Курс по оцеляване - Дивландия

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот Водния дух1 » Чет 16 ное 2017 21:54


Kолега,това за забавление ли го направи,или за друго. Определено бих предпочел други забавления пред това да мръзна по чукарите.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот muns61 » Чет 16 ное 2017 22:16


Подобни неща са ми били интересни, когато бях 30 години по-млад. Сега са ми смешни. :smile

Изображение


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот icoico » Пет 17 ное 2017 1:58


toraborat написа:Може да изпаднеш от самолет, там си по пантофи даже...


Ако изпаднеш от самолет по пантофи нищо няма да ти трябва, освен(евентуално) метална табелка с името на метална верижка около врата :mhihi :mhihi

П.С. Голям смях с такива сървайвълистки обучения. Нароиха се покрай манията за тимбилдинг, обзела някои млади меринджеи напоследък.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот toraborat » Пет 17 ное 2017 8:55


От самолета ако оцелееш говорим. То тогава ще си Чък Норис и на природата ще и трябва курс да оцелява при Чък Норис по пантофи!


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот milmar » Пет 17 ное 2017 10:12


Аз лично се радвам, че има хора, дето намират време за разходки в планината. Ние също го правим семейно от време на време, но не с преспивания в гората. Ако не беше темата, също бих повярвал на такава схема, а и 100лв си струват повече за това, от колкото за вечеря, било със или без закуска :biggrin .
Обаче, никога не бих тръгнал без топли дрехи, без 1-2 начелника, резервни Li-ви батерии, нож, запалКИ (не съм пушач от близо 10г), телефон, дори да очаквам че няма да има обхват навсякъде и храна. Калиев перманганат не бих си взел, в краен случай ще окъся някоя литиева батерия :biggrin . Не разбирам целите на този инструктор.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот icoico » Пет 17 ное 2017 10:15


toraborat написа:От самолета ако оцелееш говорим. То тогава ще си Чък Норис и на природата ще и трябва курс да оцелява при Чък Норис по пантофи!


Мда, вярно :rolleyes Ако все пак някой е решил да оцелява от самолет, имам нещо подходящо за него:

20171117_094239 (1).jpg


Kaizer Soze написа:
hvp800 написа:Що се възмуштаваш бре , ми може жена му да не е искала да изкара курса :)


Хахахахаха....Скъпи, обичам те - отивай в гората при мечките... :mhihi


Да ти кажа, моята по едно време искаше да ми подарява курс по ветроходство. Предвид, че не мога да плувам- накара ме да се замисля :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот Kaizer Soze » Пет 17 ное 2017 10:40


Водния дух1 написа:Kолега,това за забавление ли го направи,или за друго. Определено бих предпочел други забавления пред това да мръзна по чукарите.


Просто забавление - обичам да се шляя из планините и ми се искаше да опитам и при по-лошо време и неблагоприятни условия. Относно мръзненето - аз имам добра, много добра екипировка и просто няма никакво мръзнене :) Това е трика - да използваш така нещата, че да не зъзнеш като тъпа овца, сред зима.

Btw и при минус 30 има начини да преживееш относително комфортно и в добро здраве. "Добро здраве" всъщност са ключовите думи - каквото и да правиш е добре да си сигурен, че всичко ще е премислено, подсигурено два пъти, защото е тъпо да си оставиш бъбреците някъде из гората. Нещо такова.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот gergeto » Пет 17 ное 2017 10:41


Здравейте , съпругата на колегата явно е била с много добри намерения с този подарък .Явно колегата обича планинските екскурзии , ама как да знае жената че си дава парите на някъв палячо. М/у другото когато мога -гледам Дискавъри и по-точно Беар Грил - в последните епизоди той прави точно това - учи знаменити личности в реални условия на оцеляване. Явно нашенския "Беар Грил '' е взел оттам тази идея ,ама колегата , по-точно съпругата му се е вързала .


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот Kaizer Soze » Пет 17 ное 2017 10:47


milmar написа:Аз лично се радвам, че има хора, дето намират време за разходки в планината. Ние също го правим семейно от време на време, но не с преспивания в гората. Ако не беше темата, също бих повярвал на такава схема, а и 100лв си струват повече за това, от колкото за вечеря, било със или без закуска :biggrin .
Обаче, никога не бих тръгнал без топли дрехи, без 1-2 начелника, резервни Li-ви батерии, нож, запалКИ (не съм пушач от близо 10г), телефон, дори да очаквам че няма да има обхват навсякъде и храна. Калиев перманганат не бих си взел, в краен случай ще окъся някоя литиева батерия :biggrin . Не разбирам целите на този инструктор.


Мдам - специално подбрани дрехи, които се свалят и обличат спрямо обстоятелствата, всичко, което изброи плюс радиостанции, хубав спален чувал и т.н. Всъщност и аз не разбрах целите на инструктора. Но понеже ме мързи да отделям време за да ровя в нечии объркани представи и отсвирих. Просто исках да предупредя хората, какво представлява курса за да не сбъркат . Защото преди да го запиша изрових целия нет, но не намерих нищо. Е, сега ще има мнение.


Потребителски аватар
Kaizer Soze
Monseigneur
Мнения: 1277
Регистриран на: Съб 22 апр 2006 20:14
Автомобил: Dacia Sandero Stepway
Двигател: 2017
Местоположение: София
Контакти:

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот Kaizer Soze » Пет 17 ное 2017 10:49


gergeto написа:Здравейте , съпругата на колегата явно е била с много добри намерения с този подарък .Явно колегата обича планинските екскурзии , ама как да знае жената че си дава парите на някъв палячо. М/у другото когато мога -гледам Дискавъри и по-точно Беар Грил - в последните епизоди той прави точно това - учи знаменити личности в реални условия на оцеляване. Явно нашенския "Беар Грил '' е взел оттам тази идея ,ама колегата , по-точно съпругата му се е вързала .


Да, точно. След това беше тъжна, че се е случило така....Едва я успокоих и в крайна сметка вината не е нейна :) Жената с такава радост ми подари курса...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Курс по оцеляване

Мнениеот icoico » Пет 17 ное 2017 16:40


gergeto написа:...Беар Грил - в последните епизоди той прави точно това - учи знаменити личности в реални условия на оцеляване...


Ааа...време беше...Беър Грилс и неговите условия на оцеляване :mhihi



Ножове за оцеляване, брадви за оцеляване, запалки за оцеляване, въжета за оцеляване, фенери за оцеляване, гащи за оцеляване...единственото, което липсва е читаво място за оцеляване(изключвам пернишките дискотеки :mhihi ) Ест, периодично някой чудак успява да си осигури такова място, забивайки се по бели гащи в планината, без да се съобрази с метеопрогнозата :mhihi


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Курс по оцеляване - Дивландия

Мнениеот gergeto » Пет 17 ное 2017 20:25




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Курс по оцеляване - Дивландия

Мнениеот icoico » Пет 17 ное 2017 22:24


Биографията си е биография, а шоубизнесът си е шоубизнес. Дали предпочиташ да гледаш него или "Кечмания"- въпрос на личен избор :rolleyes


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Курс по оцеляване - Дивландия

Мнениеот gergeto » Пет 17 ное 2017 23:27


icoico написа:Биографията си е биография, а шоубизнесът си е шоубизнес. Дали предпочиташ да гледаш него или "Кечмания"- въпрос на личен избор :rolleyes


Да ,прав си , но идеята ми беше че не може да сравяваме Беар с нашенския "инструктор'' от тази тема.И ако някой наистина има желание да научи нещо полезно по тази тема - вместо да дава грешни пари на пишман инструктори ,като в този случай -по-добре да гледа Беар ,било то и шоу , но поне техниките ,които показва са наистина точни и се практикуват при нужда от спец. частите на много армии по света.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Курс по оцеляване - Дивландия

Мнениеот icoico » Съб 18 ное 2017 10:04


gergeto написа:...поне техниките ,които показва са наистина точни и се практикуват при нужда от спец. частите на много армии по света.


Тук навлизаме в другия динамично развиващ се напоследък шоубизнес- милитъри тактиКУУЛ спешълкомандосията :mhihi Всеки сам си решава, но да се учиш на алпинизъм, убиване на прасе с копие или да речем, ядене на сурово месо от телевизионно предаване може да се окаже доста болезнено и неприятно занимание :rolleyes



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта