Течност за чистачки ЕКО

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Течност за чистачки ЕКО

Мнениеот ma_in » Пет 26 яну 2018 18:06


Аз взех от ОМВ есента и досега впечатленията ми са, че чисти добре и не мирише. Взех от тия готовите, досега не е замръзвала, пръскам си всеки ден.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Течност за чистачки ЕКО

Мнениеот muns61 » Пет 26 яну 2018 20:13


Метанол и етанол почти не се различават по мирис. Даже метанолът мирише по-малко, заради различната температура на кипене. Миризмата на готовите течности е заради евтините ароматизатори, че нали не искате да ви мирише на спирт. :biggrin
Който иска без метанол, 7,5о струва литър медицински спирт на аптеката. Разреждане с вода, 3 капки веро и малко обезмаслител по желание.

Инак метанолът се познава по сладникавия вкус. Който се наема, нека да ги сравни :biggrin


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Течност за чистачки ЕКО

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 26 яну 2018 20:28


Mishonti написа:
Курт Деликуртев написа:Фнимавайте с Кауфланда, имат една течност за чистачки с метанол, метилов алкохол! :bishop


Знам я аз. Ама да ти кажа за колата не я взимам, по-скоро за себе си. Пийвам си я от време на време. За сега ми няма нищо, но ако ми се случи нещо ще осъдя Кауфланда на поне 40 хилки в евро обезщетение.


Най-после лъсна що си толкоз заядлиВ! :icon_lol :icon_lol :icon_lol

Руснаците пият одеколон "Тройной", сега ако те усетят ще се вдигне цената на метаноловата течност за чистачки! :biggrin :biggrin


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Течност за чистачки ЕКО

Мнениеот hooligans » Пет 26 яну 2018 20:32


Минете на ЛС, моля!


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Течност за чистачки ЕКО

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 27 яну 2018 20:41


В момента сериозна фирма-вносител предлага на своите дистрибутори 5 литрова туба -20 градуса за 6.12 лева. Това е цена на едро и то в промоция. Течността не е маркова, но е много прилична и с нормален мирис. В който и да е хипермаркет няма как да бъде под 7 лева според мен. Правете си сметка какво е това за 5 лева.
Филтърът за купе с активен въглен е с влагоабсорбиращи свойства, но в никакъв случай не поглъща миризми.
За автомобилите от групата VAG атрактивни са цените на филтрите Champion, Blue Print(това е пакетаж) и Purflux. Говорим за прилично и дори сериозно качество.
Надявам се да съм бил полезен.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 64 госта