Некоректен потребител -BUZZ-

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 13 ное 2017 16:07


Очи гледалИ-очи плакалИ.




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот nikolay_ss » Пон 13 ное 2017 17:25


И с моите джанти така беше станало, без заварки без криво без нз си кво. Накрая давах 100лева на гумаджийницата, че иначе колата не стоеше на пътя.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот dobrin » Пон 13 ное 2017 17:55


Винаги, когато купувам джанти, отивам на гумаджия, той ги "врътва" за 10 лева и всичко излиза наяве. Сега малко ...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот kris11 » Пон 13 ное 2017 18:44


dobrin написа:Винаги, когато купувам джанти, отивам на гумаджия, той ги "врътва" за 10 лева и всичко излиза наяве. Сега малко ...

купих от и бей ,де от Австрия с гуми.Вс Ок без баланс.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот stefarata » Пон 13 ное 2017 21:00


Абе не е много елементарна и сигурна работата и с тази опция "тест " на еконт. Наскоро един ми разправяше как пратил някаква част , купувачът я взема да я тества, ама при теста "случайно " я разменя за строшена такава и я връща като отказана. И продавачът пие мноооого студена вода. Та, на мен ако някой ми предложи да му дам опция тест на джанти например, директно му отказвам. Де да знам как ще ги тества и дали ще си получа същите джанти обратно.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот tomata » Вто 14 ное 2017 8:52


stefarata написа:Абе не е много елементарна и сигурна работата и с тази опция "тест " на еконт. Наскоро един ми разправяше как пратил някаква част , купувачът я взема да я тества, ама при теста "случайно " я разменя за строшена такава и я връща като отказана. И продавачът пие мноооого студена вода. Та, на мен ако някой ми предложи да му дам опция тест на джанти например, директно му отказвам. Де да знам как ще ги тества и дали ще си получа същите джанти обратно.

Това няма как да стане. При тест присъства човека от еконт. Даже за джанти за пръв път чувам тест освен гумаджията не е до офиса на еконт. Ако на някой са му сменили някаква част и може да го докаже може си пусне жалба до еконт и директно прекратяват договора за франчайзинг, отделно има и глоби заложени в договора.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот forski » Вто 14 ное 2017 9:10


В първия си коментар продавача каза че са го излъгали с между болтовото разстояние, та теста е елементарен, сваляш си гумата пред офиса и нанизваш голата жанта да видиш дали съвпадат отворите или шпилките, дали не опира някъде и т.н. За кривото вече няма спасение щом е по-куриер, но щом е от човек винаги може да се отиде при вулканизатор преди сделката и да се завъртят на машината.


Hambo
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 05 окт 2017 8:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот Hambo » Вто 14 ное 2017 10:27


Затова, винаги като се купуват джанти, минавайте през вулканизатор, едно връткане няма да е златно! Имах подобен случай преди години, но си бях виновен сам, продавача също не ги знаеше, направо от кола ги свалихме! Станаха, не ги хвърлих, но си беше галимация да ги пооправят. Оттогава обаче, винаги качвам на стенд, и тогава ги плащам.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот Krasi » Вто 14 ное 2017 11:19


dobrin написа:Винаги, когато купувам джанти, отивам на гумаджия, той ги "врътва" за 10 лева и всичко излиза наяве. Сега малко ...


Това е истината, и сте от един град-да го бяхте направили...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот VWGT » Вто 14 ное 2017 11:36


да не говорим, че гумаджия като види гола джанта веднага мисли първо за изправяне ...

така е при покупка втора ръка, има рискове, които се калкулират в цената и тя се договаря.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 14 ное 2017 11:47


не е нужен и гумаджия, просто сваляте едната джанта от автомобила си и превъртате всичките джанти ,които искате да купите на вашия автомобил. Най - лесно на задно колело ако сте с предно предаване, за да не въртите и полуоски и т.н. просто ползвате шенкелната си ос и главината като баланс машина. Гледате дали подмята някой борд или мотае от основата, чак грамчета не са Ви нужни, видимо ако е права джантата взимате, ако не е довиждане и това е...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот Iezekil » Съб 18 ное 2017 11:28


Аз си купувам джанти,понеделник ги взимам от Еконт.Очаквам пратката да е 30лв. поне,та и да има и да няма криви джанти,взимам ги и после му мисля.Ако взема да гледам и пробвам,че и да връщам,горя с тия 30лв.,с които бих изправил евентуално 2 от 4 джанти.
Не вземам страна,но всеки да има едно на ум.Може и моите стари джанти да са криви,ако тръгна да ги продавам едва ли ще ги въртя на машина и изправям.Карат ме,нямам оплаквания но това не значи че са прави,гумаджията им хака баланса вместо да се разправя,особено ако е без необходимата техника.Щото в моя район най-свестния гумаджия ги загрява с газова горелка по кривото и ги натиска.Туй изправяне много далеко от перфектно,сигурен съм.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта