение: Варна

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот kestrel » Чет 16 ное 2017 15:44


Абсолютно е прав JuStan! Много хора плюят всичко и всички наред,но ако ги попиташ : " Добре,ти какво ще направиш,ако си на мястото в управлението на държавата"? ..."Ами не знам,те за това са там да оправят нещата". В много предприятия-държавни и частни даже,се работи не повече от 6ч. Единици са тези,които си изработват 8-те. Но всички искат по големи заплати и превилегии. Вземете полицията-вършат си максимум 30% от работата,няма ги никакви по улиците но ...искат още пари! Преди 2 дена: на светофара едно пишлеме пресича на червено,пресечи и дойде до мене:" Не виждаш ли ,че е червено,далтонист ли си"-"Абе ти ли ще ми кажеш,бе ей.."-отговори ла...ното! Стои обаче на платното и в това време една кола го удари с огледалото, то залитна и ако се бях дръпнал,щеше да заоре с носа! Ето,не малко хора са такива - не ги интересува спазването на законите,гледат да се изтарикатят и за всичко имса им виновни другите и държавата.


bitsmart
Мнения: 38
Регистриран на: Пет 08 ное 2013 17:07
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: След Нова година няма да се регистрират коли без катализатор!

Мнениеот bitsmart » Чет 16 ное 2017 15:49


MMX написа:Не разбрах за София ли говориш или за България? Или смяташ, че Сингапур е по-голям от София - следователно в цяла България може да караме без коли, защото в София има метро навсякъде?


За София - да се забранят изобщо старите коли, който иска да пътува извън София да си спира трошляка на паркинг извън околовръстното и да си се качва от там и да си ходи където иска.
Не виждам смисъл от автомобил в града, точно най-богатите и най-развитите страни са тези в които колата е ненужна и е скъпо удоволствие, освен Сингапур, същото е в Холандия, Белгия, Швеция, Норвегия и Финландия - все супер богати държави в които хората карат предимно велосипеди, возят се на градския транспорт и дишат чист въздух. Само супер простия българин, който е най-големия клошар в сравнение с тези държави не може да се вози в градския транспорт или да кара колело, щото видиш ли, му е под нивото. Нивото с 800 лв. заплата, а финландеца с 3000 евро може :D



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта