Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот darknessevil » Вто 14 ное 2017 20:57


Здравейте колеги,

Казусът е следният:

За втори път сменям стъкло на автомобила си, поради счупване, но и двата пъти не успяват да ми монтират кората под чистачките, както трябва. Държа да отбележа, че в двата случая ремонтът е извършен в два различни сервиза - първият път в Кобра, а вторият път в Мустанг. Проблемът не е, че кората просто не пасва, а че влиза вода - над ECU, над въздушен филтър и каквато друга карантия се намира в нишата под прозореца.

Последната подмяна се случва преди няколко седмици - не повече от месец. Поръчвам стъкло Pilkington (която фирма е производител на стъкла за Ауди за първоначален монтаж) като ми се заявява, че при смяната кората ще пасне на новото стъкло. При получаване на автомобила забелязвам, че кората не е напасната добре и не може да се закрепи към съответната лайстна - долната, а на въпрос от моя страна човекът от сервиза ми отговаря, че самата кора е стара и "изметната". Отделно от това стикерите ми са съсипани - ГТП е надран с нож (едва се чете), а винетката изглежда като фалшива и стърчи от всички страни - но това сега е бял кахър. Съгласявам се - все пак е 17 годишна пластмаса, взимам си гаранционна карта и касова бележка и си заминавам.

Идва моментът, когато поръчвам чисто нова кора от Порше София - получавам я със съответната фактура. Монтажът си го извършвам аз, защото не е голяма философия, но отново кората не пасва - защипва се в двата края и то не достатъчно стабилно, а в средата (където е ECU-то) човек може спокойно да подпъхне пръст.

Въпросът е - може ли и как да се търси гаранция за извършения ремонт?
Първо до фирма Мустанг, които смениха стъклото, ли да се допитам или директно да се заемам с КЗП?
При евентуална жалба към КЗП какви варианти имам - възстановяване на разходите, монтаж/демонтаж на прозореца или нещо друго?

Благодаря за отделеното време на всички, които прочетат това и изкажат своето мнение.

Поздрави! :th_up




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот stefarata » Вто 14 ное 2017 21:22


Монтираш всичко както са ти го монтирали Мустанг и тогава пускаш жалба до КЗП. След подаденият сигнал към КЗП от там ще се свържат с теб за изясняване на казуса, след това ще се свържат с Мустанг за да чуят тяхното мнение. От КЗП ще те питат ти какво искаш- да ти се възстановят разходите, да ти бъде оправен проблема или нещо друго. Най-вероятно от Мустанг също ще се свържат с теб и ще те поканят да отстранят проблема. КЗП го играят нещо като посредник при разрешаване на възникнал проблем между търговеца и клиента. Ако Мустанг откажат комуникация или нещо се дърпат от КЗП ще те консултират как евентуално да си потърсиш правата по съдебен ред.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот Iezekil » Вто 14 ное 2017 22:10


Елементарната логика е да се обърнеш първо към Мустанг.Още повече,че имаш нова кора и да изискваш детайлите да се напаснат.КЗП е в сучай,че не ти уважат рекламацията.
пп.Нещо ми подсказва обаче,че що 2 фирми постигат еднакъв ефект,може би има някакво усукване самото купе.Това е хипотеза,но също е и логичен извод ...


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот Бай Иван » Сря 15 ное 2017 8:53


stefarata написа:Монтираш всичко както са ти го монтирали Мустанг и тогава пускаш жалба до КЗП. ......


Да добавя само едно нещо към мнението на колегата. Вземи си и бележка за направен монтаж на кората от Порше, въпреките, че те не са го извършили, даже си плати ако трябва, щот Мустанг могат да се хванат за това. В бележката за монтаж трябва да фигурира, парт номера на кората.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 15 ное 2017 9:28


да приемем , че аз съм КЗП и те питам, какво очакваш да направим в случая ? Сменяш два пъти стъкло и двата пъти кората не пасва, купуваш си нова оригинална кора опитваш сам да я монтираш и тя не пасва, дали пък някога е пасвала, какво смяташ, че може да се направи в случая от КЗП да монтират кората правилно ли ?


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот Spas » Сря 15 ное 2017 9:33


Аз съм фен на Мустанг, сменях там доста стъкла, напоследък и на доста скъпа кола. Доволен съм много, разбрани са. Върни се там и обясни, преди КЗП. Ако са разумни, ще те чуят. Според мен и ти имаш частична вина, защото е трябвало да отидеш с новата кора още при втората смяна.


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот darknessevil » Сря 15 ное 2017 11:33


Iezekil написа:може би има някакво усукване самото купе.Това е хипотеза,но също е и логичен извод ...

Не казвам, че е невъзможно - все пак е автомобил на 17 години, но от 4+ е при мен ... все щеше да се забележи нещо при поддръжката, а такава не му липсва.

DoH_KuXoT написа: какво смяташ, че може да се направи в случая от КЗП да монтират кората правилно ли ?

Не, колега - не очаквам КЗП да извършат монтажа. Лично аз смятам, че и в двата случая стъклото не е монтирано коректно. Трето лице ми спомена, че понякога се пропускат някакви фиксатори, който се намират в долния край на стъклото, и така то хлътва няколко милиметра навътре.

Благодаря на всички, изразили мнение до момента. Естествено, първо смятам да отида до Мустанг, за да видя какво ще ме посъветват - просто исках да съм подготвен с информация за това какви са ми вариантите. Особено, ако се намери коментар от човек, занимаващ се с поставяне на автостъкла.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот atrt » Сря 15 ное 2017 11:55


При мене при смяна на стъклото майстора го беше свалил прекалено надолу. В резултат имах теч отгоре зад плафона.

След като не можа да го залепи отгоре с допълнително подлепване със силикон разлепи цялото стъкло и го залепи където му беше точното място. С това драмата приключи.
Кората под стъклото и чистачките не може да се наниже добре в десният и край. Това и е измятането от стареенето при мене. Винаги леко излиза. Но е съвсем леко.
По принцип аз сам почистих жлеба с отверка и от заврялите се боклуци. После след нанасяне на много малко смазка по ръба на кората я нанизах перфектно.

Колега погледни си местоположението на стъклото. Ако не е прекалено надолу и не пречи по този начин на канала и нанизването на кората в него, тогава не търси проблема в стъклото. Проблема вероятно е в боклуците които са се напълнили в жлеба. Изчисти го. Нанеси малко смазка или масло и постави кората пак.

Горе долу стъклото при правилен монтаж трябва да стои погледнато при началото на тавана почти под него. Ако има значително разстояние там между ръба на таванната ламарина и стъклото значи то е поставено прекалено надолу и вероятно пречи на поставянето на кората. При мене течеше вода отгоре при такъв монтаж.


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: Смяна челно стъкло - некачествен монтаж. Съвети за гаранционен иск.

Мнениеот darknessevil » Сря 15 ное 2017 18:53


Сагата е разрешена ... или поне така изглежда за момента. Тъй като съм почитател на първоначален подход с добро - посетих сервиза и помолих човека, ако има възможност, да помогне. Първоначално ме помоли да се върна утре като му се обадя предварително, но прецени, че има няколко (буквално 2) свободни минути и излезе да види колата. Просто напасна кората с малко повече усилие, отколкото аз посмях да приложа - пукал съм стъкло с притискане на долния край и не посмях този път.

Та за сега - всички доволни и щастливи. Както каза човекът - "ако не се изметне кората, пак ще дойдеш".

Благодаря отново на всички, включили се с акъл и съвети.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта