Как да сваля някое друго килце :-)

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот viksanlg » Сря 31 яну 2018 21:31


Редовното спортуване засилва изключително метаболизма. Вместо да се тъпче някой с химия да пробва да спре за два три месеца белия хляб или да го намали до една две филии на ден и никакви купени закуски, добри количества вода и ще се види ефекта и от редовното изхождане. Всеки може да си вземе черен хляб и да си изпечени две филийки. Да си намаже отгоре обезсолено сирене с няколко резенчета краставичка и едно сварено яйце си е една чудесна примерна закуска, която държи достатъчно дълго време. За доброто изхождане помага освен това и пиенето сутрин на гладно по една чаша топла вода!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 31 яну 2018 21:32


И яки люти чушки също помагат.
Ма после е страшно.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 31 яну 2018 21:38


Zdravko Zankov написа:И яки люти чушки също помагат.
Ма после е страшно.


Преди години попаднах на един лютив салам във Франция, нещо като нашите суджуци.

Люти на влизане, люти на излизане ... :scare3

Последна промяна от hooligans на Чет 01 фев 2018 15:20, променено общо 2 пъти.
Причина: Получаваш официално предупреждение.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот viksanlg » Чет 01 фев 2018 13:14


Лютото е голям вредител за хората с гастрити и стомашно чревни проблеми и въобще не се препоръчва ,а да не говорим ,че се забранява и когато човек има хемороиди ,защото ги възпалява!Другото е ,че това е подправка, която те кара да пиеш вода и с хората със свръх наднормено тегло не могат да си позволят това заради рязко повишаване на кръвното налягане.Ако човек иска наистина ефект подправките трябва да изчезнат както и употребата на всякакви салами наденици и такива продукти.Общо взето плодове, зеленчуци и чисти меса ,които са или печени или варени,но не и пържени!Забравих да допъля ,че е добре да се страни и от ядките, в тях си има не малко растителна мазнина.Ако някой толкова обича лютеница,то поне нека да е домашна ,където не е натъпкана с картофено нишесте,а за купешките да се забрави,задно с всякакви туршии .


Потребителски аватар
dollw
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 29 дек 2017 13:16
Автомобил: VW Golf 4
Двигател:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот dollw » Чет 01 фев 2018 13:24


Курт Деликуртев написа:
dollw написа:Ето малко от моя опит по темата:
- надебеляването е в следствие на бавен метаболизъм, което означава, че трябва този метаболизъм трябва да се ускори по някакъв начин:


И на мен метаболизмът ми е много бавен, значи изсмуквам всички калории до последната! Търся такъв автомобил, ама все удрям на камък!!!! :wink

Жената ми даде една рецепта, в една чаша с прясно мляко се слагат 1 лъжичка канела, половин куркума, щипка индийскоорехче и четвърт лъжичка черен пипер, усилвало метаболизма!

Дръжки, колегите се пулиха и ме питаха с какво се трова. :screwy След 2 месеца прекратих мъките с облекчение! Никакъв ефект!


Вода. Това трябва да се пие на първо място. След това отварите. И движение. Нямам предвид фитнес по цял ден, а по една разходка поне, някоя коремна преса... Това са универсални неща. Хранителните режими, изготвени специално за клиента от някой от онези "разбирачи" с йога постелките, ми се струват като чист маркетинг. Каквото и да е, дори и Далай Лама да изготвяше индивидуални хранителни режими, няма как да проработят, ако човек си стои по цял ден на задника.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот viksanlg » Чет 01 фев 2018 13:59


За хората,които са хипертоници ,принципа на хапчетата са да изхвърлят множеството натрупана вода и по този начин да смъкнат артериалното налягане и да не товарят сърцето и не мисля ,че това е добре за тази част хора,освен ако не искат да се гътнат.Има такива инжекции когато някой вдигне високо кръвно налягане да не се "заноси" човека на два метра под земята му я бият и до 5- 10 мин му се допишква и кръвното спада веднага .Та тази група хора на първо време диета (да внимава какво се яде и кога ,а не да гладува)с достатъчно движение !


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот vanesto » Чет 01 фев 2018 14:04


Ако нямате време за фитнес и бягане, правете всяка сутрин лицеви опори и/или коремни преси. Аз правя по 20 лицеви сутрин на гладно, след това по цял ден седя на стола :mhihi 175/80кг


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот forski » Чет 01 фев 2018 14:12


Не правете коремни преси че много товарят кръста, особенно при хора които са се занемарили така да се каже :biggrin
Има много други упражнения които стягат корема, всяко едно повдигане на краката активира коремните мускули!
И при лицевите упори, и при упражненията за корем се работи до откат, не си налагайте ограничения в бройката и повторенията,натискайте колкото можете.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот hooligans » Чет 01 фев 2018 15:18


Така, темата не е петъчна!
Курт Деликуртев отлетя в модула.
Zdravko Zankov ограничи безполезните мнения, моля.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот joker » Пет 02 мар 2018 11:38


1.Теоретична част-Запознаване с калорийната стойност на различните храни и наизустяването на тези стойности.
-Запознаване със специфичния динамичен ефект на видовете основни хранителни вещества(белтъчини,мазнини,въглехидрати)-пак наизустяване!
2.Практическа част-максимално точно изчисление на погълнатите с всяко хранене калории.
за бързо отслабване -не повече от 1000 kcal/24 По-бавно и по добре поносимо отслабване-1500 kcal/24 ч Поддържане на достигнатото тегло-2000 kcal/24 ч
-умерена физическа ЕЖЕДНЕВНА активност минимум 5 км пеш или 15-20 км с велосипед.
Избягвайте!-рафинирани захари,алкохол,солени храни......най-опасната комбинация е сладко+мазнини(сладолед,торти,десерти )...ефектът от тази комбинация е директно отлагане на приетите мазнини в депата(причината-повишаване нивата на инсулина).
Толкоз!


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Bioside » Нед 25 мар 2018 20:43


Единственото ефикасно средство за отслабване е МОТИКА 10 НОМЕР.Понеже няма номера на изделието,като я вдигнете срещу слънцето трябва да Ви пази сянка като чадър.Ако нямате лозе аз имам 12 дк.Срещу скромната сума от 20лв на декар от Ваша страна,ще Ви осигуря гарантирано отслабване докато дойде време за бране,а именно най малко три слепи копани наред :mhihi :drunk

Работното време е от 08-17ч.Като се има впредвид естеството на заданието а именно,че накрая трябва ребрата да Ви преброяваме а не да Ви угояваме-Обяд НЯМА. :mhihi


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Как да сваля някое друго килце :-)

Мнениеот Kuncavia » Вто 27 мар 2018 7:52


Най-ефикасния начин за натурално сваляне на килограми и задържането на постигнатия резултат е отрицателен калориен баланс (ОКБ).
Освен ефикасен и безопасен за здравето, може да си позволите от време на време, да погълнете някое от любимите си ястия (обикновено джънк).
Единственото което се изисква, е да прочетете малко и да поиграете с калкулатора. Има достатъчно теми за ОКБ, както и вече има готови online калкулатори, които да спестят доста сметки. Започвате да гледате етикетите на продуктите, които купувате и всичко е точно.
Понеже е доста досадно и трудно, да си записваме приетите протеин, въглехидрати, мазнини и калории всеки ден, аз препоръчвам един много полезен сайт http://www.myfitnesspal.com/.
Може да се ползва както от PC, така и може да се свали като приложение за телефон.
При регистрация приложението ви пита за вашите данни и дава ориентировъчни стойности, който често се различават от получените при сериозна сметка на ОКБ.
За да промените стойностите, по това което вие сте сметнали или това, което вашия треньор/диетолог е сметнал, за съжаление трябва да заплатите приложението.
Аз знам наизуст моите горни градуси и просто не обръщам внимание на стойностите, просто следя къде се движа.

Резултатите ще са налице още след първата седмица, особено ако приемате повече течности. Всъщност не течности - ВОДА.
Резултатите ще са различни при всички, в зависимост от метаболизма на хората и физическата активност.
Под физическа активност се разбира не само спорта, но и това, че едни хора водят заседнал начин на живот, а други не.
Количеството вода, което трябва да се приема е около 30-40 мл. вода на килограм телесно маса.
Аз лично пия дори повече, често удрям 5 литра в тренировъчен ден и около 3.5-4 литра в почивка.
Много хора пият адски малко вода, което освен всичко, не е и здравословно. В началото се насилвах да пия повече вода, но в един момент ми стана навик и дори не го смятам.

Има стотици други режими, кои ефикасни, кои не. Някои от тях вредни, някои от тях не.
За мен ОКБ е най-приятния за спазване режим и в същото време резултатите са му максимално трайни. При него липсва йо-йо ефекта, но имайте в предвид, че ако успеете да свалите 5-8 к.г. за два месеца и след това започнете да се тъпчете като свиня, то рано или късно ще се върнете там където сте били.

Полезни статии:
Вода
НВД
ВН-НВД (Тук вече е висш пилотаж и не го препоръчвам на хора, които не се занимават сериозно със спорт.

Edit: Прилагам "разпечатка" от храната ми за последните два дни. В общи линии да се добие представа за приложението. Малко е досадно в началото да откриеш точните храни в списъка, често ми се е налагало да си правя свои, но след около седмица-две се изчистват почти всички варианти и само чеквате от вашите използвани. Дори тук приложението гърми веднага, защото ми предлага да не превишавам 86 гр. протеин. Което за не спортуващ човек, е добре, но ако спортувате и искате да запазите мускулна маса и да свалите само излишните мазнини, това е убийствено нелепо.

day-1.png
day-1.png (46.08 KиБ) Видяна 2435 пъти


day-2.png
day-2.png (45.75 KиБ) Видяна 2435 пъти



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта