Gedore Red

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8338
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Gedore Red

Мнениеот samo_pechka » Чет 14 фев 2019 19:26


Днес бях тръгнал да търся по-специфична тресчотка и ключета . Продавач ми препоръча на Гедоре Ред ...Разбира се ми стана странно щото не бях чувал за такова Гедоре и поисках да ми покаже няколко инструмента . Огледах ги , не мога да преценя така на пръв поглед за качеството им, но ми се видя нещо по-различни от това което съм свикнал да виждам на Гедоре. Порових и в нета тая вечер , излезе ми някаква фирма Carolus . Някаква азиатска май. Не е била лоша, но не е Гедоре де. Може би са на кантар с познатата ни Force. Но с това име няма начин да не " прогресира" яко :D
Ползва ли някой на Каролус или Гедоре Ред инструменти?




Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Gedore Red

Мнениеот mitko85 » Чет 14 фев 2019 20:16


Работил съм с Carolus и съм виждал в доста автосервизи да използват, здрав инструмент е. Другата марка за първи път я чувам.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8338
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Gedore Red

Мнениеот samo_pechka » Чет 14 фев 2019 20:33


Значи аз не съм пояснил правилно. Това Гедоре Ред е всъщност преетикиран Каролус .
П.п. значи да взимам тресчотката и ключетата? Щом е добра , щото ще се ръсна и искам да знам, че няма оттърве под напрежение, тъй и тъй ще се дават пари, поне да става.
И вече май няма си давам инструментите, че дадох на "заем" една Хайко тресчотка и ми я повредиха . Впоследствие разбрах, че са я ползвали с тръба половин метър...


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Gedore Red

Мнениеот mitko85 » Чет 14 фев 2019 20:59


Ами да ти кажа честно вече почти всички марки инструменти за професионална употреба са от Тайван. Force, Carolus, Jonnesway...
До Jonnesway имам допир и при последното посещение на дръпнатите, обясняваха нещо от сорта че всичко се прави с едно качество и под различни марки, за да се задържат на пазара. Вземай смело, ако е от сигурен търговец.
Какви са специфичните тресчотка и ключета, които си харесал.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8338
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Gedore Red

Мнениеот samo_pechka » Чет 14 фев 2019 21:20


С чупещо рамо е дръжката, наглед е като другите , но се блокирва при определено положение ръкохватката . Харесах си и още една , нея се чудя дали да не е на проксон , ще пиша по-късно какво съм взел. А ключетата - ще има снимки :)
П.п. инструменти имам една камара и пак съм като дете в сладкарница, като вляза в магазин за качествени инструменти


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Gedore Red

Мнениеот joro_kem » Пет 15 фев 2019 6:24


Carolus e (или поне беше допреди 5 години) дъщерна бюджетна марка на Gedore. Качеството на продуктите им беше на много добро ниво, бих казал дори по-добро и от това на Force (пиша в минало време, защото нямам преки впечатления от 5 г насам). Вносител би трябвало все още да е Евромаркет.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Gedore Red

Мнениеот Petrolhead » Пет 15 фев 2019 13:34


всичко вече взимам от тук.

https://www.hoffmann-group.com/BG/en/soltec/Fastening-tools-for-screws/Sockets-from-1-2-inch/c/64

garant са много добри, STAHLWILLE е за манияци


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Gedore Red

Мнениеот red rider » Пет 15 фев 2019 20:53




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Gedore Red

Мнениеот niks76 » Пон 18 фев 2019 21:04


carolus e подмарка на гедоре и са доста по читави от форс и подобно ниво. прякото сравнение с две думи е лукс изпълнение е гедоре а по грубия вариянт с еднаква здравина е каролус.имам такива инструменти и съм много доволен особено от ударните на каролус(имат /ха доживотна гаранция) ,но не са купувани от бг-пиша за срок от седемгодишно ползване на тази марка ,но тресчотките не ги знам как са-цената е сходна с факом и предпочитам по известната for life гаранция



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта