Проблем с покупка от Ebay

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот nero » Чет 01 мар 2018 14:08


Здравейте, спечелих един търг за лаптоп на който в заглавието пишеше 500GB SSD и в описанието, че диска е сменян преди година с нов, но в крайна сметка получих лаптоп с диска 500GB ама с обикновен хард, не SSD както е било в заглавието. Писах на продавача веднага т.е. още днес но към момента няма отговор.

Не иска да връщам лаптопа обратно защото всичко друго е ОК, но съм платил повече пари защото исках да има SSD. Сега въпросът ми е как да процедирам. С продавача какво може да се разберем, да отварям ли кейс с ebay и да чакам те да решат и какво да очаквам от тях ? Може ли да искам частично възстановяване колкото е едно ссд ?




Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот k_garchev » Чет 01 мар 2018 14:15


Изчакай отговор от продавача.Ако не се разберете с него отвори кейс.Направи един принтскрийн на обявата,за да може да докажеш евентуално,че описанието е било грешно.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот Skruji » Чет 01 мар 2018 14:18


Принт скрийна е задължителен, но аз веднага бих отворил кейс, въобще не бих чакал продавача да ми пише. Можеш да искаш частично възстановяване или да ти прати липсващата или грешната част. Задължително с тракинг номер. Напоследък ebay се понапълни с търгаши. Има няма на всяка 5-та поръчка имам някакви проблеми. Но отварянето на кейс ги респектира много и бързат да оправят нещата.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот k_garchev » Чет 01 мар 2018 14:21


Нищо не пречи да се изчака отговор от продавача.Защо все бързате с кейса?!Дават му се два дена и ако не отговори се отваря кейс.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот Skruji » Чет 01 мар 2018 16:15


Защото поне при мен, повечето въобще не ми отговарят, затова започнах директно кейс, да е внимавал какво е пращал и как е лъгал.
От преди две седмици един ме запали със 700 лв за една резачка, уж продавач от UK, уж 100% положителен рейтинг, а то този момент нищо, нито тракинг номер, нито статус изпратена. Писах му няколко пъти, не отговори, изтрил си е всичките обяви. И преди два дни пуснах кейс. Сега чакам да минат няколко дни, за да мога да го ъпна директно към ebay, защото надали ще има вест от този помяр.
Затова чакам до срока изписан за доставка и директно кейс.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот nero » Чет 01 мар 2018 16:53


Значи имам отговор. По думи на продавача който бил жена и не разбирал точно какво продава се уточни грешката и разликата между устройствата и предложи възстановяване на 50 паунда които обаче мен много не ме устройват...


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот k_garchev » Чет 01 мар 2018 17:10


Напиши колко те устройват.Ако не иска да ги плати отвори кейс и обясни там всичко!


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот nero » Чет 01 мар 2018 17:16


k_garchev написа:Напиши колко те устройват.Ако не иска да ги плати отвори кейс и обясни там всичко!


Ако се стигне до кейс ме притеснява да не отсъдят да го връщам. Машината ми трябва и не мога да губя повече време.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот k_garchev » Чет 01 мар 2018 19:21


Тогава се съгласявай на тези 50 паунда.Все пак е нещо.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот nero » Чет 01 мар 2018 19:29


След като разменихме няколко съобщения стигнахме до там да ми възстанови пари като за ново SSD ама 250 GB и да си запазя харда който в момента е на машината. Мисля да се съглася на това.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот stefan4o » Пет 02 мар 2018 9:16


Съгласявай се. Джентълменството е голямо нещо, да знаеш. Хора сме, грешим, поправяме се и така.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот groznika » Пет 02 мар 2018 16:27


Skruji написа:Задължително с тракинг номер.


Изобщо не е задължително. Дори е в твой плюс ако е без. Ако няма тракинг за пратката е практически недоказуемо, че ти го е пратил. Тоест контрата остава за него и можеш да изискваш повторно пращане ;)
Продавал съм доста в ибей. Знам им фокусите и мога да ви кажа, че некоректните купувачи са много повече от некоректните продавачи. Ибейци са безкомпромисни към продавача и почти винаги защитават клиента освен ако не се докаже 100% измама или схема от негова страна.
Вдигнатите кейсове и негативния фийдбек са смърт за търговците. Намалява им трафика към обявите и им страдат продажбите в пъти.
Аз лично пазарувам често от китайците през ибей. Имал съм много ситуации и са много редки случаите в които вдигам кейс. Повечето търговци предпочитат да си решите проблемите на лични съобщения дори да е в техен ущърб от колкото да получат кейс или негатив.
Имам няколко случая със сериозно забавяне на пратки от Китай. Хората са ми връщали парите или са ми пращали втора пратка и често съм приключвал с две покупки на цената на една или с пари и с безплатна стока. Винаги обаче съм се свързвал с търговеца и съм му плащал втората или съм връщал върнатите пари ако ми е дошла покупката.
Познавам ибей и от двете страни и смятам, че преди всичко трябва да сме хора и да се разбираме като такива. Пържили са ме доста докато продавах, въртели са ми кейсове и тн. и в общи линии хич не е ок за бизнеса и за положените ти усилия някой бастун да ти вдигне кейс без дори да ти е писал че има проблем. Най-малкото е тъпо като постъпка, но ибей е един огромен пазар. Има ги всякакви... :mhihi


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот nero » Пет 02 мар 2018 16:49


Значи днес сутринта в момента в който писах на продавача, че съм съгласен на сделката и след около 10 мин. получих мейл от пейпал за възстановена сума. Писа ми и съобщение в ибей да ми каже че е превел парите. В крайна сметка всичко приключи вече и по добър за мен начин.

п.с. сега се чудя да слагам ли чисто ссд или може и хибридно ссд+хдд ...


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот k_garchev » Пет 02 мар 2018 17:42


@groznika И продавачите се изтарикатиха.Не ти идва пратката и ти казва ще ти изпратя друга,ама познай дали ти пращат.Разчитат че ще пристигне първата и готово.В последствие вече не можеш да отвориш кейс и го дух@ш,ако пратката се е изгубила.В тези случаи,лично аз не се съгласявам на повторно изпращане.Искам refund и след това поръчвам същото нещо от същия продавач.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Проблем с покупка от Ebay

Мнениеот groznika » Пет 02 мар 2018 20:02


k_garchev написа:@groznika И продавачите се изтарикатиха.Не ти идва пратката и ти казва ще ти изпратя друга,ама познай дали ти пращат.Разчитат че ще пристигне първата и готово.В последствие вече не можеш да отвориш кейс и го дух@ш,ако пратката се е изгубила.В тези случаи,лично аз не се съгласявам на повторно изпращане.Искам refund и след това поръчвам същото нещо от същия продавач.


Винаги можеш да се свържеш с ибей и да си потърсиш правата дори когато тикет прозореца се е затворил.
Цялата история на кореспонденциите, обявите и всичко се съхранява дори да бъдат изтрити от потребителите. Ибей има желязна политика за защита на клиентите. Има и съответните механизми за разследване на подобни ситуации.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 207 госта