Какво мислите за iqos?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот groznika » Пон 06 авг 2018 6:04


Vlad777 написа:А при една кутия IQOS от 5.50 лв има 0.92 лв ДДС и 0.93 лв акциз. Така при производителя остават 3.65 лв, което е няколко пъти повече от конвенционалните цигари (къде е 3.65 лв, къде е 0.80 лв...).


Забравяш цената на самото електронно устройство. Също така и производствената цена на кутия стикове. Реално съдържат около 2-3 пъти по-малко тютютн от обикновена цигара.

В работата доста колеги се зарибиха по тази щуротия. За жалост мен нещо не ме впечатлява. Отдавна не вярвам и на компании като филип морис...
За страничния наблюдател издишваните "изпарения" не смърдят по-добре от дима на стандартния пушач.

Като цяло аз съм човек на крайностите. Ако ще се пуши, да се пуши. Ако ще се спира, няма да се пали нито една.

Този IQOS ми напомня за един стар виц, който ще адаптирам:

Безкофеиновото кафе, безалкохолната бира и безвредните цигари са първите стъпки към надуваема приятелка. :drunk




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот Barboukov » Пон 06 авг 2018 21:56


Бях на електронни цигари около седмица, после свивах тютюн. С второто ми беше ОК, докато не реших да си направя една кутия цигари. Изсъхнаха и едвам изпуших 4 от тях. После хвърлих всички глупости и си пуша нормални. Не знам дали бих пробвал тези измишльотини, при условие, че имат малко дръпки в тях. Пуша дълги цигари и едва ли това би ме "наситило".


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот Vlad777 » Пон 06 авг 2018 22:17


groznika написа:
Vlad777 написа:А при една кутия IQOS от 5.50 лв има 0.92 лв ДДС и 0.93 лв акциз. Така при производителя остават 3.65 лв, което е няколко пъти повече от конвенционалните цигари (къде е 3.65 лв, къде е 0.80 лв...).


Забравяш цената на самото електронно устройство. Също така и производствената цена на кутия стикове. Реално съдържат около 2-3 пъти по-малко тютютн от обикновена цигара.
Самото устройство като себестойност едва ли е някаква значителна сума. Вероятно се изплаща с печалбата от първите няколко кутии цигари. На фона на това, че пушачите купуват всеки ден в продължение на десетилетия, устройството е с нулева стойност за производителя, който си гарантира регулярен и съществен приход.

groznika написа:Безкофеиновото кафе, безалкохолната бира и безвредните цигари са първите стъпки към надуваема приятелка. :drunk
Тук само ще те поправя, че това са бездимни, а не безвредни цигари, но общо взето си е така. :th_up


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот groznika » Вто 07 авг 2018 5:41


Тоя електронен чибук изобщо не е евтин, а производителя гаранция го продава на доволна печалба. Отделно от това цялата джаджа съдържа електроника, батерии, нагреватели... не съм сигурен, че ще изкара две години преди да се наложи подмяната и.
Исках да кажа, че освен от стикчетата, доволни приходи има и от самото устройство, което уж се води еднократна инвестиция.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот Stivi » Вто 07 авг 2018 9:22


Не съм пушач,но определено ако ще съм в компания с такива предпочитам да са с iqos вместо със стандартните катранилници,много по-леко се понася техния дим и после не миришеш на пепелник :th_up


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот xalerrelax » Вто 07 авг 2018 10:39


Лично за мен, добре платена измама.
Отделно как облъчват в онлайн платформата си.
Предпочитам да мирише на обикновена цигара, тези смърдят на спарени крака.


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот ttip » Пет 28 сеп 2018 17:44


Малко са странни тези iqos ,но са с една идея по-безопасни, модерна зарибявка!

А някой може ли да ми напише на българския пазар марките цигари с 0,1мг никотин!
Питам, понеже на новите опаковки вече не пише нищо! Благодаря :th_up


adisan
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот adisan » Вто 14 май 2019 8:47


Един експеримент ...
https://www.youtube.com/watch?v=UNl7ICI4RYY


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот toraborat » Пон 31 яну 2022 15:43


Мина малко време, някой с по-прясно мнение? Убедих жена ми да пробва, ще ми се да мисля че това ще помогне да спре цигарите като цяло по някое време. Казват, че след IQOS цигарите ставали по-гадни.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 31 яну 2022 15:54


Технологията IQOS не изгаря тютюна ,а го нагрява уж е по -безвредно но са си с никотин и реално няма как да ги откаже .Няколко познати ги отказаха като минаха на вейп с течност ,12-9-6-3 мг никотин....така постепенно до 0 .И никотиновата зависимост изчезва ,остава навика да кадиш там е до воля .


daimen
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 19:25
Автомобил: Octavia 3
Двигател: CKFC
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот daimen » Пон 31 яну 2022 15:57


Аз , от месец го имам и минах изцяло на него от първия ден. Пробвах на 2 пъти да запаля отново обикновена цигара и е отврат , мирише ми на изгорял вестник. След 15 години обикновени цигари не очаквах толкова лесно да ги спра и мина на алтернатива , но е факт. Стиковете не са безвредни със сигурност , но е плавен преход за тия дето нямаме женски инат да ги спрем от раз.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 31 яну 2022 16:09


О след всяка алтернатива ако миризливка запалиш все едно е свита конска фъшкия .Един френд ме бъзика ,че тамагочито ми /вейпа/ е боклук и няма файда .Дадох му да дръпне 18 мг и събра очите ,зачерви се ,кашляне ,сополи :icon_razz


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот toraborat » Пон 31 яну 2022 16:56


Благодаря, ще взема да пробва. Нищо не губя, освен ако не открият някоя модерна вреда.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Какво мислите за iqos?

Мнениеот joro_kem » Пон 31 яну 2022 18:22


toraborat написа:Мина малко време, някой с по-прясно мнение? Убедих жена ми да пробва, ще ми се да мисля че това ще помогне да спре цигарите като цяло по някое време. Казват, че след IQOS цигарите ставали по-гадни.
и аз като тебе - убедих жена ми да пробва iqos още преди 2-3 години. пушеше си само от тях, после започна и истински цигари заедно с тях. в крайна сметка пропуши отново обикновени цигари. но аз, като един бивш и много лош пушач (3+ кутии на ден), я заплаших, че ще ги пропуша отново, защото много се дразня от дима. в крайна сметка за Коледа и подмених старото устройство за ново, с което могат да се пафкат две цигари последователно. вече месец се радвам на липса на дим (само дето мирише малко на пръднато в първия момент, но пълно щастие няма :) )



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта