Относно цените на имотите в София...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот batVenci » Чет 25 окт 2018 12:44


Но дори на тях ще им е трудно да дадат прогноза за икономиката на България. Исторически погледнато до какви катаклизми и превратности се е стигало, всички знаем. Та как да дадеш прогноза за толкова изменчива икономическа ситуация. Примерно правителството можеше да падне вчера, утре, а още кой знае какво може да стане...




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот VWGT » Чет 25 окт 2018 13:18


hvp800 написа:А семпла къщичка , достатъчно далеч от големите градове в БГ , прилежно свита в някое китно селце , струва 5-10-15к . . . Или колкото две входни врати на гараж.

така е, но ако все още си в активна ръзраст какво ще я правиш тази къщичка далеч на село?
а 10 такива къщички?

когато се пенсионираш е идеален вариант, 1 къщичка и 4 гаража :)


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот hvp800 » Чет 25 окт 2018 13:47


VWGT написа:
hvp800 написа:А семпла къщичка , достатъчно далеч от големите градове в БГ , прилежно свита в някое китно селце , струва 5-10-15к . . . Или колкото две входни врати на гараж.

така е, но ако все още си в активна ръзраст какво ще я правиш тази къщичка далеч на село?
а 10 такива къщички?

когато се пенсионираш е идеален вариант, 1 къщичка и 4 гаража :)


Така е , просто ти даде пример за къща еди-къде си , аз също ти дадох пример за еди-къде си :biggrin
А пазара на имоти в София е съвсем различно нещо ....


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот VWGT » Чет 25 окт 2018 14:02


това, което аз исках да кажа е че притежаването на имот не е оферта, ако от него не изкарваш пари, или не ти върши някаква конкретна работа (примерно основно жилище).
Къща/вила в далечно село си е само разход. Ти няма да ходиш редовно, а една къща не се ли посещава става непригодна за живеене. Та освен данъка трябва да плащаш на някого и за поддържката, без реално да я ползваш. Вилата е за хора, които могат да си го позволят, нищо че всяка селска къща вече се води вила.

Ако имах толкова свободен кеш, ваканционен имот който да отдаваш под наем си оферта. Вярно, имаш разходи по поддръжката и фирма, която да го обслужва, но ... може да ти носи пари, отделно от повишаването му цената в дългосрочен план. За мен ваканционен имот в бг си е набутвация, щото ... абе аз не бих си купил, докато в гърция и пазара е по-голям, и интереса. И в бъдеще е много по-вероятно да го продадеш по-изгодно. Албания също може да стане вариант, много хора си накупиха имоти там.

Гаражите също са оферта, търсени са под наем, нямаш никакви разходи по поддръжка. Предлагането им е крайно ограничено, а нуждата от тях постоянно ще нараства. Ако ти потрябват парите много бързо можеш да ги развържеш и тн.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6043
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 25 окт 2018 14:32


Отдавна гледам гараж в София и положението наистина е трагично... Цени под 20хил лв са за гаражи , в които може да се съхраняват два мотора, 15 квадрата... колата като я вкараш не се затварят вратите. Ако е голям подземен гараж и с постоянна влага или течове. Ако е надземен е в крайни райони и практически не ме устройва. Гаражните незаконни клетки не ги коментирам изобщо там даваш 3-4-5 хил за нищо...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот MMX » Чет 25 окт 2018 15:27


batVenci написа:То тогава теглеха големите заеми, с презумцията, че в бъдеще, предвид очаквана голяма инфлация, ще могат да си изплатят заема с една заплата. И апартамента да им излезе за без пари...

То хубаво ама как са очаквали да има глобална инфлация на еврото не знам. Имаше една групичка, които се налапаха със заеми в швейцарски франкове. Баламосваха ги, че CHF е много стабилна валута и някак заемът им от това ще е хубав. И в един момент стабилната валута като удари 2лв/CHF, заемите станаха с 30-40% по-големи.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот batVenci » Чет 25 окт 2018 16:56


Лъгали са ги с падане на валутния борд и очаквана хиперинфлация. Сега ги лъжат, че няма нищо по сигурно от имота и те инвестират. Така цените скачат до небесата. Парадокса е, че това потвърждава теорията в безценността на имотите и шараните кълват яко на тази гола кука...


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот gadnyara » Чет 25 окт 2018 18:11


Хайде и аз да се присъединя към въпроса, щом имотите са прекалено скучна инвестиция.
stefan4o написа:БатВенци, ти в какво би инвестирал примерно едни 150 бона? Малко ще се отклоним от темата, ама да питам ей така, че ми е интересно. :eek


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот muns61 » Чет 25 окт 2018 18:36


Инвестирайте в деца - бройка и в образованието им.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 25 окт 2018 18:42


Инвестицията в некой олдтаймер също си връща парите, но трябва да се намери нещо интересно и мноо куул!

Аз в момента инвестирам само в Германия и в образованието на децата ми!


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот sportul » Чет 25 окт 2018 19:44


muns61 написа:Инвестирайте в деца - бройка и в образованието им.


Така се инвестира то :)

Трима човека изяждат около 150-200лв на седмица , сметни ако са 5 .Това само за храна !


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот muns61 » Чет 25 окт 2018 19:47


Ами увеличи си дохода, или си намали разходите за задника.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот 110afn » Чет 25 окт 2018 20:44


muns61 написа:Инвестирайте в деца - бройка и в образованието им.

:th_up


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот petko5 » Чет 25 окт 2018 20:55


Цените на имотите се вдигат и това е самата реалност...
Лошото е че това не е "Балон", който в близко бъдеще да се спука....
В гр. София, в кв. Младост 4, близо до Бизнес Парк, двустаен апартамент 70 кв. м, се продаде за 78 000 Е... и това ще расте.... за съжаление....



Напълно подкрепям това мнение:

petarkolev написа:
VidolNikolov написа:Стандартът на живот не е вдигнат. Напротив. Хората обедняват. Превръщаме се в аутсорсинга на Европа, или иначе казано Индия на Европа.
При положение, че минималната пенсия е 207.67 , а около 1 милион пенсионери получават под 300 лева, да говорите за стандарт на живот е смешно. Стандартът се мери по доходите на хората, чиито доход зависи от държавата.
Всичко е в пъти по-скъпо. Една проста застраховка е вече 260лева минимум, преди 2 години беше 160.
Една винетка от 60 стана 100 :)
Бензинът отново гони 2.50. За каква доходност изобщо става дума?
Не е случаен фактът, че се обмисля механизъм за регулация на основната потребителска кошница. Това не е от повишаването на жизнения стандарт, а напротив, дължи се на лавинообразното му падение.

И за да не съм офф: Цената на квадрат, която строителят заплаща, за да изгради съответната площ е от 250-400евро. Оттук натам кой колко си слага вие преценяйте сами. Цена за жилищна сграда със закупуване на земя и строене от нула, със всички салтанати от покупката до ключа за клиента, на шпакловка и замазка.

Изцяло съм съгласен, просто не ми се пишеше, защото ми е жалко за това, че сме най-бедните в Европа. Много изчерпателно и точно е написал, евала.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Относно цените на имотите в София...

Мнениеот kostik » Чет 25 окт 2018 20:59


Напълно съм съгласен с повечето колеги. Много мой другари взеха апартаменти на кредити, а преди нямаше такова търсене. Цените според мен са доста неоправдано високи особено, ако ги сравним с други градове в Европа, които предлагат по-добри условия за живот. Това, което съветвам хората е да гледат плановите проекти и да купуват, а не да вземат имоти на централни скъпи места, но това е малко въпрос на вкус. Аз лично мечтая да живея извън града, за съжаление ще трябва да е около столицата зареди икономиката и други удобства.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта