Няколко въпроса относно Мъжко хоро в Калофер

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Няколко въпроса относно Мъжко хоро в Калофер

Мнениеот D1D00 » Пет 05 яну 2018 6:04


Здравейте, колеги!
Утре мисля да си направя една разходка до Калофер, да гледам уникалното мъжко хоро, дето всяка година се организира там. Но не ми е ясно в колко часа ще започне мероприятието знам че е рано сутринта но в колко часа точно?, и от коя част на Калофер, влизат в реката?
Като чета в нета някои пишат от 8:00 започвало но дали и тази година ще е така, нямам представа, интересно е да се види, а и тъпани и гайди ще има :flag_bulgaria . Ще има и друга празнична програма за връзка с честването рождението на Христо Ботев, там вече ми стана ясно 11 часа на площада ще бъде до колкото чета в нета.

И друго, как е пътя до Калоферския манастир, както и до екопътеката Бяла река, някой ходил ли е нататък скоро?




Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Няколко въпроса относно Мъжко хоро в Калофер

Мнениеот Skruji » Пет 05 яну 2018 12:09




Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Няколко въпроса относно Мъжко хоро в Калофер

Мнениеот D1D00 » Пет 05 яну 2018 12:19


Мерси колега! нямам фейс, но предполагам инфото ще е актуално... Значи 7:00, мерси :th_up


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Няколко въпроса относно Мъжко хоро в Калофер

Мнениеот D1D00 » Нед 07 яну 2018 13:51


Много красиво е било, но за съжаление го изпуснах, защото е почнало още в 7, аз бях 8:05 там . За да се гледа това хоро трябва поне 6;6:30 сутринта да сте там на място, за да може да сте точно до мостчето където има най-добра видимост. Мястото дето се провежда хорото се намира до една църква дето се намира на възвишено място много навътре в Калофер. Ако живеете като мен на 4 часа път, по добре е да се пренощува от миналия ден там (аз и така мисля да направя за догодина ако мога), и най- добре от рано наспали да сте там! Има много хубави къщи за гости не съм питал колко е нощувка но предполагам да е евтино, а и наистина си струва.
Успяхме поне да сме на площада за честването от 170 годишнината от рождението на Христо Ботев.
Хубава програма имаше, кметовете на Калофер, и Карлово изнасяха реч, след това Венци и цветя се полагаха на паметника му, с гвардейска духова музика.

https://youtu.be/_EIi72oGQvE

https://youtu.be/ze52MtKcQYs


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Няколко въпроса относно Мъжко хоро в Калофер

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 07 яну 2018 14:03


Тия обичаи на държат.
Иначе...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта