Проблем с доставка от AliExpress

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот golfmaniak666 » Вто 09 яну 2018 19:54


Проблема е следния.Преди 32дни на 5.12.2017г си поръчах някакъв телефон(smartphone за около 150 долара).И така до днес още не е пристигнал.Писах на търговеца и той ми отговори следното(You still have 28 days to get your parcel, if you haven't get it within limited time, you can open dispute, the aliexpress will protect your benefit, thanks
Se). Имам номер за проследяване на пратката но от 14.12.2017 е замръзнала някъде в Сингапур.Някой изпадал ли е в такава ситуация?




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот VWGT » Вто 09 яну 2018 20:02


да. както ти е казал доставчика имаш още дни да чакаш. след това отваряш диспут и ако пратката е защитена ще ти върнат парите.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот beuchat » Вто 09 яну 2018 20:22


Явно не си поръчвал преди колега.Пратките обикновено се бавят много,а и както ти е казал продавачът и колегата над мен ,трябва да минат 60 дни,за да отвориш диспут.Имал съм случай на 57-мия ден да пусна диспут за пратка,която не е пристигнала,и на 59 ден дойде,така че изчакай търпеливо.

Последна промяна от beuchat на Вто 09 яну 2018 23:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот k_garchev » Вто 09 яну 2018 20:26


Сега е пиков сезон и всеки поръчва.Аз чакам пратки от средата на ноември.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот georgebonev » Вто 09 яну 2018 21:05


Изчакай да наближи крайния срок и 3-4 дена преди това, поискай удължаване на срока на доставка и срока за защита на плащането. Това става през браузъра, не от приложението за телефона. Ако продавача се съгласи, изчакай и новия срок. Ако и до тогава не получиш стоката, отвори диспут, че не си получил нищо, въпреки удължения срок.
Ако тракинг номера ти почва с R, ще видиш получаването в проследяването на пратки от Български пощи.
Другите тракинг номера се виждат само в Китай...

Днес и аз си получих предпоследната пратка от 11.11 - на 59-я ден, след удължаване на срока от онзи ден. 30 дена във въздуха - от летище, на летище...
Последната също я удължихме и я чакам до 10.02. След това - диспут.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот beuchat » Вто 09 яну 2018 23:39


Явно си зависи от продавачите.Аз получих един трипод за камера на 28 Декември,точно порай праниците,а го бях поръчал на 20 Ноември...


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот JuStan » Сря 10 яну 2018 9:56


Аз пък изобщо не съм толерантен с китайците!
всеки търговец е дал Seller Guarantees:On-time Delivery - обикновено 60 дни, някой дават и по малко имал съм 15 дни и е идвало за 8 - зависи си от търговеца!
един ден преди да изтече това време им пускай диспут ако стоката я няма - хич не ги бави !
ИМАШ право да ти върнат парите (и ще ти ги върнат със сигурност) дори и да ти дойде на 61 ден - за това е това Seller Guarantees:On-time Delivery !
имам над 400 поръчки от там и им знам всичките номера на жълтурите!
някой търговци почват да плачат , да те увещават да спреш спора . че стоката ще ти дойде - не им се връзвай изобщо, и не ги щади ! Пускай си спора и не приемай никакви предложения за удължаване на срок, по малко пари да ти върнат и т.н.
има си правила в алито - който не може от тях да ги спазва - да си ходи от там !

Също не им се връзвайте на черните петъци и прочие дискаунти 11.11 и прочие - китайците са ги измислили тия номера да вдигат много цената на стоката преди да и сложат намалението ....
може и да попаднете на някоя оферта, но повечето ЛЪЖАТ !
аз си следя доста стоки и правя скриийншотове на това което си харесвам и после като сравня - о чудо цената вместо да намалее за промоцията - пораснала :) !!


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот lubo007 » Сря 10 яну 2018 10:05


и аз чакам една пратка която от 20 декември е заседнала някъде :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот VWGT » Сря 10 яну 2018 10:58


аз вчера отворих два диспута за поръчани неща на 12.11
скоро и още един ще отворя както е тръгнало ... рекорда на пристигнала поръчка ми е 7 дни, иначе съм чакал и по над 60 дни.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот zografski » Сря 10 яну 2018 11:26


и аз чакам 3-4 неща от чужбина.. няколко от ebay и 1 пратка от друг чуждестранен сайт, нищо не е дошло... от ebay поръчките са от 12ти дек., a от другия сайт от 21.11.2017.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот MMX » Сря 10 яну 2018 14:26


В Aliexpress и подбните му, 98% от нещата ако не са играчки са боклуци. Пробвал съм няколко пъти и вече не искам да се подлъгвам.


Потребителски аватар
marinmarinchi
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 26 окт 2015 0:07
Автомобил: Passat b5
Двигател: AFN 1998
Местоположение: STZ

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот marinmarinchi » Сря 10 яну 2018 14:49


Какво толкова поръчвате не разбирам.Някои ще ми обясни ли как става поръчката на две на три и как се плаща.Благодаря предварително! :a045 :beer :rolleyes


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот VWGT » Сря 10 яну 2018 15:22


трябват ти 4 неща: регистрация, email, visa/mastercard и търпение

това е световния битак, за всеки има по нещо :)
"български пощи" съществуват само заради подобни сайтове, иначе до сега трябваше да са ги закрили


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот MMX » Сря 10 яну 2018 15:45


Български пощи са си много свестни, но както нарочно не даваха GSM лиценз на БТК докато беше държавна, така и пощите не правят доставки на адрес да не станат много конкурентни. За съжаление. Като търся нещо го търся в ebay. Там се намират истински неща за разлика от Али.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем с доставка от AliExpress

Мнениеот JuStan » Сря 10 яну 2018 16:05


MMX написа: Като търся нещо го търся в ebay. Там се намират истински неща за разлика от Али.


само дето по голяма част от нещата в ебай са от страната на алито :)
в алиекспрес няма няма - има всичко - от откровени боклуци, до изключително качествени стоки - въпрос на търговец и на цена ! щото има боклуци на високи цени да подлъжат балъка ,че е качествено :)
в алито има и ментета на ментетата - затова си трябва четене на фиийдбеците и търсене и търпение да търсиш !
гледаш търговеца, какво още предлага - ако в магазина му има от вибратори, пердета и смарт- фони, бягай на далеч от такива, ако си е специализиран в даден сегмент, има много продажби и положителни фийдбеци - това е човекът !
отделно имаш опция през диспута да си върнеш парите ако са ти пробутали ментак различен от описанието !

и един интересен факт, за който е пропуснал - на 11.11 2017 година на алито черния петък, този сайт е направил ДНЕВЕН оборот от 25 милиарда - пак да повторя 25 милиарда долара ! смятайте за какво иде реч !!!!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kalin09 и 40 госта