Относно цените на имотите в София...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот batVenci » Чет 25 окт 2018 21:07


gadnyara написа:Хайде и аз да се присъединя към въпроса, щом имотите са прекалено скучна инвестиция.
stefan4o написа:БатВенци, ти в какво би инвестирал примерно едни 150 бона? Малко ще се отклоним от темата, ама да питам ей така, че ми е интересно. :eek

Не съм казал скучна, а по-скоро доста скъпа инвестиция. Например имам приятел от Будапеща, който си продаде апартамента там и с парите едвам смогна да си купи панелка у нас. За мен никак не е нормално апартамент в Будапеща да е много по евтин от тук. После естествено имаше проблеми със ситуацията у нас, и аз му казах да си се връща в Будапеща. Пък нали е близо до Австрия, та като види трудност да ходи там на работа, което не му представлявало проблем, тъй като половината му съученици си работели там. Първоначално не му се връщаше, но после разбра че съм прав, особено като го попитах, дали ако си продаде българската панелката, ще може да си купи отново апартамент в Будапеща, на брега на Дунава. Оказа се че не било никакъв проблем.
Този пример мисля, че говори много за ситуацията у нас...




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот Mishonti » Чет 25 окт 2018 21:30


Ами пак стигаме до едно, като е “такава” ситуацията в БГ - напускайте. Отивате, купувате си евтини апартаменти, изкарвате големите заплати и здравей живот.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот VWGT » Чет 25 окт 2018 22:02


muns61 написа:Инвестирайте в деца - бройка и в образованието им.

това е истината само че бих ги подредил обратно ... онразование първо ии бройка на второ място


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот batVenci » Чет 25 окт 2018 22:04


Точно много от нашите сънародници работещи в чужбина, инвестират спечеленото у нас в апартаменти. Казват че това била най-голямата външна инвестиция в България, която основно се превръща в апартаменти. Нормално затова цените да са такива. Така че, колега, повишената емиграция, ще доведе до още по-големи външни инвестиции в апартаменти...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 26 окт 2018 8:05


Mishonti написа:По какво съдиш така? Аз ще ти дам бърз пример:
В Бургас данъка на колата ми е 2 пъти по-висок от този в Плевен.
Да излезеш на ресторант в Плевен е 2 пъти по-евтино да се нахраниш.
Водата, тока са по-евтини, дори бензина е по-евтин. Да продължавам ли?..

Както писах,много си далеч от истината.
А примерите,които даваш нямат смисъл и логика.
Излизането на ресторант не е показател.
Иди в по-малко населено място,където собственик на магазин ходи до областният град за стока,ако кило салам в градО е 5лв,в това населено място е поне 6.
В аптеките е същата работа.
Тока и водата са на същите нива като в Плевен,Монтана и т.н.
А доходите,и какви доходи може да има в Борован,Криводол или Бяла Слатина,Брегово,Кула,Лом,Оряхово.
Там няма индустрия,а само услуги и службици в Общината за връзкари.
И още нещо,прави неприятно впечатление твоето парадиране с доходи и т.н.
Така че спри се малко.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот Mishonti » Пет 26 окт 2018 8:26


За най-малките градчета и селца съм съгласен, само че това го има във всяка държава по света, не само тук.
Не знам как реши, че парадирам с доходи, точно пък аз. Това, че съм писал относно заплати и стандарт на живот е така, но то е било породено от коментари тип: “взимам 500лв заплата, живота е много труден в България, хората в Европа с моите умения взимат по 3000€....” Истина е, че поне в Бургас, заплати под 1500лв за хора с умения няма.
Явно вие си мислите, че парадирам с доходите си, само защото ми харесва да живея в България и не се оплаквам във всяка тема като вас колко е зле всичко.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 26 окт 2018 8:52


Не подвеждай всички под общ знаменател.
Този твой пост е доста показателен.
Mishonti написа:Ами пак стигаме до едно, като е “такава” ситуацията в БГ - напускайте. Отивате, купувате си евтини апартаменти, изкарвате големите заплати и здравей живот.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот Mishonti » Пет 26 окт 2018 9:22


С цялото ми уважание към теб, мога да ти кажа, че не съм те слагал под общ знаменател, не съм искал да се заяждам с теб или да те обиждам, извинявай.
Мнението ми, което в случая си цитирал е насочено към хората смятащи колко е по-лесно и хубаво в чужбина. Има много заблудени и не само тук във форума. Това далеч не показва, че аз парадирам с доходи обаче.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот vucata » Пет 26 окт 2018 9:41


Как може да вярвате на нещо като балон, който ще се спука? Това в София специално няма да стане близките 50 години сигурно. Все повече се строи, и то предимно от чужди инвеститори. Няма как да паднат цените при положение, че тук идват всички да работят. Наемите се вдигат дори. Мой колега живее в Цариградски комплекс от както е построен. Наема му в момента е 600лв за едностаен, плюс 80лв за гараж, плюс сметки.....Направо не знам как издържа. Наема му за тия години се е вдигнал 4 пъти! Ако не му харесва става и заминава и идва следващия. Друг мой колега си купи апартамент в Младост. Ново строителство на зелено. Още довършва банята. Даде 12000Е за ГАРАЖ...Болни мозъци!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот gergeto » Пет 26 окт 2018 10:36


https://www.blitz.bg/ikonomika/ikonomis ... 96679.html
Аз също търся апартамент в Шумен и не знам за София, но в Шумен цените са нереално високи - 550/600 евра за кв. Става въпрос за град , далеч от понятието " привлекателен за инвестиции или живеене " .Миграцията е сериозна, средната РЗ в региона е около 650- 700 лв. Според мен цените наистина са балон, който скоро ще се пукне.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот MMX » Пет 26 окт 2018 10:42


Заемите от банките надуват балона. Отделно си има и инфлация на ниво евро.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот gergeto » Пет 26 окт 2018 10:58


MMX написа:Заемите от банките надуват балона. Отделно си има и инфлация на ниво евро.

:th_up
Абсолютно. В началото на годината тъстът ми си продаде наследствен тухлен апартамент - около 100 кв. Оказва се че към днешна дата с парите от продажбата не може да купи 2 панелни гарсониери в крайните квартали на града.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 26 окт 2018 11:45


Mishonti написа:С цялото ми уважание към теб, мога да ти кажа, че не съм те слагал под общ знаменател, не съм искал да се заяждам с теб или да те обиждам, извинявай.
Мнението ми, което в случая си цитирал е насочено към хората смятащи колко е по-лесно и хубаво в чужбина. Има много заблудени и не само тук във форума. Това далеч не показва, че аз парадирам с доходи обаче.

Радвам се,че не си от тези.
Защото все още продължавам да смятам,че не може всички вкупом през Т1 и Т2.
Ралин май беше казал,че в ония държави не винаги всичко е било наред,те са си го направили сега да е наред и да са привлекателно място за живот и работа.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта