etrader.bg измама

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

etrader.bg измама

Мнениеот Somi » Чет 09 авг 2018 8:42


Искам да споделя какво открих за така рекламираните търгове във фейсбук.
Платформата за търгове на адрес http://www.etrader.bg/ според мен си е чиста измам, според условията им, а те са:
* Спечелените позиции, можете да получите всеки петък, след приключване на търговете за седмицата, между 14 и 17:00ч. Ако нямате възможност да дойдете на място, ги изпращаме с куриерска фирма Еконт, БЕЗ опция за преглед и тест. Цената на доставката е спрямо тарифите на Еконт.
Важи правилото за добавяне на 3 минути - ако има наддаване в последните 3 минути, се добавят още 3 минути и т.н.
* Легенда на обозначенията:
- "BRAND NEW" - Уредът е в оригинална опаковка, без липси, без забележки и работи;
- "Мострена бройка" - Уредът е разопакован, бил е мостра в магазин, работи, има вероятност да има външни забележки и част от комплекта да липсва;
- "Ново" - Уредът е нов, възможно е да не е с оригинална опаковка, да има липси, да има нужда от ремонт;
- "Върнато до 28 дни" - Уредът е закупен от клиент, върнат е поради някаква причина (напр. клиента се отказва от поръчката, не му харесва цветът, не отговаря на очакванията, има някаква фабрична повреда и др.), възможно е да не е с оригинална опаковка, да има липси, да има нужда от ремонт;
- "Използвано" - Уредът е използван, върнат е в гаранционен срок, възможно е да не е с оригинална опаковка, да има липси, да има нужда от ремонт;
ВНИМАНИЕ:
ТОВА Е ПУБЛИЧЕН ТЪРГ, НЕ ДИРЕКТНА ПРОДАЖБА. ЛОТОВЕТЕ СА БЕЗ ГАРАНЦИЯ И ВКЛЮЧВАТ СЛЕДНИТЕ ВАРИАНТИ:
– НОВИ;
– МОСТРЕНИ ИЛИ ИЗЛОЖБЕНИ БРОЙКИ;
– ВЪРНАТИ ДО 28 ДНИ;
– С ТЕХНИЧЕСКИ ПОВРЕДИ;
– ВТОРА УПОТРЕБА;
– С ЛИПСВАЩИ ЧАСТИ.
НИЕ НЕ ЗНАЕМ КАКВО Е ТЕХНИЧЕСКОТО СЪСТОЯНИЕ НА УРЕДИТЕ, ОСВЕН АКО НЕ Е ПРЕДВАРИТЕЛНО УКАЗАНО ОТ ПРОДАВАЧА.
Същите тези търговци са взаимно свързани с фирмите: Eurotraders с адрес във фейса https://www.facebook.com/EurotradersShop/ и Юротрейдърс ЕООД с адрес https://eurotraders.olx.bg/. Които имат СЕРВИЗНА БАЗА на адреса за получаване на стоките които са закупени от търга.
Подразни ме факта че се твърди в платформата за търгове че НЕЗНАЯТ състоянието на предлаганите артикули и няма никакво описание, при доставка на пратка клиента НЯМА възможност за преглед и тест. Според мен се продават счупени боклуци с които не им се занимава. След кореспонденция с тях твърдят че издават касова бележка и фактура. Според мен това си е електронен търговец и във връзка с чл.45, чл.47, чл.49м чл.50 от Закон за защита на потребителите би трябвало да мога да им върна боклука в 14 дневен срок макар че никъде не се упоменава. Най-вероятно имат и измислени профили с които да надуват цената, защото цените достигат малко по ниско от обявените цени на другите фирми свързани с платформата за търгове. Лично участвах в търга за тази витрина и цената достигна някъде към 180 лв дали я е получил спечелили тъга щот гледам че се продава. https://www.olx.bg/ad/profesionalen-ohl ... D7pA51.htm. Пиша всичко това тук за да си имат хората едно наум ако решат да участват в търг.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: etrader.bg измама

Мнениеот Vlad777 » Чет 09 авг 2018 9:21


Разгледах платформата. Твърдят, че са само платформа и едва ли не стоките, които се продават са от други търговци. Нещо като OLX.

Така като гледам обаче май всичко си е тяхно и по този начин искат да си пробутват стоките без право на преглед и връщане. Хитро


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот bobocamaro » Чет 09 авг 2018 9:30


Точка 3.11 прави нищожна точка 3.2, а точка 3.8 ясно казва, че като ти дойде котка в торба го духаш и никой не ти е длъжен.
5.11 е края на разговора: Alt F4 на целия тоя фейк.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: etrader.bg измама

Мнениеот Vlad777 » Чет 09 авг 2018 9:46


Пропуснали са да отбележат, че каквото и да напишат в общите условия, това няма как да отмени законите в България.

Според мен една жалба до КЗП може да е съвсем на място.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот VWGT » Чет 09 авг 2018 13:52


това по-скоро е платформа електронен аукцион, няма общо с OLX
предлагат предаврителен оглед , ходиш гледаш и ако решиш вместо да ходиш на място в определен ден и час, наддаваш през платформата
после, който спечели търга си получава стоката на място, ако иска може и по еконт, но аукциона е свършил, мача е свирен, няма какво да връщаш

по кабеларките редовно пускат предавания с подобни аукциони/търгове
всички покупки са на сляпо, никой не дава да тестваш предварително стоките
съответно и цените са като за покупка на сляпо


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот Somi » Вто 14 авг 2018 8:52


Никои не ходи и не гледа, то за да ходиш и гледаш трябва да имаш много свободно време, само с гледане нестава, при положение че стоките им се намират в сервизната им база дали незнаят състоянието на стоките.Снимките в платформата са трагедия, описанието на стоките е трагедия.Цените достигата почти до цените за подобни стоки в олх където продавача ти казва състоянието.Примерно имаше ел. тротинетка стигна 45 лв, а в олх можеш да си я купиш за 51 лв и продавача е описал състоянието. Имам подозрения че имат измислени профили и надуват цените, ако някои се върже върже ако не после продължават да си ги продават. Та тази платформа няма нищо общо с ИСТИНСКИ платформи за търгове.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот VWGT » Вто 14 авг 2018 9:42


аз без оглед не бих участвал на точно такъв аикцион на сляпо
с аукционите е така, често пъти цената може да надхвърли да кажем "пазарната" в момента, докато има и другият момент - да удариш кьоравото

като гледам колко малко позиции имат или са съвсем пресни, или са на умирачка

PS:
за да сме коректни това е аукцион - когато почваш от ниско и качваш цената, докато остане само един
докато търг е обратното - който даде най-ниска оферта печели


sixth_sense_ss
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silistra

Re: etrader.bg измама

Мнениеот sixth_sense_ss » Съб 08 дек 2018 0:10


За 29 лева си взех кафе-машина на Долче густо и работи без грешка (поне за сега де) и ми се струва далеч от цените на същия модел дори и втора ръка. До сега от 2 търга - 2 добри продукта.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот hooligans » Съб 08 дек 2018 1:50


sixth_sense_ss написа:За 29 лева си взех кафе-машина на Долче густо и работи без грешка (поне за сега де) и ми се струва далеч от цените на същия модел дори и втора ръка. До сега от 2 търга - 2 добри продукта.


И един мармот ти пуска кафето, нали?


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот toraborat » Съб 08 дек 2018 7:02


Ако си вземеш пале капсули ще ти дадат две машини подарък сигурно.


sixth_sense_ss
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silistra

Re: etrader.bg измама

Мнениеот sixth_sense_ss » Сря 12 дек 2018 19:36


toraborat написа:Ако си вземеш пале капсули ще ти дадат две машини подарък сигурно.


И срещу 50 или 100 капсули на месец дават, но не съм чак такъв кафеджия.

А иначе идеята на коментара беше, че излязоха коректни (поне в тази ситуация)


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот Somi » Чет 13 дек 2018 14:50


Реклама му викам аз, регистрираш се тук за да кажеш колко си доволен. За идиоти или бавноразвиващи ни мислиш?


sixth_sense_ss
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 0:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silistra

Re: etrader.bg измама

Мнениеот sixth_sense_ss » Вто 18 дек 2018 21:39


Somi написа:Реклама му викам аз, регистрираш се тук за да кажеш колко си доволен. За идиоти или бавноразвиващи ни мислиш?


Регистрирала съм се във форума 2011г., само за да мога през 2018 да правя реклама. :gruebel По тази тема съм намерила, какво да кажа и съм се включила. А и споделям лично мнение, имам право на това, нали? Не го налагам на никого. :smile


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: etrader.bg измама

Мнениеот Somi » Сря 19 дек 2018 15:01


Стана ми интересно как така открихте темата за да изкажете мнение по нея?Не посещавате често форума, което е видно от мненията ви който са само от тази тема , дори за 7 години не сте имали дори един проблем с вашият Фолксваген (das is auto) ако е така.Странно жена да не се допита до мъжете за проблеми по автомобила си. Така представено не ви ли се струва странно госпожице Павлова все пак работите като разработчик на страници нали така ? Ако имате контакт с някои от etrader.bg предайте му че с банване по IP и оставяне на профилите при изрично мое желание да ми бъде изтрит профила, а той си съществува( имам го на мейл) и е активен (за да има някакви потребители с цел продажба на РАЗВИТАТА платформа не решава проблемите). Подсетихте ме че мога да се възползвам от GDPR (ОБЩ РЕГЛАМЕНТ ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ).
Лек ден от мен.

Последна промяна от Somi на Сря 19 дек 2018 15:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: etrader.bg измама

Мнениеот Pet_rov » Сря 19 дек 2018 15:11


И последно, колежка ли сте или колега? Щото веднъж не сте кафеджия, а втория път сте се регистриралА ? Кое от всичко е вярно?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Каспър и 39 госта