Некоректен потребител -BUZZ-

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот RO$$KO » Нед 12 ное 2017 16:22


Така случката се разиграва вчера(11.10.2017г.)
Звъна на обява за джанти по телефона питам за състоянието им:Джантите имат ли кривини заварки и тн.?
Отговор:Не не единствено имат леки забележки по бордовете от драскотини.
Ок отидох видях джантите платих ги.Отивам след това на гумаджия за да си взема втулки и да ги слагам на колата при което се оказва,че и 4те джанти са криви.Звъня аз на "господина" при което той ми казва че жена му има рожден ден да съм му звъннал утре да се разберем...
Звъня пак да се "разберем" при което почва да ми се обяснява как не бил знаел за джантите и че проблема си е бил изцяло и само мой и на него не му се занимавало.
Аз му преложих 2 варянта:
Да му върна джантите той да ми върне сумата.
Да си поделим разходите по оправянето им.
Което беше категорично отказано от негова страна!
Да си знаете що за стока е въпросният "господин"
Тел:0878803635
Адрес София Дружба 2 бл.523
Ник:BUZZ




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот IvanMan » Нед 12 ное 2017 16:28


-BUZZ-
memberlist.php?mode=viewprofile&u=711

Има 3 дни за отговор и разрешаване на ситуацията.
След този срок ще бъдат взети мерки от екипа на форума.


Потребителски аватар
-BUZZ-
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот -BUZZ- » Нед 12 ное 2017 18:20


Здравейте, първо искам да разкажа предисторията. Взех въпросните джанти от olx.bg от продавач, който твърдеше че са 5х114.3 с намеренеието да ги ползвам на моя автомобил мазда. Той твърдеше, че е внесъл джантите от чужбина, не ги е ползвал в България и не са криви и заварявани. В последствие се оказа, че не стават на моята кола и с помощта на спирачен диск от мерцедес установих, че истинското междуболтово разстояние е 5х112. Пуснах обява и написах всичко, което знам за джантите по това, което виждам. НИКОГА не съм ги монтирал на кола и няма как да знам, че са криви. Това казах и на човекът, който ме упреква в некоректност, и по телефона и на място. Два пъти казах, че не съм ги пробвал - взел съм ги с уверение, че са ОК, но няма как да го твърдя без да съм сигурен. Въпросният купувач ги оглеждаше доста дълго време, пробва една на колата си и дори видя, че едната била крива по някакви тежести, което аз няма как да знам, защото не съм специалист(ремонтът по негови думи бил по 1лв на цол),уговори ме да му намаля 40лв от цената и ги взе. НЕ сме се уговаряли да ги връща или да му свалям още още от цената при проблем.
След като ми звънна вечерта, в момент, в който се подготвяхме да посрещнем гости на семеен празник, му казах, че не е удобно да говорим и се уговорихме да се чуем на другия ден. Когато ми звънна днес и поиска да ги върне или да му платя половината на 120 лв, които му искат за ремонт му обясних, че няма да се съглася, защото не съм знаел за проблемите, които е открил и, че аз самият съм поел риск, като ги купувам, а нямах и възможност да ги пробвам дори, но не съм търсил отговорност на човека, от който ги взех. Купих джантите, защото много ги харесах и с намерение да си ги ползвам, но и със съзнание, че поемам риск, предвид, че не са нови.
Не съм прекупвач или търговец, не съм измамник и съм гледал винаги да съм коректен, когато продавам нещо. Пак казвам не съм знаел, че джантите са криви и не съм твърдял обратното. Не съм се разбирал нищо за връщане или да плащам половин ремонт. Купувачът си ги огледа достатъчно дълго, ако беше поискал да ги провери при гумаджия преди да ги купи, нямаше да му откажа.

Нека модераторите да решат кой крив, кой прав и дали има някой право да качва снимки на друг потребител и децата му, без негово съгласие, още повече, че предмет на спора е обява, която никога не е публикувана във форума!


perzik
Мнения: 20
Регистриран на: Чет 04 фев 2010 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот perzik » Нед 12 ное 2017 18:33


Нека Роско да обясни обявата му от вчера. Джанти купени за 400 или май 360лв ги пуска на 650, абсолютно перфектни без кривини! Кой измамника сега?

Изображение



п.с. чепика продава ли се? много е шик !


drotomir
Мнения: 625
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот drotomir » Нед 12 ное 2017 18:37


Що не му върнеш парите , продал си некачствена стока , в случая че не си знаел не е извинение , човека е дал пари за нещо което не му върши работа , ако аз ти продам нещо което не работи но видиш ли не съм знаел че е така оневинява ли ме в случая.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот forski » Нед 12 ное 2017 19:01


Последно джантите криви ли са или не, единия купил криви джанти от друг който не знаел, след това ги продава в ОЛХ и пише че не са криви, а иска пари от първия за да ги изправи .... ся криви ли са, или не? Ибаси играчите :mhihi
Честито на следващия печеливш с въпросните жанти :horror


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот hvp800 » Нед 12 ное 2017 19:03


perzik написа:Нека Роско да обясни обявата му от вчера. Джанти купени за 400 или май 360лв ги пуска на 650, абсолютно перфектни без кривини! Кой измамника сега?

Изображение



п.с. чепика продава ли се? много е шик !

Ако това са въпросните джанти , и двамата потребители трябва да дадат обяснение , и най-важното е да се замислят над постъпките си.


Потребителски аватар
-BUZZ-
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот -BUZZ- » Нед 12 ное 2017 19:09


Да, това са джантите. Аз обяснение съм дал и не смятам да се обяснявам повече. Ако решат модераторите, могат да ме блокират.


Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот RO$$KO » Нед 12 ное 2017 19:47


Джантите вече са изправени срещу скромната сума от 110 лв.Който иска може да ги провери където пожелае!
И аз абсолютно нищо неискам вече видя се за какъв човек става дума искам да предпаза и други които ще поемат "риска" с него!
Джантите са купени за 400 лв.
Сваляне на стари гуми и проверка 30лв.
Втулки стругарски 40лв.
Изправяне 110 лв.
Всеки който пожелае да дойде да ги вземе за сумата от 590лв.
За всеки артикул може да се представи докомент при желание!
Освен за джантите!
Джантите са при гумаджийте може да се проверат там или където поискате в София.
За изправянето може да се даде фактура не е проблем!
А едната джанта я познах защото беше балансирана с 110грама тежести от едната страна!
Причината за продажбата е че нито искам да виждам джантите нито "господина"Исках да се разберем като хора той непожела платих си за глупоста.Джантите ги закарах за изправяне веднага след разговора ни днес по обяд след като видях че смисъл да говоря и да се разправям няма!
Небих си позволил да продавам нещо неизрядно за което знам продал съм над 10 коли и незнам колко комплекта джанти седалки и тн.проблем не съм имал.Най малкото да ме наричат измамник за 110 лв.някак си няма как да стане.
Само като му видя наглите писания и полудявам наново..
След като вече разбра че стоката му е боклук нежелае да върне парите срещу връщане което е най нормалното нещо.
Нежелае и да поеме част от разходите по ремонта.
Е много е коректен да знаете и нека повече от приятелчетата му да се включат :banghead .
Нека всеки сам си прецени кой коректен и кой не!
За да си позволя дори да пусна тема има защо!!!
Защото утре ще продаде нещо на някой и да земе да се прибие и той няма да е виновен не е " знаел" купувача поема "риска"


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот dermeister » Нед 12 ное 2017 23:08


А послесно джантите 5х114.3 или 5х112 са?
Прееби другарче е любимата игра на българина, ама тука е и с далавера. :11


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот Petrolhead » Пон 13 ное 2017 9:32


чакай сега, продавачът ако е казал, че ги продава в състояние as is, и че не знае дали имат проблем, смятам че е напълно прав.

купувачът при тази информация, би трябвало да знае за рисковете, да не говорим, че за устновен от него проблем са му направили отстъпка.


Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот RO$$KO » Пон 13 ное 2017 10:30


Продавачат каза единствено и само,че джантите имат леки ужулвания по бордордовете и че са без кривини и заварки по телефона.А не че няма представа за състоянието им!
Свалените пари не са за евентуално кривата джанта а за пазарлака още по телефона го попитах за коментар на цената и той каза,че ще има на място на място се разбрахме за 400 лв.не съм му казвал свали ми едната джанта е крива или нещо от сорта!


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот Petrolhead » Пон 13 ное 2017 11:39


звучи като да не сте се разбрали един друг.

поне на мен ми се струва, че няма умишлена измама от която и да било от страните.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1892
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот stefarata » Пон 13 ное 2017 12:15


Е кое не е измама, да те питат криви ли са джантите и ти да кажеш " не, само чукнато от камъчета" , а те да са стабилно криви? Или това е благородна лъжа :gruebel


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Некоректен потребител -BUZZ-

Мнениеот forski » Пон 13 ное 2017 12:28


Може верно да не е знаел че са криви, за втора ръка боклуци гаранция няма! Па и 18-ки за 400лв.
Единия си купил джанти през ОЛХ за Мазда без преглед, без тест, и след еди си колко време разбрал че междуболтовото не съвпада. Другия ходил, гледал, мерил, пазарил се, и накрая се оказали криви, а ся де?! Толкова ли нямаше един вулканизатор в района да ги врътне и тогава да се купуват?
То много на юнашко доверие цялата сделка, то вярно и парите им толкова ама ...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта